Strona 1 z 1

kilka pytań

: czw kwie 10, 2014 12:10 pm
autor: wojan
Witam,

Kilka pytań od potencjalnego inwestora:

1. Jakieś szczegóły dotyczące umowy z Chillingo Games? Wydaje się, że z punktu widzenia spółki to istotna umowa a nie znalazłem nic o niej w komunikatach EBI

2. Jak zaawansowane są prace nad This War of Mine? Po trailerze wnioskuje, że projekt jest jeszcze w fazie pomysłu? Czy znana jest choćby przybliżona data premiery? Ile osób liczy / będzie liczył zespół dedykowany produkcji tej gry?

3. Dlaczego projekty 11 bit launchpad i Games Republic są przedstawiane osobno? Wydaje się, że są bardzo zbliżone i mogłyby stanowić jeden projekt.

4. Jakie przewagi konkurencyjne miałaby uzyskać platforma Games Republic? Wydaje się, że sporo jest takich projektów na rynku i ciężko będzie konkurować z największymi.

Pozdrawiam,
wojan

Re: kilka pytań

: pt kwie 11, 2014 8:59 pm
autor: Graf78
Ekipa jest pewnie zajeta na targach a że wiekszość tematów była poruszana na konferencji to troche postaram sie wyjaśnić:
ad 1. nie wiem
ad 2. Projekt jest juz w koncowej fazie produkcji, na GDC pokazano już gameplay, ale ze wzgledu na ogromne zainteresowanie projektem gra ma być "dopieszczona" data premiery z tego co zrozumialem to II półrocze.
ad 3. to sa dwa różne projekty, GR to platforma dla blogerów służaca promocji i sprzedaży gier
ad 4. z tego co zrozumiałem jedna zalet jest możliwość kreowania własnych sklepów przez blogerów którzy polecając dana gre też beda zarabiac na jej sprzedaży

jeśli coś przekreciłem to pewnie Zarząd wyjaśni

Re: kilka pytań

: czw kwie 17, 2014 2:29 pm
autor: Admin
Witam,

1. To umowa wydawnicza - nie bardzo rozumiem o jakie szczegóły chodzi?

2. Dedykowany zespół to 10 osób, ale de facto pracuje (nie w pełnym wymiarze) więcej osób. Gra powstaje od około 1.5 roku i masa roboty została zrobiona, sporo jeszcze jednak należy zrobić. Celujemy z premierą w ten rok.

3. Nie, to są 2 bardzo różne rzeczy. 11 bit launchpad to platforma wydawnicza, czyli biznes, w którym my promujemy i wydajemy grę (gry) innego twórcy. Games Republic to rozproszony sklep cyfrowy, w którym twórcy treści internetowych nt. gier (Youtuberzy, Twitcherzy, bloggerzy) sprzedają gry i zarabiają na tym.

4. Jak wyżej - a dodatkowo rozproszenie oparte jest na modelu tzw. crowdsellingu, czyli wielu punktach sprzedaży a nie jednym centralnym sklepie.

pozdr.