This War Of Mine

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
grot
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 6:59 pm

pn gru 15, 2014 9:18 pm

Cytuj:
Wiem ,że sprzedaż gry jest dla nich niespodzianką , ale o tej niespodziance wiedzą już od miesiąca i był czas by zareagować i wytłoczyć dodatkowe powiedzmy 150 000 tysięcy pudełek. Sprzedaż w Polsce przed świętami mogłaby sięgnąć grubo powyżej 70 000 kopii i szkoda chyba ,że te pieniądze spółce uciekają.

Doprawdy nie wiem, co na to odpisać.
Już czytałem tutaj, że nie zajmujecie się dystrybucją pudełek. Skoro jednak ich brakuje w dużej ilości miejsc to także Wy tracicie. Chyba, że się mylę i macie umowę z tym dystrybutorem, która mówi o zapłacie niezależnie od ilości sprzedanych sztuk. To byłaby jednak jakaś kuriozalna umowa i nie wierzę, że takowa może istnieć. Tym bardziej dziwi mnie taki lekceważący stosunek Waszej Firmy do tej sprawy.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt gru 16, 2014 1:04 pm

Nie jest lekceważący - co mozemy zrobic, zrobilismy. Dystyrybutor pracuje nad kolejnym nakladem pudełek, ale nie jestesmy w stanie nadzorowac widocznosci w sklepach itp. spraw.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt gru 16, 2014 3:29 pm

Admin - te komentarze nic nie wnosza oprocz niepotrzebnego zamieszania.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

wt gru 16, 2014 7:43 pm

Nie wiem czy ta histeria pudełkowa wogule ma sens dlatego pytanie czy jesteście w stanie podać jaki % ogólnej sprzedaży stanowią pudełka? bo jeśli to jest 5% to wogule nie ma tematu.
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

śr gru 17, 2014 1:38 am

Koszulki- moim zdaniem bardzo dobry pomysl, mozna je sprzedawac osobno lub w zestawie kolekcjonerskim- specjalne wydanie gry.

To prawda, ze spolka nie ma wplywu na Cenege, natomiast warto jest im przekazywac wszelkie uwagi od inwestorow- w koncu spolka pewnie takze zarabia na wiekszej sprzedazy pudelek.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

śr gru 17, 2014 1:51 am

Odnoszę wrażenie, że akcjonariusze lub przyszli akcjonariusze skupili się na nieco marginalnych rzeczach lub takich, które nie są w gestii spółki. A więc:
- sprzedaży pudełkowej - gdzieś brakuje, nie ma eskpozycji itp. - to już wielokronie było podkreślane, spółka nie zajmuje się dystrybucją pudełkową i nie sprawdza co Cenega robi w tym kierunku każdego dania. Pewnie, że lepiej by było gdyby ta sprzedaż i ekspozycja była lepsza, ale też niie można też z cała pewnością stwierdzić, że to są pieniądze stracone - sprzedaż cyfrowa jest dużo większa, z większą marżą oraz braki fizycznych nośników mogą skłonić niektórych do zakupu tejże wersji cyfrowej. Tak wiem, klucz Steam nie wygląda lepiej jak pudełko pod choinką ;)
- kursu rubla i innych walut. Z punktu widzenia Rosjanina czy dziś czy miesiąc temu płaci on w rublach tyle samo. I za te ruble może kupić każdą gre na steam - @Pieniek wolisz żeby przykładowy Rosjanin kupił za 300 rubli TWoM czy inna grę? Pewnie kupi inna bo własnie TWoM podrożał do 600 rubli. A to, że są tacy, którzy wykorzystują tą sytuacje regionalizacji w Steam (patrz Allegro) to jest margines - zresztą wolna wola - jak Steamowi się odwidzi to usunie takie gry z kont graczy lub w najgorszym wypadku zablokuje czy oflaguje konta.
- koszulek i innych emblematów - nie ma pary w spółce - to trudno, nie mają czasu na współprace z zewnętrzną firmą - trudno. Ja tam wole jak skupiają się na nowych updatach/DLC do TWoM, wersji mobilnej, udzielaniem wywiadów itp. Jako akcjonariusze będziemy mieć więcej korzyści z tego niż z pudełek w sklepie czy koszulek.

Troche wiary w to, że spółka wie co robić w danym momencie aby to przyniosło wymierną korzyść dla niej i akcjonariuszy. :)
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr gru 17, 2014 12:37 pm

Dzięki - dobre podsumowanie. Tak, mówimy Cenedze o sytuacji. Tak, możemy ogarnac koszulki, ale na razie wyglada to na marginalny biznes. Tak, sytuacja sprzedazy w Rosji została ogarnieta przez nas prawidłowo. Duzo wieksze znaczenie ma kurs dolara, bardzo korzystny zreszta.
agieh
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 09, 2014 3:36 pm

śr gru 17, 2014 1:35 pm

Witam
Mam Pytanie do admina czy sprzedaż grudniowa na steamie będzie raportowana w wynikach za 4 kwartał czy dopiero pojawi się w wynikach za 1 kwartał 2015 r. Do tej pory jest wiele spekulacji na ten temat a nie jest to ani ujawnienie informacji poufnej tylko stwierdzenie faktu tzn rozliczania się platformy steam z twórcą gry. Jeśli by była możliwość odpowiedzenia na to dość proste pytanie to na pewno wszyscy będą wdzięczni.
Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr gru 17, 2014 2:35 pm

Przychody są księgowane do okresu w którym spółka dostała raport sprzedażowy i wystawiła fakturę.
UWAGA: Wyjatkiem jest koniec roku, kiedy przychody musza byc przypisane do okresu sprawozdawczego, a nie do okresu w którym otrzymalismy raport. Inaczej wyniki roku bylyby przeklamane.
agieh
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 09, 2014 3:36 pm

śr gru 17, 2014 2:43 pm

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Pozostaje jeszcze jedno pytanie aby już całkiem rozwiać niejasności jeśli spółka otrzyma w styczni od STEAM fakturę za sprzedaż w grudniu i faktura ta będzie na kwotę większą niż 10% kapitałów własnych czy spółka będzie miała obowiązek poinformować o tym rynek przed podaniem wyników kwartalnych ?
Z góry dziękuję za odpowiedź na jeszcze to pytanie.
Pozdrawiam i dalszych sukcesów życzę.
P.S. Dzisiaj po powrocie z pracy do domu mam zamiar sprawdzić nowe schronienie jakie dzisiaj otrzymaliśmy w updacie :) :D
ODPOWIEDZ