Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

sob lip 14, 2018 6:27 pm

ZITARIX pisze:
sob lip 14, 2018 12:03 pm
Witam,

a co z odpowiedzią na pytanie co dalej z Frostpunkiem? Czy podanie w którym kwartale którego roku planują Państwo wydać Frostpunka na Mac'a i konsole to również tajemnica, której nie mają Państwo zamiaru zdradzać? Nie wydaje mi się żeby konwersja na Mac'a była tak wymagająca czasowo dla całego zespołu. Terminy te nie powinny też być tajemnicą dla inwestorów.
Zgadzam się z kolegą i podłączam podpytanie.
Jestem z wami od 2014 roku, robicie świetną robotę, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie gier. Rozumiem również marketing oparty na nie dostępności, jak w przypadku seketrtu "czegoś dużego" do TWOM, dat wydania gier i braku info o Projekt 8, aby infa się kanibalizowały. Nie rozumiem, natomiast brak podania daty wydania kolejnych dodatków do TWOM, czy wersji na MAC czy konsole(choć wiem, że w tym przypadku daty sami jeszcze za pewne nie możecie dokładnie określić)
jaszczep
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 11, 2014 10:11 pm
Kontakt:

sob lip 14, 2018 11:27 pm

Dzień dobry

Jak idą pracę nad wersją na Mac OS x ? Widać, że to by wspomogło sprzedaż w USA.
pozdrawiam
daro_1975
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2015 11:21 am

wt lip 17, 2018 10:04 am

Witam,

co mają Państwo do powiedzenia w sprawie doniesień o sprzedaży wersji pirackich Frostpunka
https://www.rockpapershotgun.com/2018/0 ... ng-others/

pozdrawiam
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

śr lip 18, 2018 8:44 pm

Dzień dobry, sytuacja z Amazonem teoretycznie bez żadnego wpływu na sprzedaż, ale narobiła nieco rabanu, jako pretekst dla giełdowych niedźwiedzi. Media uzyskały komentarz po czasie, a tymczasem tutaj nie udało się inwestorom uzyskać żadnej informacji, a dla wielu była ona kluczową. Gaszenie pożaru słabe.
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

śr lip 18, 2018 9:40 pm

Kluczowa jest informacja o wersji na maca i konsole. Cisza w tej sprawie nie jest w żaden sposób podyktowana względami marketingowymi a służy jedynie spekulacjom na temat opóźnień produkcyjnych.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

czw lip 19, 2018 5:11 pm

Jak zwykle ekipa 11bit ma gdzieś akcjonariuszy mniejszościowych. Zamknięte spotkania dla instytucjonalnych, komentarze dla mediów. Nic na oficjalnym forum, nic na ESPI. Przykre ale prawdziwe, tym bardziej, że jest tu spora grupa w tym ja która inwestowała dawno temu w mało znanego dewelopera.Ja wiem, że wzrost kursu, że zarobek. Natomiast dla ludzi którzy trzymają w waszych akcjach oszczędności należy się informacja, nt tego co się dzieje w spółce.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lip 24, 2018 10:12 am

Dzień dobry

Przedstawiciele 11 bit studios S.A. komentowali już w mediach "zamieszanie" ze sprzedażą pirackich wersji "Frostpunka" na Amazonie. Z biznesowego punktu widzenia cała "zamieszanie" nie będzie miało wpływu na nasze wyniki finansowe za bieżący kwartał.

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

wt lip 24, 2018 10:29 am

Cytat z rekomendacji Bosia:
Po rozmowach ze Spółką postanowiliśmy skorygować nasz model
finansowy przekładając debiut wersji konsolowej Frostpunka z IV kw. 2018 na I kw. 2019. Natomiast prace nad Projektem 8 wydają się bardziej zaawansowane, niż było to w przypadku
Frostpunka po debiucie TWOM. Ponadto 11 bit studio działa
teraz na większą skalę i potrafi bardziej efektywnie zarządzać
produkcją niż wcześniej. Dlatego też przyspieszamy w naszym
modelu debiut Projektu 8 (na IV kw. 2020) w stosunku do
poprzednich oczekiwań (I poł. 2021).
Przedmówcy chyba chodziło o równy dostęp do informacji. Najlepiej gdyby spółka komunikowała swoje zamiary na espi, ewentualnie tu na forum czy twiterze. Dotychczas informowaliście, że konwersja łącznie z certyfikacją zajmie wam pół roku.
ZITARIX
Posty: 35
Rejestracja: śr lut 28, 2018 1:57 pm

wt lip 24, 2018 11:15 am

Przepraszam bardzo ale czy mają Państwo nas za idiotów i niepotrzebny balast?
Jak długo mają Państwo zamiar udawać że nasze pytania odnośnie wersji Mac i konsolowych nie istnieją? To nie jest żadna informacja tajna i mamy pełne prawo wiedzieć nie tylko o terminach ale też o powodach ich opóźnień. Nie mają Państwo żadnych oporów rozmawiać z domami maklerskimi podczas gdy zwykli akcjonariusze muszą szukać ochłapów informacji z wypowiedzi osób które z Państwem rozmawiały. Zdaję sobie sprawę, że nasz kochany KNF ma większe zmartwienia na głowie niż jedna spółeczka nierówno traktująca akcjonariuszy ale mam szczerą nadzieję, że po odpowiedniej liczbie zgłoszeń Państwa komunikacji zainteresują się i Państwem.
Jeśli weszło się na giełdę publiczną to trzeba się liczyć z OBOWIĄZKAMI informacyjnymi wobec swoich akcjonariuszy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt lip 24, 2018 11:26 am

Spodziewam się, że kolejny raz dostaniemy zaprzeczenie dla sytuacji, w której BOŚ pod stołem otrzymuje konkretniejsze informacje.
Faktycznie, nie wygląda to zabawnie, gdy o wszystkim musimy się dowiadywać z rekomendacji, albo mediów, zwłaszcza, że informacja o przełożeniu wersji konsolowej na Q1'19, to informacja, która wpływa na kurs, a mając ją wcześniej, można zareagować przed resztą akcjonariuszy.
ODPOWIEDZ