POMYSŁY na dalszy rozwój spółki

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

czw gru 06, 2018 11:49 am

Tak z ciekawostek Vortex to Polska platforma rozwijana w Szczecinie.
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw gru 06, 2018 12:47 pm

Co do streamingu to zastanawia mnie czy spółce nie opłacałoby się bardziej uruchomienie własnych serwerów do streamingu zamiast ponosić opłaty na rzecz innych firm.
Na początku pewnie nie ale wraz ze wzrostem zainteresowania takimi usługami bardzie może się opłacać oferowanie usługi we własnym zakresie. GR okazał się nieopłacalnym projektem. Steraming może być opłacalny wraz ze wzrostem skali spółki przy zyskach rocznych powiedzmy 100mln spółka może być na tyle rozpoznawalna, że może się przestać opłacać oferowanie całej sprzedaży na Steam i konsolach.
Mogą się pojawić urządzenia podobne do konsol NS korzystające ze streamingu. Same korzyści dla użytkownika, brak potrzeby dużej pamięci wewnętrznej, niskie opłaty za rozrywkę.
Dla spółek zmniejszenie opłat dla pośredników co przełoży się albo na mniejszy koszt dostępu do rozrywki (cen gier) albo podniesie zyski spółek a może i jedno i drugie.
Czas pokaże. Dobrze, że spółka na bieżąco to monitoruje. :)
ODPOWIEDZ