temat --- Games Republic

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt kwie 25, 2014 6:08 pm

faraquet pisze:Czy tylko ja teraz nie mogę wejść na strone? Mam komunikat z wczoraj... Jakieś problemy i postanowiliście do czasu ich rozwiązania ją zamknąć, czy ja mam jakiś problem z dostaniem się?
DNSy sie propaguja, normalna sprawa.
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt kwie 25, 2014 6:09 pm

Myslalem, ze ten sklep to bedzie polaczenie bloga ze sklepem. Ale ok juz wszystko rozumiem.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

pt kwie 25, 2014 7:07 pm

poprawcie jeszcze przekierowanie z www.gamesrepublic.com na strone sklepu ;)
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt kwie 25, 2014 7:58 pm

@hazard

To jest kwestia propagowania pomiedzy serwerami. Gdzieniegdzie stara strona moze sie jeszcze wyswietlac, ale jest to kwestia godzin. Podejrzewam, ze w sobote juz starej strony nigdzie nie bedzie. Jak na ironie - w Chromie, Operze i innych jest juz wlasciwa strona, a w Firefoxie nie. Mozliwe, ze Mozilla inaczej cache'uje pliki dla swojej przegladarki :?:
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt kwie 25, 2014 8:29 pm

Mozecie napisac ile jest obecnie dostepnych gier, i ile sklepow zostalo juz otwartych?
faraquet
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 9:06 pm

pt kwie 25, 2014 9:32 pm

hmm, u mnie to nie kwestia przeglądarki. Do południa śmigałem na operze i chromie to fakt, ale przemieściłem się w inne miejsce i niestety. Trudno, poczekam :)
Janus Corvinus
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:00 pm

sob kwie 26, 2014 12:16 am

Generalnie pomysł na Games Republic jest bardzo dobry ale bardzo trudno się będzie przebić. Jeśli swoich sklepików nie otworzą tam vlogerzy tacy jak PewDiePie, TotalBiscuit, AngryJoe i inne "gwiazdy" YouTube, o których nie słyszałem, to będzie to tylko kolejny sklep z grami, jakich jest od groma. Może nawet będzie zarabiał ale nie stanie się Steamem czy choćby GOGiem.
Jeśli jutuberzy podchwycą temat, (a powinni bo więcej zarobią na grach niż koszulkach), i pozakładają własne sklepiki, to zrobią cały marketing i gry będą dobrze się sprzedawać ale tylko do czasu. Gdy okaże się, że to był zajebisty pomysł i doskonale się przyjął to Steam zrobi to samo i będzie pozamiatane.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

sob kwie 26, 2014 11:23 am

W każdym przypadku jest ryzyko skopiowania biznesu, w przypadku steama zmiana polityki wiałaby się z bardzo dużymi kosztami, poza tym GR zarabia tylko 15% w porównaniu do innych sklepów jak iTunes, Google Play czy Steam. Ja bym raczej skłaniał się ku następującym scenariuszom - albo idea się nie przyjmie i sklep zginie śmiercią naturalną, albo będzie celem przejęcia przez większego gracza jako dojrzały biznes. Bardziej spodziewałbym się ataku klonów od mniejszych podmiotów - ale nad nimi mamy kilka miesięcy przewagi.

Co do znanych vlogerrow to wystarczy przekonać tylko kilku najpopularniejszych dużo większą prowizją niż tylko 15% :)
Janus Corvinus
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:00 pm

sob kwie 26, 2014 12:06 pm

Mam kilka uwag dotyczących sklepu.

Jeśli dobrze policzyłem, to założono w tej chwili 53 sklepiki (w tym tylko jeden założony przez coś mi znanego - ARHNEU) a już pojawiły się w nich takie nazwy jak STEAM czy HUMBLE. Jak znam życie zaraz się Humble Bundle i Steam do tego przyczepią. Powinna się pojawić lista słów zabronionych (hitler, dupa, stalin) a jak ktoś chce założyć sklep o danej nazwie to trzeba się upewnić, że to rzeczywiście ten, kto działa w sieci pod tą nazwą a nie ktoś, kto się pod niego podszywa. Głupio by było, gdyby NRGeek chciał założyć sklepik NRGeek a tu już ktoś go ubiegł a jeszcze głupiej, gdyby to był ktoś, kto ma 100 razy więcej widzów na YouTubie.

Z tego co widzę, to poszczególne sklepiki, niczym, poza adresem, nie różnią się od siebie. Powinna być możliwość zmiany szaty graficznej (przynajmniej kolorystyki) przy pomocy własnych plików CSS. Każdy właściciel takiego sklepiku powinien mieć też możliwość podziału gier na własne kategorie typu: "Musisz to mieć", "10 najlepszych gier 2013 roku", "Najlepsze RPG", "Ponadczasowa klasyka", "Epickie crapy" itd. a także wywalenia ze swojego sklepiku gier, których tam nie chce.

Byłoby też dobrze, gdyby mogli do strony gry dodawać filmik z własnej recenzji czy gameplayu a także jakieś mody, czy najlepsze fanowskie mapki i kampanie, żeby nie trzeba ich było szukać gdzie indziej.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

sob kwie 26, 2014 1:32 pm

@Janus - nazwa sklepu nie jest aż tak istotna bo o to chodzi, aby przechodzić do niego przez link lub widget. Nie wyobrażam sobie też aby Humble Bundle czy Valve otworzyły sobie konta na GR ;), poza tym słowa "steam" i "humble" nie naruszają żadnych praw autorskich. Jakoś nikt nie zabrania wybierać sobie dowolnego id na Twitterze czy innych serwisach. Co do nazw zabronionych (wulgaryzmy, nienawiść) to zapewne jest taki punkt w regulaminie.
Lepsza "customizacja" sklepu i listy są zapewne w niedalekich planach a na dzień dzisiejszy już możesz sobie dodać swoją recenzje i film przy każdej grze w swoim sklepie.
ODPOWIEDZ