Co dalej z Anomaly

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
sledzik
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

czw maja 09, 2019 11:27 am

Witam

Ja wiem że nie za bardzo czas i miejsce na to pytanie bo zespół jest zajęty pracą na debiutem COM oraz Frostpunka na konsole. Już wcześniej wspominaliście że dochody z Anomaly są nieznaczące tzw na prąd i kawę pewnie starcza. Czy macie pomysł na wyciśnięcie jeszcze trochę soków z tej marki. Może F2P albo udostępnienie pierwszej części ale na zasadzie reklamowania promocji waszych przyszłych gier?
Admin
Site Admin
Posty: 1444
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt maja 10, 2019 10:55 am

Dzień dobry

Seria gier "Anomaly", od której 11 bit studios S.A. zaczynało swoją działalność, ma już swoje lata. Wciąż przynosi nam jednak przychody liczone w setkach tysięcy złotych rocznie, czyli sporo więcej niż wydajemy na "prąd i kawę" :) . To przede wszystkim doskonałe narzędzie, które możemy wykorzystywać w różnych akcjach promocyjno-wyprzedażowych, a także żeby zwiększać rozpoznawalność marki 11 bit studios S.A. nie tylko wśród graczy, którzy lubią "ciężkie" klimaty z "TWoM" czy "Frostpunka".

Nie prowadzimy obecnie żadnych prac nad rozbudową serii "Anomaly" również dlatego, że ta linia biznesowa nie bardzo wpisuje się w naszą filozofię "meaningful entertainment". Priorytetem dla nas jest rozwój "Frostpunka", prace nad "Projektem 8" oraz rozwój wydawnictwa.

Pozdrawiamy
sledzik
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

pt maja 10, 2019 12:42 pm

Dzięki za odpowiedz ;)
Sądziłem że seria wymarła a jednak daje mimo wszystko jeszcze jakieś fajne pieniądze ;). A próbowaliście zrobić na steamie połączenie Anomaly+ Frostpunk ?
Admin
Site Admin
Posty: 1444
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt maja 10, 2019 3:44 pm

Dzień dobry

Tytuły z serii "Anomaly", tak jak już pisałem, są często wykorzystywane przy różnego rodzaju promocjach/wyprzedażach głównych tytułów z naszego portfolio jako dodatkowy bonus zachęcający do kupienia paczki/bundle gier od 11 bit studios S.A.
Zasady rządzące sprzedażą gier są takie same jak zasady sprzedaży innych dóbr konsumpcyjnych. Klient lubi gdy dostaje coś z dyskontem lub nawet gratis (w naszym przypadku może to być gra z serii "Anomaly") i staje się mniej wrażliwy na cenę podstawowego produktu, który chciał nabyć ("TWoM" bądź "Frostpunka").

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ