Wyniki Q1/2018

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw maja 10, 2018 5:45 pm

Witam,

W liście do akcjonariuszy jest potężny byk. Środki finansowe i ich ekwiwalenty zgodnie z raportem skurczyły się na koniec kwartału do niecałych 26,2 mln zł. Tymczasem w liście chwalicie się, że wynoszą 29,2 mln zł - co miało miejsce, ale rok temu.

Pozdrawiam,
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt maja 11, 2018 9:01 am

Dzień dobry

Nie jest to błąd. Na kontach Spółki, na koniec marca, było ponad 26,1 mln PLN w gotówce, na lokatach i w obligacjach PKO BP Banku Hipotecznego. Ponadto posiadaliśmy jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym PKO BP Płynnościowy SFIO o wartości blisko 3,1 mln PLN. Księgowo jest to długoterminowe aktywo finansowe (bo nie ma terminu zapadalności) ale w każdej chwili może być zamienione na gotówkę. PKO BP Płynnościowy SFIO inwestuje głównie w bony skarbowe Skarbu Państwa. Jest to więc strategia inwestycyjna skrajnie konserwatywna i bezpieczna i ryzyko straty na tej inwestycji jest pomijalne.
Podsumowując, nasze zasoby pieniężne (bezpośrednio w gotówce i możliwe do natychmiastowej konwersji na gotówkę) to, tak jak pisaliśmy w komentarzu do raporty, 29,2 mln PLN.

Pozdrawiamy
M6-SAAB-M6
Posty: 43
Rejestracja: pn kwie 30, 2018 8:49 pm

pt maja 11, 2018 8:41 pm

:roll: :roll: :roll:

1/
Koledzy czytajcie uważniej

2/
I dobrze ma byc skrajnie konserwatywna - spolka zajmuje sie produkcja gier, a nie spekulacja i inwestycjami na rynku finansowym - to rola inwestorow

Co do PKO to kiedyś chcieli mi wcisnąć ... obligacje ... indyjskie :shock: :shock: :shock: ale bardzo grzecznie podziękowałem :lol: :lol: :lol:
i dobrze by było, aby spółka również nie dała się namówić na żadne tego typu pomysły
- lokata bankowa
- polskie papiery skarbowe, ewentualnie US, ale nic więcej

w ostateczności duzy bank jak Pekao dla stabilnej dywidendy, ale w zasadzie odradzam - wystarczy ze mi ja płacą :lol: :lol: :lol:
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

sob maja 12, 2018 11:48 am

M6-SAAB-M6 pisze:
pt maja 11, 2018 8:41 pm


2/
I dobrze ma byc skrajnie konserwatywna - spolka zajmuje sie produkcja gier, a nie spekulacja i inwestycjami na rynku finansowym - to rola inwestorow

Co do PKO to kiedyś chcieli mi wcisnąć ... obligacje ... indyjskie :shock: :shock: :shock: ale bardzo grzecznie podziękowałem :lol: :lol: :lol:
i dobrze by było, aby spółka również nie dała się namówić na żadne tego typu pomysły
- lokata bankowa
- polskie papiery skarbowe, ewentualnie US, ale nic więcej
W pełni popieram szukanie bardziej "rentownych" papierów , innych instrumentów czy spekulacji na pieniądzu często kończy się tak jak z AmberGold , Bankami Spółdzielczymi czy teraz GetBack.
Powstaje pytanie czy dla kilku % warto tak zwiększać ryzyk utraty całości a co najmniej znacznej części nie tylko odestek ale kapitału inwestycyjnego w ogóle.
Spółka dobrze zarabia. Mając duże zasoby szkoda by była aby traciły na wartości inflacyjnie. Stąd zabezpieczenie zwrotu inflacji w pełni wystarczające. Tak trzymać !!! :P
ODPOWIEDZ