Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

czw wrz 29, 2016 9:13 am

Admin pisze:Dzień dobry
To, że chcemy być obecni na przyszłorocznych targach E3 i Gamescom nie oznacza bynajmniej przesunięcia premiery "Frostpunka".
Premiera nie kończy przecież udział wsparcia marketingowego, którego udziela grze jej deweloper czy wydawca. Cykl życia tego typu produktu jest przecież daleko dłuższy niż tylko kilka dni czy tygodni po wypuszczeniu na rynek. "TWoM" jest tego najlepszym przykładem.
Pozdrawiamy.
niektorym to chyba trzeba co tydzien wysylac komunikat via wspi ze premiera bedzie w q2 2017
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw wrz 29, 2016 12:15 pm

Panowie ten kolega lubi takie wrzutki aby podnieść ludziom ciśnienie - dziwne, że tak długo siedział cicho.... myślałem już, że gdzieś wyjechał.
Chyba Wam także umknęło, że prawdopodobnie będą tam prezentowane kolejne produkcje z publishera. Nie można wykluczyć, że będzie to wystawa tak jak ostatnio dla kilku produktów - np. wersja konsolowa i 1 lu 2 gry z publishera jak było na PAX.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

czw wrz 29, 2016 1:51 pm

chris_martin pisze:co za ochydna insynuacja!!!! przeciez wiadomy jest malendarz wydawniczy frostpunk! premiera w q2 2017 . bzdura jest insynuacja ze udzial w targach w grudni po poludniu oznacza jakiekokwiek przesuniecie terminow,,,
Te emocje wpływają na ton twojej wypowiedzi?? czy bycie akcjonariuszem JJB tak wpływa na jej jakość??

P.S. przypomnij chris po ile opchnąłeś BITA?? Bo ma dziwne wrażenie ,że w połączeniu z obecnym i być może też przyszłym kursem, to ma wpływ na nerwy wyczuwalne w twoim poście. :mrgreen:

Pozdro.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw wrz 29, 2016 2:10 pm

Rif pisze: Na targach E3 2015 jaką grę prezentował CD Projekt? Wydanego parę miesięcy wcześniej Wiedźmina 3. Tylko. Dlaczego? Jak to określono, "ten rok należy do Wiedźmina 3"..
Niestety nie masz pojęcia o czym piszesz, albo ordynarnie kłamiesz. Tak czy owak o branży wiesz niewiele. Poniżej masz dwie listy wszystkich gier prezentowanych na E3 2015. Daj znać jak znajdziesz tam Wiedźmina 3.

http://www.ign.com/wikis/e3/Games_at_E3_2015

https://en.wikipedia.org/wiki/Electroni ... _Expo_2015

Tak jak napisałem do tematu wrócę gdy data premiery Frostpunka zostanie oficjalnie wyznaczona. Na razie nie mamy daty, a jedynie kwartał premiery. Być może jestem w błędzie i premiera II kw. będzie dotrzymana. Być może spółka wyda ogromne pieniądze na własne stoisko i pokazanie się na targach z już wydaną grą. Zauważyłem jednak, że spółka termin II kw. 2017 podaje wyłącznie na potrzeby inwestorów, a graczy informuje, że premiera w 2017 r. Przypadek? Pożyjemy, zobaczymy.
Walec
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 10:05 am

czw wrz 29, 2016 2:40 pm

Rafał80 pisze:
Rif pisze: Na targach E3 2015 jaką grę prezentował CD Projekt? Wydanego parę miesięcy wcześniej Wiedźmina 3. Tylko. Dlaczego? Jak to określono, "ten rok należy do Wiedźmina 3"..
Niestety nie masz pojęcia o czym piszesz, albo ordynarnie kłamiesz. Tak czy owak o branży wiesz niewiele. Poniżej masz dwie listy wszystkich gier prezentowanych na E3 2015. Daj znać jak znajdziesz tam Wiedźmina 3.

http://www.ign.com/wikis/e3/Games_at_E3_2015

https://en.wikipedia.org/wiki/Electroni ... _Expo_2015

Tak jak napisałem do tematu wrócę gdy data premiery Frostpunka zostanie oficjalnie wyznaczona. Na razie nie mamy daty, a jedynie kwartał premiery. Być może jestem w błędzie i premiera II kw. będzie dotrzymana. Być może spółka wyda ogromne pieniądze na własne stoisko i pokazanie się na targach z już wydaną grą. Zauważyłem jednak, że spółka termin II kw. 2017 podaje wyłącznie na potrzeby inwestorów, a graczy informuje, że premiera w 2017 r. Przypadek? Pożyjemy, zobaczymy.

Ostatnie przełożenie premiery Wiedźmina 3 - otwarcie spadek góra okolice 10% jeśli mnie pamięć nie myli zamknięcie na symbolicznym minusie - papier był już we właściwych rękach - obyło się bez dramatu a doszlifowanie gry okazało się strzałem w dziesiątkę do czego nikogo w tym momencie już przekonywać nie trzeba...

Piszę to dlatego, iż w moim odczuciu nie jest to tak istotne jak w Twoim

Pozdrawiam serdecznie
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw wrz 29, 2016 5:01 pm

@Walec
Wahnięcie ceny było coś w okolice 20% ale błyskawicznie zareagowały fundusze i zebrały z rynku akcje od co bardziej nerwowych graczy stąd na koniec dnia nie było takiej tragedii bo sytuacja została nieco unormowana w ciągu 1-2 godzin.
Nie zmienia to obrazu, że Ci co zatrzymali akcje do dziś przyzwoicie zarobili.

@Rafal80
Nikt nie neguje możliwości przesunięcia premiery. Nie bez powodu spółka nie podaje wcześniej dokładnych dat aby nie robić nerwowych ruchów i dopracować grę do stanu gdy uznają, że jest gotowa.
Zobacz 2 różne podejścia
- CDP podawał 2 razy dokładne daty premier i 2 razy je przesuwał - łącznie około 6 miesięcy .... i jak na tym wyszedł - rewelacyjnie. Bo o to chodzi graczom aby kupowany produkt był możliwie najlepszej jakości.
-CIG chciał koniecznie dotrzymać terminu (pierwszy raz) i wypuścił "półprodukt" który wielu graczy olało widząc jaki kit im wciskają
Które podejście lepsze ?
- z punktu widzenie gracza - pierwsze
- z punktu akcjonariusza niby drugie bo wcześniej kasa .... ale faktycznie także pierwsze - bo kasy znacznie mniej.
Więc przestań smęcić bo tak naprawdę to interes zarówno graczy jak i akcjonariuszy jest wspólny - aby gra była zrobiona perfekcyjnie - termin wydania jest sprawą wtórną.
Spółka ma tyle kasy, że może sobie komfortowo dłubać aż skończy produkt najwyższej klasy. Dla mnie może to być nawet styczeń 2018. Jeśli będę widział wyraźne postępy, rozwój GR, rozkręcanie się publishera i coraz większe przychody z niego to spokojnie mogę czekać na efekt prac przy Frostpunku. :D
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

czw wrz 29, 2016 7:38 pm

pieniek. to forum inwestorskie do komunikacji ze spolka a nie obrazanie innych.

ps pieniek nie wpieniaj sie
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

czw wrz 29, 2016 8:02 pm

Rafał80 pisze:
Rif pisze: Na targach E3 2015 jaką grę prezentował CD Projekt? Wydanego parę miesięcy wcześniej Wiedźmina 3. Tylko. Dlaczego? Jak to określono, "ten rok należy do Wiedźmina 3"..
Niestety nie masz pojęcia o czym piszesz, albo ordynarnie kłamiesz. Tak czy owak o branży wiesz niewiele. Poniżej masz dwie listy wszystkich gier prezentowanych na E3 2015. Daj znać jak znajdziesz tam Wiedźmina 3.

http://www.ign.com/wikis/e3/Games_at_E3_2015

https://en.wikipedia.org/wiki/Electroni ... _Expo_2015
Czytałem wywiady portali gamingowych z prezesami podczas tego E3, więc wnioskowałem, że nie byli tam tylko z wycieczką. Niemniej, jeśli już chcesz tak szukać, to w tym roku był na targach Fallout 4 z prezentacją dodatków.
Przypuszczam, że 11bit na E3 nie będzie tylko z "Frostpunkiem", ale i z kolejną grą/grami z wydawnictwa.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw wrz 29, 2016 9:45 pm

Rif pisze:Czytałem wywiady portali gamingowych z prezesami podczas tego E3, więc wnioskowałem, że nie byli tam tylko z wycieczką. Niemniej, jeśli już chcesz tak szukać, to w tym roku był na targach Fallout 4 z prezentacją dodatków.
Przypuszczam, że 11bit na E3 nie będzie tylko z "Frostpunkiem", ale i z kolejną grą/grami z wydawnictwa.
Aha. Przeczytałeś wywiad z prezesami CDR, udzielony podczas E3 i poczułeś się uprawniony do wygłoszenia tezy, że CD Projekt prezentował Wiedźmina 3 na tych targach? Ciekawa logika. Nie omieszkałeś również zaatakować mnie, zarzucając mi brak wiedzy o branży. Chyba w obliczu oczywistych faktów, które ci przedstawiłem, wypadałoby przeprosić, zamiast bezsensownie się tłumaczyć?

PS. No jasne, 11bit wybuli górę kasy na promocję malutkich gier Indie na największych targach świata, gdzie królują niemal wyłącznie gry AAA... Ehhh.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

czw wrz 29, 2016 11:20 pm

E3 są od 13-15 czerwca 2017. Jak dla mnie to także drugi kwartał 2017 ;)

Trzeba wsiąść poprawkę na to, że stoiska mniejszych deweloperów kosztują znacznie mniej niż stoiska gigantów. Takie studio jak 11b jedzie na targi by się pokazać i nawiązać nowe kontakty w branży. Zaklepane stoisko to także argument w negocjacjach z kandydatami do wydawnictwa.
ODPOWIEDZ