Wycena spółki

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pn wrz 21, 2015 9:32 pm

Panowie Spółka ma zarabiać na produkcji gier a nie na spekulacji swoimi własnymi akcjami :idea:
Pieniek moze kup spółkę ze stajni Don Patro?
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn wrz 21, 2015 11:13 pm

pieniek pisze:@baks

Chyba patrzysz na sprawę pieniężną z perspektywy swojej działalności( raczej traumatycznej). Te argumenty nijak nie mają się do obecnej sytuacji spółki.
P.S Ja uważam że spółkę jeszcze stać na wieloset % wzrosty wartości firmy, oczywiście to wymaga czasu , oraz potwierdzenia rozwoju i generowania jeszcze większych zysków, ale ja wierzę w plany i potencjał ludzi z 11bit.

Pozdro.
Nie dość że oszołom .... to jeszcze wróżbita lub jasnowidz .... obawiam się, że chciałbyś mieć tak traumatyczną sytuację lub działalność jak ja.
Od początku wiedziałem, że dyskusja z oszołomem nie ma sensu....
Teraz nie dziwię się, że Cię uciszyli na stocku na wieki..... :lol:
Liczyłem, że pod siłą argumentu jesteś w stanie zrozumieć ale pewnie uważasz, że ten ma rację kto częściej i więcej pisze.
Szkoda mi czasu i nie dyskutuję więcej.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt wrz 22, 2015 10:48 am

Graf78 pisze:Panowie Spółka ma zarabiać na produkcji gier a nie na spekulacji swoimi własnymi akcjami :idea:
Pieniek moze kup spółkę ze stajni Don Patro?
Tym porównaniem 11b do spółek Patrowicza, sam sobie wystawiłeś opinie. Pytanie czy ty spekulujesz akcjami 11 bit, czy rynek kapitałowy to czysta spekulacja?? Ja uważam że nie, kupujesz udziały w przedsiębiorstwie, a różne są przedsiębiorstwa, dla mnie 11 bit to inwestycje nie spekulacja i dlatego kupno akcji ( nie ważne przez kogo) jest dywersyfikacją portfela aktywów.Wielu uważa , iż siła gospodarki bierze się z przejrzystości i siły giełd , a bez nich( giełd) nie ma prawdziwej wolnorynkowej gospodarki, więc warto czasami zweryfikować swoje poglądy jeśli chodzi o to czym jest rynek kapitałowy i czy wszytko jest kasynem i spekulacją.

P.S baks trzymaj pion, bo swoimi inwektywami w moim kierunku tylko potwierdzasz w jak mocna strunę uderzyłem pisząc o traumie gospodarczej. Twoje wypowiedzi dotyczące płynności spółki , są totalnie z sufitu wyrwane, a obawy są jakąś iluzją ,która z jakiegoś powodu w twojej głowie głęboko siedzi jako realizm. Masz rację nie ma sensu prowadzić z tobą dyskusji, argumenty inwektyw i "siły" ( dosadniej mówiąc agresji) zastępują w twoim przypadku siłę argumentów, nie dam się sprowadzić do twojego poziomu bo mnie doświadczeniem pokonasz.

I jeszcze jedno, moje oceny inwestycyjne nie wynikają z jasnowidzenia tylko z kwestii porównawczych, rachunku prawdopodobieństwa oraz własnego algorytmu kalkulacyjnego( w którym występują różne czynniki też uwzględniające np.AT), one na ogół sprawdzają w moich dotychczasowych inwestycjach.

Pozdro.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

czw paź 01, 2015 8:45 pm

W kontekście dzisiejszego infa o zawarciu porozumienia w celu kupowania akcji i wspólnego głosowania, chciałbym kolegom baksowi i grafowi jeszcze raz powtórzyć, iż kupno akcji już świetnej i do tego jeszcze mocno perspektywicznej spółki, wydaje się dobrą opcją dla lokowania nadwyżek kapitałowych. Na pewno zdecydowanie lepszą niż trzymanie kasy na kontach. Szkoda tylko troszkę, że to dotyczy prezesów, a nie też samej spółki.

Pozdro.
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

pt paź 02, 2015 11:07 am

Z uwagi na powyższą dyskusję forumowiczów, nie wypada napisać nic innego niż: "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni" :D
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt paź 02, 2015 12:19 pm

O ile mnie pamięć nie myli to o możliwość skupu akcji przez spółkę musiałby się odbyć NWZA. Takie rozwiązanie daje duże możliwości innym podmiotom na zysk na akcjach. Takie rozwiązanie jak teraz daje możliwość szybkiego zawarcia i uruchomienia systemu. Nie angażuje funduszy spółki i nie naraża na ryzyko. A z drugiej strony pozwala zarobić osobom z porozumienia.
Porozumienie oznacza, że "ktoś" zauważa możliwość znacznego zarobku - czy należy coś dodawać.
Stanowisko ludzi ze spółki tylko potwierdziło słuszność naszych rozważań o ostrożności z funduszami spółki. Jeśli ktoś ma wątpliwości to chyba powinien jeszcze raz to przemyśleć. Warto to robić we własnym umyśle a nie pisać pamiętniki na forum.
Spółka ma produkować a nie skupiać się na spekulowaniu własnym kursem. Robią to inne spółki i mają lepszą wycenę rynkową ale spółki same dużo na tym nie zyskują na rozwoju. Lepszym rozwiązaniem jest skupianie na produkcji. Na spekulację przyjdzie jeszcze czas.... po PM
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

pt paź 02, 2015 3:15 pm

Spółka powinna też myślec o efektywnym zarządzaniu aktywami i kapitałami, w tym kontekście dobrze odbieram powołanie doświadczonej osoby na dyrektora finansowego, bo wbrew pozorom to nie jest prosty temat. Baks podchodząc tak do terminu spekulacja , to całe nasze życie jest spekulacją, bo nikt nie zna przyszłości, dotyczy to również produkcji gier.

Pozdro.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

pn paź 05, 2015 8:14 pm

Admin pisze:Dzień dobry
Ciężko jest nam polemizować z wyceną rynkową naszej Spółki. Niemniej chcielibyśmy zwrócić uwagę, że nasz wskaźnik C/Z daleko odbiega od analogicznego wskaźnika dla innych spółek growych notowanych na GPW i NewConnect oraz gigantów branży notowanych na giełdzie nowojorskiej. Nie mamy też żadnego zadłużenia (poza niewielkimi zobowiązaniami handlowymi) i zasoby gotówki, które na długo zaspokajają nasze potrzeby inwestycyjne. Ze swojej strony możemy jedynie zapewnić akcjonariuszy i inwestorów, że robimy wszystko, żeby Spółka systematycznie poprawiała swoje wyniki finansowe a jej wartość rosła.
Pozdrawiamy.
Proszę wytłumaczyć akcjonariuszom jak ta wypowiedź ma się do sprzedaży akcji przez zarząd spółki? Niedawno ukazał się wywiad z Prezesem zarządu w Pulsie Biznesu, w którym to powiedział, że 11bit zamierza ścigać w kapitalizacji CD Projekt. Generalnie snuł świetlana przyszłość dla spółki. W takim razie dlaczego zarząd pozbywa się akcji? Proszę mi wierzyć, że to nie jest złośliwe pytanie. Jestem akcjonariuszem i kompletnie tego nie rozumiem. Ja trzymam akcje, bo wierzę w spółkę, a zarząd sprzedaje, bo...?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 06, 2015 9:12 am

Dzień dobry
Członkowie zarządu spółki mają takie prawa jak pozostali akcjonariusze. Mogą w dowolnym momencie, pomijając oczywiście okresy zamknięte, kupować i sprzedawać akcje spółki. To są ich autonomiczne decyzje, których podłoże może być bardzo różne, począwszy np. od chęci dywersyfikacji osobistego majątku. Chciałbym zwrócić uwagę, że czterej założyciele/członkowie zarządu wciąż posiadają papiery, które pozwalają im w pełni kontrolować spółkę. Upłynnienie niewielkiego pakietu, który trafił w ręce instytucji finansowych (w ramach transakcji ABB) nic nie zmieniło w tym obszarze.
Pozdrawiamy.
malgoga
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 18, 2015 11:47 am

wt paź 06, 2015 9:39 am

To że zarząd ma prawo sprzedać swoje akcje to większość rozumie , ale według mnie zdanie

"Przedmiotem Porozumienia jest wspólne nabywanie akcji Spółki oraz zgodne głosowanie na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy Spółki przez Strony.
sugeruje coś zgoła innego niż sprzedawanie
ODPOWIEDZ