Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lip 09, 2020 3:47 pm

Dzień dobry

Zespół "Projektu 8" tworzą w dominującej części osoby, które dołączyły do Spółki w ostatnich kwartałach i nie pracowały do tej pory wspólnie jako zespół przy naszych wcześniejszych produkcjach. Oczywiście, są to osoby z wieloletnim doświadczeniem i referencjami zdobywanymi w innych spółkach growych zatem o ich kompetencje możemy być całkowicie spokojni.
Z kolei trzon zespołów zajmujących się projektami "Eleanor" i "Dolly" to osoby, które zdobywały szlify przy wcześniejszych projektach 11 bit studios S.A., czyli "Frostpunk" i "TWoM". Oba zespoły będą rozbudowywane o osoby rekrutowane z zewnątrz.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt lip 17, 2020 10:12 am

Czy da się już nieco bliżej sprecyzować datę wydania DLC ?
Czy zdążycie do końca lata kalendarzowego ?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lip 20, 2020 1:33 pm

Dzień dobry

Termin "wakacyjny" premiery trzeciego DLC do "Frostpunka" jest aktualny. O dokładnym terminie, kiedy produkt trafi do sprzedaży, poinformujemy w stosownym czasie.

Pozdrawiamy
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

czw lip 30, 2020 8:20 am

Witam,
bardzo się cieszę ujawnieniem daty premiery ostatniego dodatku do FP. Naprawdę i bez ironii jestem zachwycony faktem, że zapowiedź była lato a niedługo później data i faktycznie lato i to wcale nie sam jego schyłek. Wszystko bez obsuwy i świecenia oczami, z drugiej strony przykre, że jako długoletni akcjonariusz zachwycam się takimi rzeczami. Wiem, że inwestorzy/spekulanci, często mają sporo pretensji do komunikacji z waszej strony, ja również, jednak należy nas zrozumieć, gdyż niektóre zagrywki (wiem, że gdybym był na waszym miejscu robiłbym to samo, bo niekiedy trzeba zrobić krok w tył by zrobić dwa do przodu) są odbierane jako niepoważne traktowanie akcjonariuszy. Tak czy inaczej szczerzę gratuluję i mam nadzieję, że teraz już tylko tak to będzie wyglądało.
Frey
Posty: 111
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

czw lip 30, 2020 8:19 pm

A ja napiszę tak - jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Jak uda się dowieść jakość szybciej - super. Jak nie - trudno - trzeba poczekać. Gry robi się dla graczy, a nie dla inwestorów.
Najlepszym podsumowaniem niech będą słowa jednego z komentujących Wasz najnowszy trailer na youtube:

"You guys may be 11 bit studios, but you’re 4K in quality. "

;)

(post ten nie jest w żadnej mierze przytykiem do postu @-bART-. Ja też się cieszę, że tym razem dodatek wyjdzie szybciej niż myślałem - i to z trzech powodów: 1. szybciej sobie w niego zagram, 2. przyspieszy monetyzacja pracy weń włożonej, 3. osoby przy tym dodatku pracujące szybciej zasilą pozostałe zespoły)
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn sie 03, 2020 3:13 pm

To zasilenie wcale nie jest taki pewne. Nie można wykluczyć, że przy tak dobrym odbiorze spółka może chcieć pociągnąć temat dalej. Jeśli opinie potwierdzi znacząca sprzedaż spółka może i ma możliwości eksplorować dalej tytuł. Jak będzie dowiemy się chyba nie wcześniej jak pod koniec roku. Jeśli produkty kolejne nie będą wymagały jeszcze wielu doświadczonych pracowników to temat może być pociągnięty nawet do końca przyszłego roku i nie wykluczałbym pojawienia się jeszcze 2 DLC. Materiału z produkcji pewnie mają jeszcze sporo nie wykorzystanego dotychczas.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt sie 11, 2020 4:39 pm

Z FB:

What do you mean final expansion? Is it mean the frostpunk is done here?

Frostpunk
Yup, it's our final piece of content for the game. However, there is the mobile version coming, as well as The Board Game - so there are things to look out for!
And that's just the beginning... 🙂

Rozumiem, że oficjalnie zakończył się okres wspierania pierwszego Frostpunka i ekipa ruszyła do prac nad kontynuacją / kolejnymi projektami?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr sie 12, 2020 11:48 am

Dzień dobry

"Frostpunk: On The Edge", czyli płatny dodatek do "Frostpunka", który trafi do sprzedaży 20 sierpnia, to trzeci i ostatni z zapowiedzianych przez Spółkę kilka kwartałów temu płatnych DLC do tej gry wydawanych w ramach Season Pass.
Jeśli chodzi o dalszą monetyzację uniwersum "Frostpunka" to zapowiedzieliśmy już, że powstanie planszowa wersja gry oraz wersja na urządzenia mobilne, nad którą pracuje chiński NetEase. Swoją wersję "Frostpunka" otrzymają też w końcu posiadacze komputerów Mac. Póki co, są to wszystkie informacje na temat rozwoju IP "Frostpunk", jakie mamy do przekazania.
Nie będziemy jednak ukrywać, że część zespołu "Frostpunka" od końca zeszłego roku pracuje już nad koncepcją/prototypem kolejnej gry o roboczej nazwie "Projekt Eleanor" (wcześniej "Projekt 10"). Co to będzie za produkcja? - To na razie pozostaje tajemnicą, którą ujawnimy w stosownym czasie.

Pozdrawiamy
blah8760
Posty: 79
Rejestracja: śr cze 21, 2017 2:06 pm

śr sie 12, 2020 11:58 am

Między wierszami brzmi jakby Projekt Eleanor to był FP2 lub inna gra z tego uniwersum :) No nic, pozostaje czekać.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr sie 12, 2020 11:20 pm

blah8760 pisze:
śr sie 12, 2020 11:58 am
Między wierszami brzmi jakby Projekt Eleanor to był FP2 lub inna gra z tego uniwersum :) No nic, pozostaje czekać.
Twoja refleksja jest więcej niż sensowna. Jeśli Eleonor miała by być w pewnym sensie kontynuacją FP to zespół byłby doskonale przygotowany do prac. Ma doświadczenie w podobnych grach i duże zgranie to byłby wielki PLUS dla projektu. Ludzie mają także świadomość co można było zrobić jeszcze lepiej i czego zabrakło w FP. Być może wszystkie te rozwiązania zobaczymy w Eleonor.
Sensowne wydaje się, że jeśli tak wcześnie kończą rozwój to co jest na rzeczy.
Wystarczy wspomnieć jak długo wspierali TWOM i jak byli z tego dumni. Pewności nie ma ale jest spore prawdopodobieństwo.
ODPOWIEDZ