P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Krzysztof
Posty: 51
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

ndz cze 21, 2020 9:34 pm

Kolega mnie źle zrozumiał. Nie ważne czy to 1000+ czy więcej. Chodzi o to że większymi pakietami ciężko kręcić kółka bo buja przy tej płynności. I nie będę pisał ile mam bo tu nie oto chodzi. Spółka ma być na ścieżce wzrostu, a nie stagnacji i wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.
t0m4s
Posty: 40
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

wt cze 30, 2020 10:37 pm

Panie Darku,
Przez ostatnie kilka kwartałów prototyp "Projektu 8" przechodził szereg iteracji co jest naturalną rzeczą na tym etapie produkcji gry. Niektóre pomysły były rozwijane, inne zarzucane. Testowaliśmy, czy nasze koncepcje da się przełożyć na ciekawą grę komputerową. Na tym etapie wprowadzanie zmian do projektu nie wiąże się jeszcze z dużymi wydatkami finansowymi, które byłyby nieuniknione, gdybyśmy musieli głęboko zmieniać grę będącą już w fazie produkcji. Gra ewoluowała do wersji, która w naszej ocenie najbardziej spodoba się graczom. Teraz przechodzimy z nią do fazy produkcyjnej, która potrwa kilka kolejnych kwartałów.
To cytat z Pańskiej wypowiedzi na tym forum z dnia: mar 11, 2019 5:27 pm
1. Proszę o komentarz do powyższego cytatu wraz z opisem obecnej sytuacji projektu8
2. Jak duża część gry została wrzucona do kosza oraz dlaczego tak się stało?
3. Jak "kilka kolejnych kwartałów" produkcji ma się do słów prezesa iż premiera w 2021r jest wykluczona a i wcale nie pewna w 2022r ?
4. Jaki jest budżet projektu8? Z podziałem na produkcje i marketing.
Admin
Site Admin
Posty: 1470
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lip 02, 2020 4:27 pm

Dzień dobry

Budżet produkcyjny "Projektu 8", szacowany na ok. 20 mln PLN, czyli dwa razy większy niż w przypadku "Frostpunka", w związku z nieco dłuższym, niż zakładaliśmy pierwotnie procesem produkcyjnym, ulegnie zapewne pewnemu zwiększeniu, ale na chwilę obecną nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby deklarować ostateczne kwoty. Budżet marketingowy z uwagi na fakt, że do premiery mamy jeszcze trochę czasu, również jest trudny do precyzyjnego szacowania. Wydamy na ten cel tyle "ile będzie potrzeba".

Zmiana silnika, na którym powstaje i działał będzie "Projekt 8" nie oznacza, że stworzone do tej pory fragmenty gry, np. assety graficzne, wylądowały w śmietniku. Będą wykorzystane z powodzeniem w naszej produkcji.

Proces produkcyjny każdej gry komputerowej, szczególnie większej, to bardzo złożony proces przechodzący wiele literacji. Stąd precyzyjne określenie daty premiery gry, która jest cały czas w produkcji, jest po prostu niemożliwe. Dlatego pytani o datę ukończenia produkcji "Projektu 8", jeszcze przez jakiś czas będziemy odpowiadać, że potrzebujemy do tego "kilku kolejnych kwartałów".

Pozdrawiamy
adu
Posty: 64
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

pn lip 06, 2020 11:17 am

Ponawiam swoje pytanie z wątku o konferencji.

Na konferencji na slajdzie o P8 pojawia się intrygująca informacja o współpracy z writerem posiadającym doświadczenie przy The Walking Dead.
Czy mogę prosić o więcej informacji m.in. o jakie gry z serii TWD chodzi, czy to nowy pracownik etatowy w PL, czy luźniejsza współpraca, jaki zakres obowiązków przy P8?
Admin
Site Admin
Posty: 1470
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lip 06, 2020 3:07 pm

Dzień dobry

Senior Narrative Designer zatrudniony od maja do "Projektu 8" pracował wcześniej m.in. przy grze "Overkill’s The Walking Dead". Jest naszym "etatowym" pracownikiem. To cudzoziemiec, który jest w trakcie przeprowadzki do Warszawy co trwa nieco dłużej z powodu pandemii COVID-19. Wierzymy jednak, że już wkrótce będziemy go spotykali codziennie w naszym biurze.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ