Strona 1 z 119

Frostpunk

: wt sie 30, 2016 10:33 am
autor: adu
Gratulacje, intrygujący teaser i obiecująca dojrzała tematyka gry.

W informacjach prasowych pojawiły się informacje, że Frostpunk posiadał będzie unikalne, niespotykane w innych grach komputerowych uniwersum. Czy mogę prosić o rozwinięcie powyższego? Na czym będzie polegać ta wyjątkowość? Czy można zdradzić coś więcej na tym etapie? Ponadto chciałbym zapytać, z czego wynika założenie o możliwości stworzenia całej serii gier na podstawie konstrukcji gry?

Re: Frostpunk

: wt sie 30, 2016 11:56 am
autor: Rif
Dzień dobry,

Niektóre strony zamieszczają informacje dot. platformy na którą ukaże się gra.
Spółka informowała, że docelowo ma ukazać się na konsolach, gdyż proces portowania gry w tej generacji jest banalny.
W związku z tym prosiłbym o odniesienie się do informacji z eurogamera - Frostpunk is a PC-only game for the time being, with a release date of Q2 2017..

Re: Frostpunk

: wt sie 30, 2016 12:11 pm
autor: Admin
Dzień dobry
Komunikując się na obecnym etapie z rynkiem i graczami nie ujawniamy absolutnie żadnych dodatkowych informacji poza te, które już zostały zaprezentowane. Stopniowe dawkowanie informacji ma służyć podtrzymywaniu i stopniowemu budowaniu zainteresowania naszym tytułem a moment kulminacyjny kampanii nadejdzie dopiero bezpośrednio przed premierą. Dlatego prosimy o cierpliwość :) .
Jeśli chodzi o możliwość budowy całej serii gier na bazie "Frostpunka" to wynika to z faktu, że gra, w przeciwieństwie do "TWoM", który miał dość hermetyczną fabułę, jest konstruowana w sposób, że można rozwijać i rozbudowywać wątki poboczne czy opowiedzieć nową historię w świecie gry itp. To, jeśli "Frostpunk" odniesie sukces, pozwoli nam tworzyć kolejne gry w tym uniwersum i eksploatować markę.
Jeśli chodzi o sformułowanie, że "Frostpunk" powstaje tylko w PC-towej wersji to wrócę do swojej wcześniejszej, cytowanej zresztą wypowiedzi. Po pojawieniu się konsol nowej generacji PS4 i Xbox One deweloperzy nie mają potrzeby równoległego tworzenia gry w wersji na PC i konsolowej. Powstaje wersja PC-towa, która następnie jest łatwo portowana (przenoszona) na konsole. Korzystamy z tej możliwości w przypadku "Frostpunka".
Pozdrawiamy.

Re: Frostpunk

: wt sie 30, 2016 12:22 pm
autor: Rif
Dziękuję za odpowiedź.
Można zatem domniemywać, że Spółka w dalszym ciągu zakłada równoległą premierę na trzy platformy, chyba, że okoliczności sprawią, że wersje konsolowe pokażą się na rynku z poślizgiem?

Re: Frostpunk

: wt sie 30, 2016 1:02 pm
autor: Rafał80
Przecież wyraźnie admin napisał, że obecnie powstaje wersja PC-towa. Zapewne jeżeli gra odniesie sukces to powstaną też wersje konsolowe, podobnie jak przy TWOM.

Dlaczego w informacji bieżącej jest napisane, że premiera planowana na 2017 r.?? Przecież informowaliście Państwo niedawno, że II kw. 2017 r. Czy to oznacza, że obecnie nie gwarantujecie już wydania gry w II kw. 2017 r.?

Re: Frostpunk

: wt sie 30, 2016 2:13 pm
autor: Admin
Dzień dobry
Nasze plany dotyczące 'Frostpunka" dotyczące platform, na które gra ma trafić, podobnie jak i zapowiedzianego terminu premiery gry, nie zmieniły się.
Pozdrawiamy.

Re: Frostpunk

: śr sie 31, 2016 12:53 am
autor: Janus Corvinus
Nie wiem czy Frost Punk odniesie sukces ale jeśli jest to, jak podejrzewam, skrzyżowanie Arcanum z Transarcticą w świecie inspirowanym "Lodem" Jacka Dukaja i grafiką 3D z widokiem z góry jak w Divinity Original Syn czy Wasteland 2, to ma na to spore szanse bo to dość oryginalny miks a na pewno jest czymś, w co mam ochotę zagrać. Mam nadzieję, że na Paxie pokażecie chociaż grafiki koncepcyjne.

Re: Frostpunk

: śr sie 31, 2016 8:14 am
autor: Vanguard
Czy jest już znany przybliżony termin prezentacji głównego trailera, oraz wypuszczenia pierwszych screenshotów z gry?

Re: Frostpunk

: śr sie 31, 2016 9:47 am
autor: djhunter
Na jakich swiatowych targach w tym roku beda panstwo prezentowac Fost Punk i pozostale gry studia?

Re: Frostpunk

: czw wrz 01, 2016 11:32 am
autor: Admin
Dzień dobry
Sezon imprez targowych w tym roku powoli dobiega końca. Ostatnie miesiące roku to w naszej branży okres sprzedaży gier a nie ich prezentowania.
W tym roku będziemy jeszcze z własnym stoiskiem na Poznań Game Arena (PGA) w październiku. Oczywiście, nasi przedstawiciele, przede wszystkim z 11 bit publishing, będą ponadto sporo latać po świecie na różnego rodzaju spotkania/konwenty/imprezy branżowe, które jednak mają już inny charakter niż typowe imprezy otwarte, w których uczestniczą tysiące/dziesiątki tysięcy fanów.

Jeśli chodzi o prezentację kolejnego, znacznie bogatszego w treść i równocześnie dłuższego trailera z "Frostpunka" to odbędzie się ona jesienią. Obecnie nie ujawniamy żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Pozdrawiamy.