Wyniki Q2 2018

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
-bART-
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

śr wrz 05, 2018 3:22 pm

baks pisze:
śr wrz 05, 2018 3:11 pm
Niestety analitycy "nie kupili" obrazu spółki odnoszącej największy sukces w swojej historii - i mają swoje zdanie.
Szkoda, że nie przedstawiają faktów takimi jakie są tylko mydlą oczy własnym widzimisię ...
Bez dobrej znajomości spółki a do tej potrzebne są fatwo dostępne informacje o postępach prac - bez tego tylko nieliczna grupa jest w stanie w przybliżeniu właściwie oceniać postępy prac i wartość spółki.
Jak widać 11bit nie cieszy się przychylnością analitylów - wprost przeciwnie do niektórych spółek które nie mają żadnego znaczącego sukcesu na koncie - a jedynie ciągłe szanse na sukcesy.
To już wystarczy do wysokich wycen - pomimo tego, że na 3 ostatnie premiery 2 wysoko budżetowe - 2 flagowce "zatonęły" ledwie pokrywają koszty.
Na ich tle 11bit błyszczy - ale ciemne okulary nie pozwalają tego zauważyć.
Sugerowane dobre relacje spółki z dziennikarzami finansowymi możemy włożyć między bajki .... :|
Chyba Pan Darek i cały Zarząd powinien przeprosić się jednak z akcjonariuszami i nieco szerzej uchylić zasłony.
Myślę, że zasługują na to.
W takim przypadku skończą się takie gierki i krwawa łaźnia na drobnych inwestorach.
Zgadzam się w pełni. Tym bardziej, że to wcale nie powinno być odebrane jako przyznanie się do błędu, a raczej wyciągnięcie odpowiednich wniosków z zaistniałej sytuacji, która mogła zaskoczyć spółkę. Najlepsza metoda to korzystać z darmowego feedbacku, do tego feedbacku akcjonariuszy. Nie musicie korzystać z tego wszystkiego co piszemy, wystarczy znaleźć jakiś konsensus i wyśrodkować oczekiwania nasze z waszym wyobrażeniem komunikacji. Nikt nie każe wam kreować rzeczywistości, wystarczy lepiej komunikować postępy i sytuacje w spółce. Przypomnę to już tu kiedyś pisałem, że nie chcecie zbyt dużo ujawniać, aby na tej podstawie nie kreować błędnych wniosków, natomiast w tym momencie przez brak komunikacji anale kreują swoją rzeczywistość.
Admin
Site Admin
Posty: 1422
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr wrz 05, 2018 4:04 pm

Dzień dobry

Dziękujemy za uwagi i sugestie. Wszystkie głosy z rynku, w tym od inwestorów indywidualnych, są dla nas cenne i w miarę możliwości brane pod uwagę.

Nie będziemy ukrywać, że jesteśmy rozczarowani reakcją rynku na nasze wyniki za I półrocze 2018 roku. Rekordowe w historii Spółki przychody, zyski i zasoby gotówkowe oraz dobre perspektywy biznesowe na kolejne kwartały nie zostały zauważone/docenione przez Inwestorów, dla których ważniejsze były krótkoterminowe prognozy analityków (na bieżący kwartał) niż długoterminowe plany rozwoju Spółki. To dla nas nauczka, z której postaramy się wyciągnąć wnioski.

Pozdrawiamy.
Eleven
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 05, 2018 8:45 am

śr wrz 05, 2018 10:41 pm

1. Nie ma co narzekać na reakcję rynku. Wcześniej były solidne wzrosty to i korekta się należała jak psu buda.

2. Jaka jest szansa na to, że spółka zacznie raportować przychody wygenerowane przez poszczególne gry, albo chociaż w podziale na segmenty (gry własne oraz wydawnictwo)?
Admin
Site Admin
Posty: 1422
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 06, 2018 11:33 am

Dzień dobry

Nasz Raport Roczny za 2018 rok powinien już zawierać informacje, o które Pan pyta. Zmieniające się regulacje giełdowe, w obszarze zakresu ujawnianych przez Spółkę informacji, nakładają na nas obowiązek publikacji bardziej szczegółowych danych sprzedażowych (rozkład na poszczególne linie produktowe, przychody z poszczególnych pionów/obszarów biznesowych, itp.)

Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ