P8

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt mar 15, 2019 1:15 pm

Dzień Dobry,

Chciałem się dopytać, o rekrutacje pracowników.
Jak wiadomo rynek dla IT jest trudny dla pracodawcy, czy tempo dołączania nowych pracowników do zespołu P8 jest takie, jakie zapisaliście sobie w harmonogramie?, czy widziecie realne zagrożenie, że przez niewystarczającą ilość osób na rynku Projekt8 moze się opóźnić?

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt mar 15, 2019 5:20 pm

Dzień dobry

Nie będziemy ukrywać, że spółki growe walczą pomiędzy sobą o pracowników. Największa konkurencja jest o pracowników na stanowiska menedżerskie, czyli z doświadczeniem w naszej branży. Jako 11 bit studios S.A. mamy kilka narzędzi, które mają do nas przyciągać najlepszych ludzi, w tym program motywacyjny oparty na akcje (ma bardzo szeroką formułę bo jest nim objęta ponad połowa załogi), coroczne premie uzależnione od zysków wypracowywanych przez Spółkę plus prywatną opiekę medyczną, karty Multisport, indywidualne budżety szkoleniowe, szkolenia językowe, itp. Ponadto, co jest skrajnie rzadko spotykane w naszej branży, każdy kto tylko chce, otrzymuje klasyczną umowę o pracę. Okazało się, że ten bodziec, zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową, ma duże znaczenie (nie pracują na umowie "śmieciowej").

Jeśli chodzi o rekrutację nowych pracowników, w tym do "Projektu 8", to jest ona zaplanowana na wiele miesięcy do przodu. Mamy doświadczenie w produkcji gier dlatego doskonale wiemy, na jakim etapie tworzenia gry będą nam potrzebni ludzie o określonych kompetencjach. Nie musimy zatem nerwowo i w pośpiechu szukać ich na rynku (pomijając oczywiście przypadki typu odejścia z pracy i konieczność łatania wakatu - ale takich zdarzeń mamy bardzo mało). Z tego względu opóźnienie "Projektu 8" z braku zasobów ludzkich, uważamy za pomijalne.

Pozdrawiamy.
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn mar 18, 2019 10:44 pm

Dzień dobry,

Pojawiają się spekulacje więc ja zapytam wprost :)

Czy osoba poszukiwana na to stanowisko https://www.skillshot.pl/jobs/12798-sen ... tudios-s-a
zasili zespół P8 czy P9?

Pozdrawiam
Michał
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr mar 20, 2019 12:11 pm

Dzień dobry

Niestety, nie możemy ujawniać tego typu informacji bo to mogłoby rodzić spekulacje, jaką grą będzie "Projekt 8" bądź "Projekt 9". Na tym etapie, zanim ruszy marketing "Projektu 8", wolelibyśmy tego uniknąć.

Pozdrawiamy.
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

śr mar 20, 2019 2:15 pm

Obawiam się, że dział marketingu musi dostosować się do świata a nie odwrotnie. W czasach gdy możemy sprawdzać Państwa szczegółowe oferty pracy tajemnica już dawno się wydała i nie unikną Państwo spekulacji. Poza tym dlaczego tak kategorycznie odcinają się Państwo od możliwości spekulacji o tworzonym produkcie? Gracze lubią spekulować na temat tajemniczych produkcji, a rozmowy o spółce to darmowy marketing.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr mar 20, 2019 3:37 pm

Na podstawie wypowiedzi można chyba z jeszcze większym prawdopodobieństwem stwierdzić, że prace nad P9 już ruszyły - a przynajmniej wybrany został już projekt gry i trwają pierwsze prace nad prototypem gry.
Tak samo było pod koniec 2015 gdy ucichły informacje o następcy TWOM. Wtedy zasugerowałem, że gra jest raczej robiona od początku po przeskalowaniu projektu - a później (po 1,5 roku) się okazało, że miałem rację.
Nie twierdzę, że teraz mam rację ale tak mi to pachnie ...
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

śr mar 20, 2019 4:29 pm

@baks

Też tak sądze, ale zobacz że artukyłu w czasopismach branżowych "tagują" te wieści jako informacje o "Project 8", więc myślałem, ze przedstawiciele spółki udzielili informacji tym czasopismom

pierwszy lepszy przykład (zwróc uwagę na tagi)
(https://www.gry-online.pl/newsroom/11-b ... pt/z11bd55)

Pozdrawiam
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr mar 20, 2019 6:31 pm

Nie chcę przesądzać sprawy bo mogę się mylić - sam nie piszę gier tylko inny soft okazyjnie ...
Jednak z mojej wiedzy i doświadczenia wynika, że projektowanie rozgrywki powinno być robione na etapie tworzenia prototypu ... ;) a nie dopiero na etapie produkcyjnej - jak podobno jest z P8.
Wnioski - albo P8 jest na wcześniejszym etapie niż ostatnio komunikowano ........ albo jest to P9 i to już w początkowej fazie prototypu.
Innej opcji nie ma.
Jak pokazuje doświadczenie ze spółką - bardzo długo ukrywają to co jest już w produkcji. Na logikę więc można przyjąć, że raczej jest to początek P9 ale przyznają to dopiero pod koniec przyszłego roku - tak sądzę.
Pocieszające jest chociaż to, że sami przyznali, że za rok będą w produkcji już P8, P9 i P10.
Już chociażby z tej informacji oraz tego, że projekt TWOM już został zakończony (ostatnie szlify ostatniej części DLC) można śmiało wywnioskować, że to wszystko się spina .... i niemal musi być to P9.
Gwarancji jednak nie ma.
Także rozgrywka FPP też nie mówi dokładnie jaka to będzie gra.
A tak na prawdę nic nie wiemy jeszcze o P8 więc nie ma co za dużo spekulować o P9.
Najważniejsze to to, że coś już się dzieje w tym temacie.
Mają teraz bazę lokalową, mają kasę .... teraz już nie ma wymówek, że coś im przeszkadza w szybkim rozwoju :D
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw cze 06, 2019 12:34 am

Czy coś więcej o P8 poza wypowiedzią P. Fijak ukaże się w tym roku ?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw cze 06, 2019 11:39 am

Dzień dobry

W bieżącym roku chcemy skupić się na promocji konsolowych wersji "Frostpunka" oraz dodatków do tej gry. Podobnie będziemy komunikować sporo o "Moonlighterze" oraz "Children of Morta" a także o ostatnim z dodatków z serii "TWoM:Stories". Sygnalizowaliśmy też, że jeszcze w tym roku powinniśmy rozpocząć dawkowanie informacji na temat kolejnej gry z wydawnictwa.
Dlatego skłaniamy się ku temu, żeby z oficjalną kampanią dotyczącą "Projektu 8" zaczekać do przyszłego roku. Co oczywiście nie wyklucza, że przedstawiciele Spółki będą w mediach uchylać rąbka tajemnicy na temat "Projektu 8"....

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ