Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Elemis
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 18, 2014 11:11 am

wt gru 04, 2018 12:07 am

Panie Dariuszu,

Chyba nie do końca jasno sprecyzowałem pytanie. Rozumiem doskonale, że liczone są kopie sprzedane po 1 października. Wiem też, że pomimo na prawdę świetnej sprzedaży gry w czwartym kwartale ( gratuluję i trzymam za Was kciuki 6 grudnia ) sporo jeszcze wody w rzece upłynie nim 10mln $ przychodu uda się uzyskać. Szkopuł pytania tkwi w tym co się stanie - kiedy to się stanie. Czy "nagrodą" będzie "tylko" każda kolejna kopia obłożona marżą 25% zamiast 30% czy też nastąpi re kalkulacja prowizji wszystkich sprzedanych od 1 października kopii a platforma Steam zwróci Wam po 5% marży od tych około 500 tysięcy egzemplarzy sprzedanych uprzednio po 1 października ( pi razy drzwi 500 000 razy 20 dolarów). Jestem na 99% pewien, że w grze jest ten mniej korzystny dla spółki scenariusz - czyli pierwsze 500 tysięcy sztuk pozostanie na prowizji 30% - ale komunikat Steam nie rozwiewa moich wątpliwości w sposób zupełnie jednoznaczny.

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt gru 04, 2018 10:19 am

Dzień dobry

Z naszych informacji wynika, że niższa marża liczona jest dopiero od sprzedaży po przekroczeniu poziomu 10 mln USD przychodów. Pierwsze 10 mln USD przychodów "obłożone" jest prowizją rzędu 30 proc. Nie ma zatem mowy o żadnej zwrocie marży, niestety.

Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt gru 04, 2018 11:34 am

Nie wiem czy to będzie skórka warta wyprawki dla dużych wydawców, którzy ze względu na marżę omijali ze swymi tytułami platformę sprzedażową Gabe'a.
Raczej dość elitarna jest ilość tytułów przekraczająca 10 mln dolarów na PC, nie wspominając o 50 mln dolarów. Spółki musiałyby zatem przez najważniejszy okres sprzedażowy oddawać Steamowi ich królewskie 30%, by w długim terminie osiągać kilka procent mniej. Jeśli ktoś duży planuje jeszcze opuścić Steam, to i tak opuści.
blah8760
Posty: 80
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

pn gru 10, 2018 9:28 am

A jak tam temat wersji na Mac OS?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt gru 11, 2018 11:37 am

Dzień dobry

Produkt jest gotowy ale zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy już kierować go do sprzedaży bo ciężko byłoby mu się przebić w konkurencji z największymi hitami AAA szczególnie, że zaraz zaczną się świąteczno-noworoczne wyprzedaże. Dlatego fani będą musieli jeszcze trochę poczekać na premierę.

Pozdrawiamy.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

wt gru 11, 2018 11:58 am

Admin pisze:
wt gru 11, 2018 11:37 am
Dzień dobry

Produkt jest gotowy ale zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy już kierować go do sprzedaży bo ciężko byłoby mu się przebić w konkurencji z największymi hitami AAA szczególnie, że zaraz zaczną się świąteczno-noworoczne wyprzedaże. Dlatego fani będą musieli jeszcze trochę poczekać na premierę.

Pozdrawiamy.
Słowność i terminowość to wasze największe cnoty, abstrahując od słuszności decyzji.
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

wt gru 11, 2018 12:23 pm

Dzień Dobry,

Można dostać jakiś "update" dotyczacy FP na konsole?
Awatar użytkownika
Blackbeard
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 08, 2018 2:03 pm

wt gru 11, 2018 12:33 pm

Admin pisze:
wt gru 11, 2018 11:37 am
Dzień dobry

Produkt jest gotowy ale zdecydowaliśmy, że w tym roku nie będziemy już kierować go do sprzedaży
Krotkie, zolnierskie slowa. Ale w koncu sprawna komunikacja z rynkiem.
https://stooq.pl/q/?s=11b&d=20181211&c=1d&t=l&a=lg&b=1
On reaguje :lol:
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt gru 11, 2018 12:46 pm

Dzień dobry

Tak jak już informowaliśmy, intencją Spółki jest, żeby premiera "Frostpunka" na konsole Xbox One i PS4 miała miejsce w pierwszych miesiącach 2019 roku. Plan jest aktualny.

Pozdrawiamy.
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

wt gru 11, 2018 1:09 pm

Kilka pytań:

Po co została podana informacja że będzie niespodzianka skoro jej nie będzie. Przecież było już wcześniej wiadomo że ciężko się wbić w ten okres. Cenie 11 bit za rozsądek w podejmowaniu decyzji ale ta zabawa z akcjonariuszami " najpierw obiecam potem nie spełnie" kosztuje akcjonariuszy sporo pieniędzy i odbija się negatywnie na kursie czego jesteśmy świadkiem.

Czy zdają sobie państwo sprawę że jeżeli polityka informacyjna będzie dalej tak wyglądać to kurs może zobaczyć okolice 100 zł co daje inwestorom stratę na poziomie 75-80 %? Ja wiem że prezes nie ma lejców do trzymania kursu i mamy sytuacje na rynkach finansowych jaką mamy ale giełda dyskontuje przyszłość a- w naszym przypadku nie ma co dyskontować bo nie wiemy czym jest p8,wydawnictwo nie ma nowych gier, ciągłe przesunięcia i brak wizji mega dochodów w przyszłości

Czy wycofanie Frostpunk na maca to nie taka sama zagrywka jak ze zmianą wizji frostpunka gdzie też była informacja o dopracowaniu, a okazało sie co innego?

Jak ma wyglądać DLC dla frostpunk,w jakie jest fazie produkcji, kiedy planujecie ich zakończenie ,i czy w pierwszym półroczu zobaczymy jedno z nich?
( dostanę pewnie informacje że dział marketingu nad tym pracuje)
Czy sprzedaż frostpunk na chwilę obecną jest zadowalająca ( zapewne napiszecie że tak)?

Wiem że to nie temat o P8 ale jak idą pracę nad projektem ?( bo faza projektowania gry trochę przeraża i daje widmo nie dotrzymania terminu)

Czy zastanawialiście się nad zlecaniem mniejszych produkcji innym studiom .Pieniędzy w kasie jest sporo mocy produkcyjnych za bardzo nie macie ,a te które macie idą w stronę frostpunk i P8 więc może warto sie pochylić nad produkcją mniejszych gier na bazie waszych pomysłów zlecanym innych studiom deweloperskim.Zobaczcie że rynek gier strategiczno-ekonomicznych nie istnieje.Mieliśmy simcity które zakończyło swój żywot przy 4 części bo dalej to było dno.Gry ekonomiczne znikneły prawie z rynku a takie hity jak traffic giant gold, railroads tycoon nie doczekały sie godnych następców.
Może to jest jakiś pomysł na rozruszanie wydawnictwa a zarazem też kursu akcji?

Jakie są przewidywanie zakończenia prac nad 3 dodatkiem Twom, a zarazem przesunięcia zespołu?

Przepraszam jeżeli kogokolwiek uraziły moje słowa a szczególnie zarząd. Cenie sobie waszą pracę i chłodną kalkulacje dzięki której mamy firmę wycenianą na 0,5 mld zł ale jako akcjonariusz jestem wściekły że inni polscy producenci mogą informować z wyprzedzeniem o swoich poczynaniach i podtrzymują kurs głupim wrzucenie fotek a unas posucha jakby wszyscy poszli do domy. Chciałbym aby polityka informacyjna była przejrzysta i jeżeli nie macie co pokazać to nie pokazujcie a nie obietnice które drogo nas akcjonariuszy kosztują

ps. siedze na spółce od 8 lat i ten wpis jest trochę upustem emocji po ostatni pół roku wydarzeń
ODPOWIEDZ