Kilka pytań do spółki

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

sob lis 08, 2014 11:41 am

Graf78 pisze:
pieniek pisze: A piszę to dlatego ze GRUBAS jakiś męczy się okrutnie żeby wyjść z papiera od dłuższego czasu i mogliby mu ulżyć :)
Zarządowi nie zależy na tym żeby OFE mogło łatwiej i wyżej wyjść, poza tym ubieranie leszczy po "podkoloryzowanym niejasnym infie" jest wsumie jak by na to nie patrząc troche nieuczciwe a conajmniej niestosownym zachowaniem. Dwa pamietaj OFE brało po 9 wieć w plecy nie są a prawdopodobnie są nawet na niewielkim plusie.
moim zdanuem zalezy,bo to zarzad ma najwiecej akcji i byloby niezmirnie dziwne jakby im nie zalezalo na wzroscie wyceny swoich pakietow.Inna kwestia , ze ofe na tym kokosow nie zbije i moze wlasnie o to chodzi. Ja nie mowie rowniez zeby spolka sciemniala, ale napewno wiedza juz po preorderach czy bedzie sukces na ich miare czy nie. Ta spolka ma kapitalizacje 20 mln wiec nie mowimy o sukcesie na miare zarobienia kilkunastu mln,tylko pare mln to juz bylby duzy sukces, a przeciez przygoda TWoM na PC sie napewno nie skonczy i puszcza na inne platformy, pomijajac juz inne kwestie jak inne produkcjie i rozwoj GR.
A mimo tego chwalic sie jakos nie chca, co powoduje ze ten gruby cisnie rynek podaza niemilosiernie, ale widocznie glownym akcjonariuszom to pasuje i mozna sie domyslac dlaczego, w mysl starego powiedzenia,jak nie wiadomo o co chodzi..... :D :D :D
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

sob lis 08, 2014 5:57 pm

W mojej ocenie Zarządowi nie zależy na wzroście kursu akcji no i chwała im za to :!: bo mam pakiet jaki mam, a tak to bym mial o połowe mniejszy :mrgreen: 8-)
dwa będąc wiekszym udziałowcem nie zależy ci na kursie tylko na rozwoju spółki, szczegółnie że nie żyjesz z gry na giełdzie tylko producji gier i nie masz zamiaru sprzedawać swojego pakietu oddając władze w spółce, mnie nie interesuje kurs 20-30 za miesiąc ale wycena podobna do tej jaka ma CD projekt za kilka lat.
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

sob lis 08, 2014 7:50 pm

Powtarzam pytanie bo zaginie w gąszczu dyskusji o wysokości kursu.
Pytanie do przedstawicieli spółki:
Panowie w jednym z wywiadów przeprowadzonych bodajże 2 czy 3 lata temu wasz przedstawiciel (nie pamiętam już kto to był) zdradził na antenie telewizji biznesowej jeden z waszych (moim zdaniem) świetnych pomysłów a mianowicie chęć produkcji gier na konsole starszych generacji, których wciąż używa na świecie setki milionów graczy a nowe gry na nie nie powstają w związku z czym jest tu ogromna nisza do zagospodarowania.
Więc pytam: czy nadal rozważacie taką możliwość?
TWoM wydaje się nie mieć wielkich wymagań sprzętowych, a na dodatek niesie ważne przesłanie więc może warto było by i w ten sposób pozytywnie zaszokować graczy?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lis 11, 2014 12:57 pm

Jak do tej pory mamy raczej rozczarowujące doświadczenia z konsolami - i prawdopodobnie będziemy nadal robić i sprzedawać gry konsolowe, ale innymi sposobami.
Chimpo
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 29, 2014 3:40 pm

pt lis 21, 2014 11:35 am

Tak z ciekawości zadam pytanie: Czy, w związku z popularnością TWOM, nastąpił jakiś wzrost sprzedaży innych gier spółki?

Zawsze mnie ciekawiło czy takie premiery powodują wśród graczy zainteresowanie innymi produktami.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt lis 21, 2014 1:12 pm

Nieznacznie, nie jest to jakiś istotny wzrost.
Apel
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 08, 2015 12:53 pm

pn kwie 27, 2015 7:12 pm

Chciałbym zasygnalizowac modernizacje polityki cenowej starszych gier 11B - przede wszystkim Anomaly.

Dziwi mnie fakt, ze podstawowe ceny serii Anomaly sa tak wysokie

http://store.steampowered.com/search/?d ... %20studios

poczynajac od calej paczki Anomaly za 27E po ceny poszczegolnych gier,

Konfrontując ceny z iloscia graczy grajacych w poszczegolne gry:

http://steamcharts.com/search/?q=anomaly
(Trwa promocja na GR, darmowe Korea teraz 130 osob, w A2 dodawane do zakupionej innej gry 9)

Widac ze w tych cenach gry sprzedaja sie w sladowej ilosci, dopiero wieksza przecena ozywia ilosc graczy, a tych przecen tez jak na lekarstwo.

Czy nie lepiej zrobic "stala promocje", czyli np. obnizyc ceny o polowe na wszystkie Anomaly ????

Poco trzymac zaporowe ceny ? I tak sprzedaz sladowa, nie lepiej obnizyc i rozruszac troche sprzedaz ??? dac drugie zycie serii A..

Zwłaszcza ze spolka ma z czego "zyc"

Pozdrawiam
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pn kwie 27, 2015 11:22 pm

@Apel
masz sporo racji, seria Anomaly sprzedaje sie bardzo słabo i de facto jest rozdawana za darmo przy okazji różnych promocji związanych z Gamesrepublic.com nie wiem czy taki jest cel spółki? ja podzielam twoje zdanie ze gry powinny być przecenione bo na tle TWoM sa za drogo wycenione.
lukeon
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 06, 2015 3:56 pm

czw sie 13, 2015 3:32 pm

Mam pytanie o polityke informacyjna. Jestescie fajna i prezna firma IT, dane o sprzedazy macie live. Moze warto byloby troche wyjsc przed szereg (takze przed inne firmy) i prezentowac dane o sprzedazy troche czesciej i moze lepszej formie (np. pracuje dla dunskiej firmy IT i dane o sprzedazy leca u nas na zywo praktycznie dla wszystkich albo nawet polskie firmy LPP lub CCC podaja miesieczne komunikaty o sprzedazy). Ucieloby to wiele spekulacji i bylo naprawde transparentne, co by zaaowocowalo w przyszlosci :)
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw sie 13, 2015 4:16 pm

Dzień dobry.
Również bardzo byśmy chcieli dzielić się jak najwcześniej informacjami o sprzedaży (nawet w cyklach comiesięcznych) ale nie jest to takie proste. Prowadzimy sprzedaż za pośrednictwem wielu platform internetowych, które prowadzą różne polityki dotyczące raportowania i jeszcze różniejsze polityki dotyczące rozliczania się z producentami gier. Spięcie tego wspólnym mianownikiem jest skrajnie trudne, żeby powiedzieć niewykonalne.
Przypomnę inny temat, który był już poruszany w dyskusjach na tym forum. Wyjaśnialiśmy w nim, że każdy raport kwartalny zawiera pełne dane sprzedażowe i finansowe za pierwsze dwa miesiące kwartału i tylko szacowane dane za ostatni miesiąc kwartału bo do czasu publikacji raportu spółka po prostu nie ma pełnych i ostatecznych danych sprzedażowych i finansowych za ten okres. Dlatego nasz raport za II kwartał, który opublikujemy 14 sierpnia, będzie zawierał ostateczne dane za kwiecień i maj i szacowane dane za czerwiec gdyż operatorzy platform sprzedażowych nie rozliczyli się z nami jeszcze w 100 proc. za sprzedaż w czerwcu. Historia podpowiada, że ostateczne dane różnią się śladowo od szacowanych a ewentualne różnice korygowane są w kolejnym raporcie kwartalnym.
Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ