Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 26, 2018 10:16 am

Dzień dobry
Ostateczny budżet "Frostpunka" szacowany jest na nieco ok. 10 mln PLN. Z tej kwoty ok. 8 mln PLN stanowią nakłady na produkcję, które obecnie "odkładane" są w bilansie jako wartości niematerialne i prawne. Będą rozliczane po premierze gry liniowo, przez 36 miesięcy (w postaci amortyzacji). Pozostałą część (2 mln PLN plus) stanowią wydatki marketingowe, na które składają się głównie koszty produkcji trailerów i wyjazdów na targi i imprezy branżowe. Wydatki marketingowe na bieżąco obciążają nasz rachunek wyników i w zdecydowanej większości zostały poniesione w 2017 roku a także w 2016 roku.
Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt mar 27, 2018 12:37 pm

Trudno było dzisiaj przebić skuteczność pana Macieja z Vestora, więc skorzystam z okazji, gdyż wbrew opinii jednego z uczestników, mamy to wspaniałe miejsce do komunikacji ze spółką :)

1. Duże media z branży cytują pracowników 11bit mówiących o wprowadzeniu za jakiś czas narzędzi do modyfikacji:
- "(...)Patryk Grzeszczuk z rodzimego 11 bit studios poinformował, że studio planuje wsparcie dla modyfikacji(...)" (źródło: gry-online.pl),
- "Frostpunk will be mod-friendly and very cold" - tytuł artykułu na Rock, Paper, Shotgun,
a tymczasem Prezes dzisiaj odpowiada: "zobaczymy". Jak mają odbierać taki niespójny przekaz inwestorzy?

2. "Frostpunk" przewidywany jest jako początek serii gier. Czy w przypadku bardzo dobrego przyjęcia gry przez rynek, jest szansa, że kolejna powiązana z tą marką produkcja ujrzy światło dzienne przed Projektem 8?

Pozdrawiam!
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt mar 27, 2018 2:32 pm

Dzień dobry

Wypowiedź Prezesa Miechowskiego na pytanie o możliwość modowania "Frostpunka", czyli cytowane przez Pana "zobaczymy" nie oznacza bynajmniej stwierdzenia, że gracze nie otrzymają takiej możliwości. Po prostu, na obecnym etapie nie chcemy rozwijać i eksploatować tego wątku a wolimy skupić się na premierze wersji podstawowej gry. Historycznie pokazaliśmy, że potrafimy bardzo długo rozwijać a przy okazji również monetyzować nasze produkcje a wspieranie modów wpisuje się w tę filozofię.

Konstrukcja/założenia "Frostpunka" pozwalają na stworzenie całej serii gier opartych o to IP. Wielokrotnie deklarowaliśmy, że w przypadku sukcesu "Frostpunka" w pierwszej kolejności chcemy go rozwijać poprzez dodatki (płatne i bezpłatne). Prace nad pierwszymi DLC już trwają a pomysłów na kolejne DLC mamy całą masę. Dopiero w drugiej kolejności będziemy chcieli zabrać się za produkcję kolejnych części "Frostpunka". Na obecnym etapie wolimy nie składać żadnych deklaracji co do terminów ewentualnych premier. I tak o wszystkim zdecyduje kwietniowa premiera.....
Jami
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 28, 2018 4:17 pm

czw mar 29, 2018 10:00 am

robiłam preordera Frostpunka w sklepie emag (dawne Agito) i niestety sklep mi wysłał wczoraj taką wiadomość:
Dzień dobry,

Mamy złą wiadomość. Nie lubimy takich, no ale… Dostawa produktu: Gra Frostpunk edycja Wiktoriańska PC, na którą oczekiwaliśmy, niestety nie dojechała. Dystrybutor powiedział nam, że ten produkt jest u niego niedostępny i nie wie, kiedy dostępny będzie. Bardzo nam przykro, że przekazujemy złe wiadomości.

Co możemy zrobić? Możemy zamienić brakujący produkt na inny. Możemy także wysłać zamówienie bez tego produktu lub anulować zamówienie w całości.
W przypadku decyzji o zwrocie, pieniądze zostaną przelane przez PayU na rachunek lub kartę, z której przyszła do nas płatność.

Prosimy o Państwa decyzję w tej sprawie. Jeszcze raz – najmocniej przepraszamy, że taka sytuacja ma miejsce. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.
Jestem ciekawa skąd wynika problem.
jaszczep
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 11, 2014 10:11 pm
Kontakt:

czw mar 29, 2018 11:05 am

Dzień dobry

Czy w związku z premierą batletech pokrywającą się z frostpunk myślicie nad przesunięciem premiery ?
pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw mar 29, 2018 3:23 pm

Dzień dobry

Dystrybutorem pudełkowego "Frostpunka" na polskim rynku jest Cenega. Jako 11 bit studios S.A. nie zajmujemy się fizyczną dystrybucją "Frostpunka" (wysyłką pudełek) czy też kontaktami ze sklepami internetowymi. Nie odpowiadamy też za to, ile kopii "Frostpunka" trafi do poszczególnych e-sklepów. Być może sklep, w którym Pani chciała kupić "Frostpunka" nie doszacował popytu na naszą grę a gdy chciał "dokupić" dodatkowe egzemplarze, dystrybutor odmówił realizacji zamówienia z przyczyn dla nas nie znanych. Sprawdzimy ten temat.

Odpowiadając na drugie pytanie, absolutnie nie mamy zamiaru przesuwać premiery "Frostpunka" bo tego samego dnia debiutuje inny tytuł, w tym wspomniany przez Pana "Battletech".

Pozdrawiamy.
stiopa
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 05, 2015 7:02 pm

czw kwie 05, 2018 11:16 am

Czy wishlista osiągnęła już 300 tys...a jeśli nie to ile brakuje jeszcze... ?:D

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych rezenzji...czy bedzie embargo do premiery czy jednak nie...?

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1527
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt kwie 06, 2018 10:30 am

Dzień dobry

Nie ujawniamy ile pozycji liczy obecnie wishlista "Frostpunka". Możemy jedynie powiedzieć, że lista wydłuża się każdego dnia a dzienne przyrosty na satysfakcjonującym poziomie.

Jeśli chodzi o drugą część Pana pytania, to w przyszłym tygodniu będziemy rozsyłać do mediów wersje recenzenckie "Frostpunka". Publikacje recenzji będą obłożone czasowym embargiem. Rozważamy jeszcze, ile dni przed premierą "Frostpunka" embargo zostanie zniesione.

Pozdrawiamy.
Marcel123
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 6:27 pm

pn kwie 09, 2018 4:01 pm

Witam.
Czy wiadomo już czy Frostpunk będzie mógł być sprzedawany w chinach?
stiopa
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 05, 2015 7:02 pm

pn kwie 09, 2018 4:30 pm

Panie Darku. Jak to jest, że jednego dnia pisze Pan na forum, że nie podajecie danych z wishlisty (na moje pytanie) a kilka dni później na twitterze podajecie że 300 tys pękło...o co tu chodzi..? :twisted:
ODPOWIEDZ