Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Vanguard
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 15, 2016 3:35 pm

czw wrz 01, 2016 11:36 am

A kiedy będzie można zobaczyć zdjęcia z gry "na żywo"? Przy okazji trailera, czy może później?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 01, 2016 11:48 am

Dzień dobry
Chciałby Pan, żebyśmy zaprezentowali pełny/precyzyjny scenariusz zaplanowanej na kilka miesięcy kampanii promocyjno-marketingowej "Frostpunka". Rozumiemy potrzeby Inwestorów ale musimy przede wszystkim kierować się dobrem firmy i projektu, nad którym pracujemy ("Frostpunka"). Kampania musi mieć określoną dynamikę, punkty zwrotne, niespodzianki i musi rozkręcać się stopniowo. Prosimy o wyrozumiałość i trochę cierpliwości. Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy wszyscy z uznaniem będą wypowiadać się o tym, jak budowaliśmy wizerunek "Frostpunka" i zainteresowanie grą.
Pozdrawiamy.
Vanguard
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 15, 2016 3:35 pm

czw wrz 01, 2016 11:51 am

Nie oczekuję całego planu marketingowego :) Interesuje mnie tylko to, czy w tym roku zobaczymy zdjęcia z gry, czy nie. Dla inwestora to dość istotna informacja, ze względu na pogarszający się klimat na światowych giełdach.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

czw wrz 01, 2016 11:58 am

Dzień dobry Panie Darku,

czy może Pan zdradzić na jakim etapie znajduje się proces tworzenia Frostpunka. Czy były już prowadzone wewnętrzne testy grywalnej wersji gry?

pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 02, 2016 10:16 am

Dzień dobry
Nie wypowiadamy się na temat, na jakim etapie jest produkcja "Frostpunka". Możemy jedynie powiedzieć, że przebiega zgodnie z harmonogramem i podtrzymujemy, że gra tfai na rynek w II kwartale 2017 roku.
Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
dzejkob
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:48 am

pt wrz 02, 2016 1:03 pm

gratulacje w związku z prezentacja nowego projektu.:) mnie przekonało. jako wieloletni akcjonariusz chciałbym poprosić, żeby podtrzymać świetny w mojej i nie tylko mojej opinii zabieg marketingowy polegający na udostępnieniu kilku darmowych kluczy do gry na TPB. Nie od dziś wiadomo, że marketing szeptany jest niesamowicie skuteczny, a mając jako sprzymierzeńców pirackie środowiska, na prawdę nie dużym kosztem można produkt spopularyzować. Ci którzy docenią Wasz wkład i poświęcony czas na stworzenie wyjątkowego i pełnowartościowego produktu i tak go kupią.:) A rozgłos "w internetach" rodzimych jak i zagranicznych dzieki temu ruchowi nie do przecenienia:) A już w ogóle super jakby w całej tej akcji, kilku darmowych kluczy, był zaszyty jakiś pomysłowy easteregg - coś dla tych, którzy bardzo serio traktują powiedzenie AFK:) - to właśnie oni z reguły są odpowiedzialni za "efekty barbary streissand" i wszystkie tego typu akcje:) wszystko to to woda na młyn realnej sprzedaży...:)

a może w kampanii marketingowej ogłosić na oficjalnej stronie gry hackaton, który zwycięzcy jako pierwszemu ujawni kolejny teaser/screeny/gameplay?:) (oczywiście w czasie kiedy i tak mielibyście go wypuścić, np tydzień/miesiąc wcześniej?) - gdyż zwycięzca najprawdopodobniej od razu go udostępn dalej;) nic tak nie buduje napiecia u geeków jak cyfrowe wyzwania;)

jakiś komentarz ze strony admina do w/w pomysłów?:)

pozdrawiam i życze wielu sukcesów:D
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 02, 2016 4:03 pm

Dzień dobry
Dziękujemy za propozycję. Zapoznamy się z nią :) .
Pozdrawiamy.
djhunter
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:49 pm

pn wrz 05, 2016 10:55 am

Jak oceniaja państwo uczestnictwo w targach pax? Nie ma wysypu nowych materialow a ogladalnosc teasera też przystopowala :/ prosze o komentarz firmy.

Pozdrawiam
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

pn wrz 05, 2016 2:12 pm

No to prezes rozwiał wątpliwości co do tego na jakie platformy będzie wydany Frostpunk:

"Frostpunk jest obecnie w fazie produkcyjnej. W II kw. będzie miała miejsce premiera na komputery osobiste. Jestem bardzo zadowolony z tego, z jakim zainteresowaniem spotkała się zapowiedź tej gry. Niedługo pokażemy oficjalny trailer. W mojej ocenie, potencjał sprzedażowy tej gry jest wyższy niż This War of Mine" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski.

Być może gra będzie wydana w przyszłości również na konsole, może ponad rok po premierze jak to miało miejsce w przypadku TWOM, a może wcale. Takie są fakty, że prezes nawet się nie zająknął o wydaniu na konsole.

Po co było to mydlenie oczu Panie rzeczniku?
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

pn wrz 05, 2016 2:25 pm

"Premiera ustalona jest na II kwartał 2017 na PC, Mac, Linux. Nie jest to zamknięta lista, ale nie składamy też żadnych deklaracji w tym względzie."
http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title, ... omosc.html

Dzień dobry,

W którym momencie będzie podejmowana decyzja o łącznym czy też rozłącznym (PC/konsole) wprowadzeniu Frostpunka na rynek i od czego ta decyzja będzie uzależniona? Czy mają Państwo dane które wskazują, że w przypadku produkcji niskobudżetowych (ograniczone wydatki na marketing) łączna premiera PC + konsole zapewnia większe przychody niż premiera konsolowa przeprowadzona w późniejszym terminie?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ