Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
jaszczep
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 11, 2014 10:11 pm
Kontakt:

pt lut 16, 2018 11:39 am

Dzień dobry ,

Czy do testów przedstawiana jest gotowa , finalna postać gry ?
Czy podtrzymujecie jednoczesną premierę wersji cyfrowej i pudełkowej ?

pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt lut 16, 2018 3:03 pm

Dzień dobry

Testy "Frostpunka", które prowadzimy obecnie dotyczą pełnej/finalnej wersji i służą "wyłapaniu" ostatnich błędów, bugów, itp. To drobne poprawki, które nie mają już większego znaczenia dla całej rozgrywki ale jeszcze dodatkowo poprawiają jej jakość. Tego typu poprawki można wprowadzać do ostatniego dnia przed premierą.

W dniu premiery "Frostpunk" będzie dostępny równocześnie w wersji cyfrowej jak i pudełkowej.

Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt lut 20, 2018 1:21 pm

Dzień dobry,

Przyzwyczajamy się, że za niewiele już można sobie brać słowa przedstawicieli spółki z oficjalnego komunikatu giełdowego o upublicznieniu dokładnej daty premiery gry na przełomie roku.
Przyzwyczajamy się jako drobni inwestorzy (a także domy maklerskie), że premiera gry do końca Q1, to mrzonki.
Teraz zaś przyzwyczajamy się, że zapowiedzi marketingowców o aktualizacjach dotyczących gry raz na tydzień, góra dwa też są bzdurką.
Minęły ponad dwa tygodnie, a jedyne co marketing potrafi napisać, że coś nowego pokażą może na koniec tygodnia, albo gdzieś na początku przyszłego tygodnia, czyli niemal miesiąc od poprzedniej aktualizacji. Jak dzieci we mgle. Przy tym zagęszczeniu informacji, to kampania wejdzie na wyższe obroty latem...
Czy sami nie zdajecie sobie sprawy, że to wygląda jak działania z partyzanta, godne firmy garażowej, a nie firmy aspirującej do odegrania ważnej roli w branży?
Chyba nie o taki PR wśród graczy i inwestorów Wam chodzi.

Pozdrawiam
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

wt lut 20, 2018 1:38 pm

Witam,
przyłączam się do kolegi Rifa. Po co zaczynać kampanię, skoro potem ją przerywacie na kilka tygodni i wszędzie jest cisza?
Jaki rezultat ma to przynieść? Chyba tylko zniechęcenie. Czy też może uważacie tak, jak prezes CIG, że długo-oczekiwana gra tylko wzmaga hype?
DM BOŚ już obstawia premierę w kwietniu z uwagi na konkurencję ze strony Surviving Mars...

W komunikacie ESPI podaliście "Dokładna data premiery zostanie ujawniona na przełomie 2017 i 2018 roku."
Jest 20 lutego, ciężko mówić już o przełomie roku. Chyba należy się jakaś aktualizacja?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzejkob
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:48 am

wt lut 20, 2018 1:49 pm

tak naprawdę to lepszy jakikolwiek komunikat ze spółki niż ta cisza. Wiarygodność garażowa też nie - bo garażowe firmy najciężej muszą pracować na swój wizerunek, tutaj dział marketingu popisuje się indolencją koncertową. W zasadzie spółka każdego dnia traci na wiarygodności wśród graczy i inwestorów... nie wiem czego tu nie rozumieć:D
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lut 20, 2018 2:49 pm

Dzień dobry
Komunikat giełdowy z informacją o dacie premiery zostanie opublikowany w stosownym czasie. Przypomnę, że o dacie premiery "TWoM-a" Spółka poinformowała dopiero na dwa tygodnie przed tym wydarzeniem co bynajmniej nie zaszkodziło późniejszej sprzedaży gry.
Zależy nam na wyznaczeniu jak najbardziej optymalnej daty premiery "Frostpunka". To oznacza, że musimy brać pod uwagę szereg czynników zewnętrznych, w tym rekomendacje dystrybutorów (partnerów biznesowych), plany wydawnicze konkurencji (np. Paradox Entertainment, który 15 marca wyda grę "Surviving Mars") czy fakt, że Święta Wielkanocne, które wypadają w tym roku w ostatni weekend marca. Zbyt wczesne podanie daty premiery "Frostpunka" w pewnym sensie wiązałoby nam ręce gdybyśmy chcieli w ostatniej chwili, z uwagi na czynniki niezależne od nas (np. premierę konkurencyjnej gry), przyspieszyć premierę "Frostpunka" o kilka dni bądź o tyle samo dni opóźnić. Stoimy na stanowisku, że puszczanie serii komunikatów giełdowych z kolejnymi datami premiery, niewiele się różniącymi, byłoby zupełnie niepoważne. Podsumowując. Stosowny komunikat ESPI ukaże się wówczas, gdy będziemy na 100 proc. pewni daty premiery "Frostpunka". Mamy nadzieję, że nastąpi do niedługo.
Pozdrawiamy.
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

wt lut 20, 2018 3:19 pm

Jak nie zaklepiecie konkretnej daty, to zawsze będzie jakaś gra jakiejś konkurencji...
Czyli między wierszami dał pan znać, że nie ma co liczyć na premierę w marcu, bo paradox wydaje swoją grę i są święta (choć o tym to już chyba wiadomo od jakiegoś czasu :roll: ). Poza tym mają być kolejne testy, o czym dowiadujemy się w twittera...
No bo przecież nie wydacie jej za tydzień gdyż:
Na pewno jednak, nie zamierzamy ukrywać daty premiery Frostpunka do ostatniej chwili przed premierą gry. – powiedział Dariusz Wolak, IR Manager 11 bit studios.
Czyli kwiecień najwcześniej, to w sam raz gra na początek wiosny... :lol:
Może bezpieczniej poczekać do 3/4 kw. i wydać razem z konsolami? Albo nie, bo wtedy będzie jeszcze większa konkurencja, jeszcze więcej partnerów biznesowych i jeszcze więcej świąt.
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lut 20, 2018 3:48 pm

Dzień dobry

Wyjaśniając wątek dotyczący trwających testów "Frostpunk" przypomnę, że testy "TWoM", w których brali udział testerzy zewnętrzni skończyły się na dwa dni przed premierą gry.

Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt lut 20, 2018 4:49 pm

Podawanie się na Paradox i Surviving Mars jest tak mało profesjonalne. Ogłaszano dużo wcześniej premierę na wiosnę. Szukali terminu dla siebie i wyszło, że najkorzystniej będzie 15 marca, bo wtedy (uwaga, uwaga) żadna ciekawa gra nie ma premiery. Ogłosili to dopiero 1 lutego.
Jestem przekonany, że gdyby 11bit na przełomie roku, jak to obiecał zarząd, ogłosiło premierę Frostpunka na 15 marca, to Paradox dwa razy by się zastanowił czy to jest dobry termin.
Wygląda na to, że marketing obudził się z ręką w nocniku. O terminie Wielkanocy pisać, jeszcze śmieszniej (swoją drogą Ubisoft i premierą Far Cry 5 nie ma z tym okresem problemu, bo na zachodzie to po prostu dwa dni wolne od pracy). Jeśli już nie chcieliście przed Wielkanocą, to jedynym sensownym w końcówce Q1 była właśnie połowa marca i nie trzeba było czekać aż konkurencja ten termin zawłaszczy. No chyba, że gra jest nieskończona i tak naprawdę potrzebujecie jeszcze czasu.
Tak czy siak zaczęło się szukanie odpowiedniego okienka w Q2, co już dla gry z zimowym klimatem jest takie sobie. Tymczasem partnerzy od jakże ważnych (patrz komunikat z września) pudełek mają je trzymać pod ladą.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

wt lut 20, 2018 5:04 pm

Proponuję 5 lub 12 kwietnia.
bo w okolicy 27 marca jest bardzo dużo premier w tym Far Cry 5
a w kwietniu póki co mniej:
3 kwietnia 2018 Pillars of Eternity II: Deadfire
10 kwietnia 2018 Extinction
17 kwietnia 2018 Subsiege

Dużo tu nie wymyślicie, chyba że przyśpieszycie premierę na 1 marca ale to za 9 dni ! Ogłoszenie premiery musiałoby najdalej jutro nastąpić.

Rezerwuję 100zł na zakup. Mam nadzieję że wystarczy :roll:
ODPOWIEDZ