Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

pt sie 21, 2020 5:40 pm

No i mamy dodatek z bardzo kiepskimi ocenami 57 % i z każdymi recenzjami idzie w dół. Ludzie skarżą się na krótka fabułę , mnóstwo bugów oraz zbyt niski poziom trudności. Ja jestem zawiedziony na całej linii. Hasłem przewodnim 11 bit było wypuszczanie dopracowanych produkcji a nie kiepskich z nadzieją że załapią. Piszącego tego posta mam nadzieje że całe 11 bit siedzi i głowi się jak naprawić bugi . Jak zamierzacie naprawić swój błąd?

Ps. Nie wylewam hejtu ale ocena 57 % mnie zaskoczyła i to bardzo mocno ,rozumiem że może nie podobać się rozgrywka ale tu chodzi o błędy techniczne
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

pt sie 21, 2020 9:40 pm

Odgrzewanie kotleta bez konkretnego pomysłu ot co. Najgorsze w tym wszystkim, że ludzie wcześniej zapłacili za dodatki, a dostają coś za co by w życiu nic nie zapłacili, a kupili tylko dlatego, że to 11b i ich świetne produkcję. Drugi dodatek na trzy i dużą wtopa nie mówiąc o zmarnowanym czasie bo dodatek był tworzony conajmniej 8 miesięcy? Wydaje mi sie, że czas na czerwoną kartkę dla 11b bo liczyłem na jakość i pomysł, a dostałem kompletną nijakość. Ciekaw jestem komentarzu spółki na ten temat.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

sob sie 22, 2020 7:02 am

11bit znane jest z jakości produkcji i niebanalnych historii. Spółka dzięki powyższym osiągnęła i osiaga sukces. Komunikacja i marketing są po przeciwległej stronie jeśli chodzi o atrybuty. Dotychczas akcjonariusze przymykali na to oko, gdyż za sprawą jakości spółką szła caly czas do przodu. Tym razem niestety oceny trzeciego dodatku wrecz nie przystoją do 11bit. Niestety ale spółka traci argumenty. Ostatni dodatek w skali całej działalności nie jest znaczący. Jednak jeśli chodzi o sentyment to już inna kwestia. Akcjonariusze LT cierpliwe czekali mimo wiecznie przesuwanych premier i momentami wrecz anty PR-owej komunikacji gdyż mieli gwarancję świetnego produkty, pierwszy raz i na tym polu spółką się nie popisała. Narazie to mala rysa, mam nadzieję ostatnia. Jednak to może zwiastować początek zmiany sentyment. Jesli tak się stanie i LT zaczną wątpić a spekulacje bedzie hulać (na co ja stać już wielokrotnie pokazała) to zaczynam się obawiać o moją inwestycję.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

ndz sie 23, 2020 10:14 am

Do nieistniejącej komunikacji i marketingu dołącza kiepska jakość gier. Piękna katastrofa...

11B i jak Wy teraz chcecie przekonywać do siebie poważnych inwestorów?

Zamierzacie coś zmienić czy nadal bez zmian? Kiedy wypuścicie jakiekolwiek pozytywne info? Jak na razie brak motywacji do zakupu waszych akcji. Dziś nikt kota w worku nie kupi tym bardziej po tak kiepskiej jakości dodatku.
Zaczynacie odpychać inwestorów od siebie. Ciężko na to pracujecie.
Wiem wiem co sobie myśli zarząd. Jak pokażemy rok przed premierą P8 to kurs wzrośnie. Wzrośnie ale za sprawą spekulacji, po czym spektakularnie spadnie jak będą zamykać pozycje. Taką spółką chcecie zostać?
indert
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 04, 2016 5:19 pm

pn sie 24, 2020 7:48 am

Witam Panie Darku. Po premierze ostatniego DLC do Frostpunka i zrobieniu promocji można zaobserwować, że gra znajduje wciąż rzesze nowych nabywców, którzy ją bardzo wysoko oceniają (powyżej 90% pozytywnych komentarzy w ostatnich dniach). Nie mniej jednak sam dodatek "On the edge" notuje bardzo niskie noty (ok. 40% pozytywnych komentarzy), co jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę Państwa bezkompromisowe podejście do jakości wydawanych produktów. Czy mogę prosić o komentarz spółki w tej sprawie, co wg. Państwa jest przyczyną takich słabych ocen, jakie wnioski mogą Państwo z tego wyciągnąć oraz co mogą zrobić teraz i w przyszłości, aby wyeliminować takie sytuacje?
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

pn sie 24, 2020 7:50 am

No i mamy ocenę 42 % pozytywów. Jak zamierza to wytłumaczyć spółka? Najgorsze że użytkownicy skarżą sie na problemu techniczne.
armaz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2018 8:53 pm

pn sie 24, 2020 10:08 am

Szkoda że inwestorzy mogli w tym roku zaobserwować w spółce większe starania nad programem motywacyjnym niż na podstawowa działalnością firmy czyli produkcją gier.( taki płynął przekaz ze spółki)
Z uwagi na to że negatywny rozgłos szybko się zyskuję to dodatek The Edge w takiej formie jak wyszedł to lepiej było by żeby w ogóle nie wychodził.
Dodatek jest niedopracowany, nie wiele wnoszący do podstawowej gry. Jako darmowe uaktualnienie to jest do przyjęcia. Natomiast gracze płacąc za dodatek oczekiwali dużo więcej. Szkoda że sytuacja z "The rifts" nie dała firmie do myślenia.
Niepokoi mnie akcja promocyjna, która miała być w połączeniu z promocją dodatku. Patrząc na statystyki
https://gaminganalytics.info/gb_chart_i ... /Frostpunk
to podstawka przy -60% nie weszła nawet na pierwszą stronę globalnych bestsellerów na Steam.

Proszę o informację, czy będziecie chcieli poprawić ten dodatek? Czy to warto robić? Jakie są wasze opinie i zakładane działania w tej sprawie?
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

pn sie 24, 2020 10:34 am

Kurs się usuwa, inwestorzy tracą kapitał, a spółka milczy. 0 komunikatu.
11B Wasza stopa zwrotu z 2 lat to ledwie 13%. Jutro będzie 10%. Nawet inflacji nie zwracacie. Tytani kapitalizacji przy mega hossie na gemingu.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn sie 24, 2020 11:03 am

Dzień dobry

Nigdy nie ukrywaliśmy, że spośród trzech dodatków składających się na Season Pass drugi z dodatków, czyli "Frostpunk: The Last Autumn", będzie zdecydowanie największy. Być może do części graczy ta informacja nie dotarła, stąd zarzuty, że "Frostpunk: On The Edge" jest "za mały", "za ubogi", "niewart swojej ceny", itp. To dla nas nauczka, że w przyszłości, tworząc Season Pass, każdy z dodatków powinien być porównywalnej wielkości.

Zespół odpowiedzialny za przygotowanie "Frostpunk: One The Egde" intensywnie pracuje nad usunięciem pewnych niedociągnięć technicznych, na które zwracają uwagę użytkownicy gry. Liczymy, że wkrótce błędy zostaną usunięte.

Pozdrawiamy
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

pn sie 24, 2020 11:15 am

Śledząc wszystkie ze spółki też byłem przekonany, że "FP: On The Edge" to będzie coś dużego, nowa mechanika, może dyplomacja etc, także nie dziwię się zupełnie graczom.
ODPOWIEDZ