Przejście na GPW

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Robson
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:18 pm

pt gru 18, 2015 6:44 pm

Współczuję słabego debiutu. Ubolewam nad słabym marketingowo wejściem do gpw... Brak pozytywnych informacji a w zamian tego info o kolejnym przełożeniu industriala + potwierdzenie o braku dywidendy w przeddzień wejścia na giełdę zdecydowanie odstraszyly potencjalnych kupców. Świetny moment na takie informacje.
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

pt gru 18, 2015 10:13 pm

Panie Darku, co z tym Industrialem ("co z tą Polską") ? dlaczego debiut dopiero pod koniec 2016 ? czy prace idą pełną parą ?
czy są jakieś komplikacje ? co się dzieje ? dlaczego takie opoznienia ? i takie negatywne infa w dniu debiutu na GPW - na które Państwo specjalnie mailowo zapraszacie na Książęcą (miało byc Święto) aby się przekonać ze Indutrial dopiero pod koniec 2016 ? 31.12.2016 ?

.... jestem totalnie rozczarowany.

(podprogowy) akcjonariusz Chris
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

sob gru 19, 2015 5:46 pm

Wiedźmina 3 też nieodrazu napisano mimo ze CDR ma ok 4 razy wiecej programistów. Jeśli Industrial ma być dużym przełomowym projektem to warto poczekać (zakopać akcje na rok). Martwic się bedziemy dopiero jak sie gra słabo sprzeda.

Ja ze swojej strony dziękuję Władzom Spółki za dotrzymanie słowa i domkniecie przejścia na GPW w 2015r
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

ndz gru 20, 2015 9:29 am

@ Graf. " mi nie chodzi o marketingową gatkę, bo przecież nie jest ważne czy sprzedamy 10 czy 100 sztuk TWON TLO"... z taka komunikacją mam mega problem w naszej spółce......
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz gru 20, 2015 6:59 pm

Panowie widzę, że robicie tutaj już drugiego bankiera mało wam, że zgnoiliście już SW to teraz tutaj tabuny narzekaczy - aż się odechciewa czytać ...... to mają być poważni inwestorzy czy przedszkole. To nie warzywniak, że jak jakieś jabłka nie idą to się je wyrzuca i wstawia inną skrzynkę. Tutaj produkt musi być od początku najwyższej jakości - bo gracz nie wybacza bylejakości polecam poznanie historii premier (Witcher 3 , LoF, GTA4 czy Batmana wycofanego ze sklepów). Zarząd ma bardzo długie doświadczenie i wie jaki produkt spełni wymagania graczy i dbając o jakość wypuszczą produkt gdy spełni wymagania jakościowe na pewno nie wcześniej ani nie później. Warto to wziąć pod uwagę to będzie mniej frustracji.
Zauważam, że zdecydowana większość akcjonariuszy lub zainteresowanych nie ma nawet krzty pojęcia o tym biznesie. Przyzwyczajeni są do bylejakości w pracy, szkole itp - tutaj idzie gra o markę globalną i niewielu zdaje sobie sprawę co to oznacza. Teraz spółka jest na topie ale jedna wtopa i większość graczy zapomni i spółce. Dlatego firma postawiła sobie zadanie bycia na topie i to jedyna słuszna droga. Nie idzie tutaj gra o nasze obecne oczekiwania kursu tylko o dalszą wizję.
To normalne, że akcjonariusz chciałby zarobić dużo już teraz ale to jest sprzeczne z wizją zbudowania dużej bogatej spółki.
Produkując dużo małych i słabych gier nie da się zbudować bogatej spółki.
2 przykłady filozofii CDR - produkuje rzadko duże gry i CIG co roku jakąś grę - a także NicolasGames czy VVG na razie produkują tylko kolejne emisje.
Które wizje są bliższe akcjonariuszom ?
Krótkofalowym (wejść i szybko coś zarobić) a inny interes mają długofalowi trzymać aż zarobią wystarczająco.
Nie da się pogodzić tych 2 oczekiwań. Krótkofalowi są dla spółki mniej istotni, bo identyfikują się ze spółką tylko liczy się dla nich szybki zarobek nie ważne na jakiej spółce. Najczęściej tacy weszli dopiero jak spółka miała intensywne wzrosty i są oburzeni, że teraz już tak nie rośnie.
Przykro się to pisze ale taka jest rzeczywistość. Jeszcze dużo stażu na giełdzie potrzeba aby nabrać dystansu. Co innego zadawać rzeczowe pytania, które sam mam ale poziom merytoryczny części pytających jest porażająco niski. Emocje są dobre na meczu ale nie w biznesie i na giełdzie. Warto poczytać na czym polega ten biznes a później pytać. Pozdrawiam forumowiczów.
Robson
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:18 pm

pn gru 21, 2015 9:56 am

Tutaj nie chodziło o tworzenie i ulepszanie industriala. Liczymy że gra będzie ambitna.Tylko o marketing i wyskakiwanie jak Filip z konopii z info dzień przed debiutem. To tak jakby faworyt do nagrody Nobla ogłosił dzień wcześniej że to ma syfilis. O czym będą rozmawiali ludzie? Podstawy marketingu...
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

śr gru 23, 2015 8:25 am

@ baks !

szanuje Cię, ale przyznaj ze polityk ainformacyjna spółki kuleje.... szokujący był ten wywiad Pawełka na Poznań Game arena - ...no i pozniej "we are slowly starting"...w domysle Industrial.........
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr gru 23, 2015 1:17 pm

Nie przeczę błędy i gafy i to czasem dość istotne się zdarzają ale czy jest gorzej niż średnia dla Giełdy .... raczej nie.
To prawda, że nie jest źle ale jest także sporo co można jeszcze poprawić.... ;)
Także liczę na jeszcze lepszy kontakt ze spółką choć mnie tak nie rażą pewne niedociągnięcia. Wiem z czego wynikają i większość z nich rozumiem. Ale możliwości poprawy są spore.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

śr gru 23, 2015 2:30 pm

To forum to znakomite narzędzie do komunikacji ze spółką - akcjonariusze większości innych spółek mogą nam pozazdrościć :)


Zdrowych, Spokojnych Świąt i wielu sukcesów na polu osobistym i zawodowym dla wszystkich Pracowników i Współpracowników 11 bit studios!
ODPOWIEDZ