Opóźnienie raportu - komunikat

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Robson
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:18 pm

wt lis 03, 2015 7:17 pm

Proszę o komentarz do dzisiejszej informacji o opóźnieniu raportu. Z czym jest ona związana?
baks
Posty: 249
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

wt lis 03, 2015 10:55 pm

Moim skromnym zdaniem - jeśli mogę je wyrazić - jest to efekt dużej ilości pracy działu finansowego.
Związane jest to prawdopodobnie spiętrzeniem prac przy robieniu od nowa raportów za wcześniejsze okresy według wymogów GPW i zbiegu tych prac z pracami nad raportem za bieżący okres - gdzie ilość prac jest też większa niż wcześniej. Sądzę, że to jest jednorazowe zdarzenie. Na forach "zawodowi" pesymiści spółki już obwieścili hekatombę .... poczekamy na komentarz spółki ale dla mnie wyjaśnienie jest dość proste.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt lis 03, 2015 11:40 pm

Robson pisze:Proszę o komentarz do dzisiejszej informacji o opóźnieniu raportu. Z czym jest ona związana?
W mojej ocenie to oczywiste, działaniem zarządu jeśli chodzi o podejście do rozwoju spółki. Oni musza na małych oszczędnościach się skupiać, oni robią dobrze fundom jeśli chodzi o ich tylko prywatne aktywa i kasę, oni zarzynają sprzedaż na mobile pomimo że na PC już się wyczerpuje potencjał monetyzacji bo tak się uparli i już, dlatego wolą do biedronki rzucać za niskie ceny przy jeszcze mniejszej zyskowności na kopii z pudełka na PC max pewnie 10 PLN na sztuce czyli 2.5$ (a przy dobrym zarządzaniu cenowym to właśnie mobile może stać się największym rynkiem zbytu i zysków dla TWoM, tylko ceny są tam na zupełnie innych poziomach niż na PC czy konsole). W mojej opinii zarządzający sądzą że 11 bit to spółka z.o.o i ich prywatny zupełnie folwark nie rozumiejąc rynku, co ten skrzętnie wykorzystuje, dlatego że skupiają się na swoich prywatnych dealach i mało istotnych kwestiach. Efekt jest taki że 11 bit inwestorzy nie dają żadnego kredytu zaufania, chociaż na rynku szlaje hossa małych spółek growych. Z drugiej strony po co duzi inwestorzy maja płacić drożej za akcje jak rynek przetrzyma parę miechów i znowu zarządzający i ich rodziny zechcą pewnie puścić "niewielkie pakiety" akcji za parę milionów , zamiast budować naprawdę dużą wartość swoich aktywów. To właśnie jest ryzyko, wydaje się że zarząd nie ma pojęcia o tym jak cenna może być ich firma, ale do tego potrzeba większej wizji i polotu oraz przekonania do swoich racji rynku, to tak powstają duże firmy typu CDR, który nigdy nie mógł narzekać na kredyt zaufania ze strony rynku co obrazował niejednokrotnie wykres C/z w przeciwieństwie do 11 bit. Nie tylko rzemiosłem stoi wycena firmy i wartość firmy, ale też tym jak zarządzający swymi działaniami budują zaufanie rynku co do swojej wartości obecnej i przyszłej, a to kulało od dawna. Kto wie może im szybciej stracą największą władzę w spółce i instytucjonalni będą mieli duże ilości głosów, to tym szybciej odbije się to na zaufaniu rynku co do przyszłego rozwoju spółki w myśl zasady baby z wozu koniom lżej.

Pozdro.
Admin
Site Admin
Posty: 1426
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 04, 2015 3:22 pm

Dzień dobry
Zmiana (opóźnienie) daty publikacji raportu za III kwartał wynika tylko i jedynie z dużej ilości pracy, którą muszą obecnie wykonywać nasze służby finansowe. Proszę nie zapominać, że równolegle jesteśmy na ostatniej prostej z procedowaniem prospektu emisyjnego, w który to proces również zaangażowane są osoby odpowiedzialne za księgowość. Ponadto sprawozdanie za III kwartał będzie naszym pierwszym sprawozdaniem kwartalnym przygotowanym według MSR. Nie muszę dodawać, że raporty według MSR mają zupełnie inny kształt, zawartość i daleko większą objętość niż raporty przygotowywane według PSR.
Intencją 11 bit studios jest, żeby w przyszłości maksymalnie skrócić termin pomiędzy zakończeniem kwartału/roku a publikacją raportu okresowego. Dołożymy starań, żeby od 2016 r. spółka raportowała wyniki za kolejne kwartały znacznie szybciej niż w ostatnim dniu, na jaki pozwala regulator rynku.
Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt lis 10, 2015 5:27 pm

Dlatego właśnie ,że jesteście już na zupełnie innym etapie rozwoju, niż kiedyś nie zapominajcie o jakości komunikacji się z rynkiem , również w ramach raportów. Wykrakałem tą terminowość raportowania, ale to podchodzi też pod ewentualne obawy o jakość i terminowość prospektu emisyjnego i kontaktu z KNF. Dbanie o koszty i optymalizacja ich to bardzo ważna rzecz w każdej firmie, ale żebyście przez zbytnią oszczędność nie obniżali jakości pracy i efektów tej pracy bo to jest jeszcze istotniejsze szczególnie w spółce giełdowej. Jednym słowem oszczędzanie i oglądanie każdej złotówki jest cool, ale mam nadzieje że nie wylejecie dziecka z kąpielą w tych oszczędnościach, bo jak to pewien gość zwany wyrocznią z Omaha mówi: Dwadzieścia lat trwa bu­dowa­nie re­putac­ji, a pięć mi­nut jej zruj­no­wanie. Gdy o tym po­myślisz będziesz postępo­wał inaczej.

Pozdro.
baks
Posty: 249
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr lis 11, 2015 6:12 pm

@pieniek
Tym razem za wpis dałbym 6 gwiazdek na 5 możliwych ;)
Chyba wielu a może nawet większość podziela zawartość wpisu...... koszty kosztami ale w takiej sytuacji jak spółka obecnie zawsze można się posiłkować chyba outsorsingiem ..... czyli firmami zewnętrznymi lub przesunięciem 1-2 osó najbardziej kumatych w finansach z innej pracy.
Takie prace terminowe jak raport czy sprawność reagowania na relacje z KNF i GPW są kluczowe w postrzeganiu wizerunkowym przez inwestorów. Może wpis jest nieco przesadzony ale całkowicie zasadny. Nie wątpię, że spółka dokłada wszelkich wysiłków ale wydaje mi się, że to spiętrzenie można było przewidzieć i zrobić to ciut lepiej. Spodziewam się, że założyliście, że raport i opracowania dla KNF nie nałożą się ale należało to założyć przy stosunkowo późnym złożeniu prospektu. Ja sam miałem trochę wątpliwości z tym terminem. Choć też zakładałem krótszy czas zatwierdzenia. Nie dziwi mnie, że przy nałożeniu się mogło braknąć czasu na wcześniejsze ukończenie raportu. Mamy nadzieję, że deklaracja o skróceniu terminów kolejnych raportów zostanie dotrzymana i że spółka ma jakąś "nagrodę" dla akcjonariuszy w samym raporcie i w prezencie Świątecznym..... :)
Longus
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2015 9:47 am

wt lis 17, 2015 12:01 am

Tymczasem wybiła 23:00, a raportu nadal nie ma...
ODPOWIEDZ