Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Awatar użytkownika
dzejkob
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:48 am

sob sty 20, 2018 12:10 pm

mam wrażenie, że spółka cały czas oswaja się z faktem iż jej obecność na parkiecie GPW, sprawia że jej działania lub ich brak, są wystawiane od razu w ogień pytań inwestorów. Ostatnio mam wrażenie, że stoicki spokój odwiedzi rzecznika gdzieś przepadł;)

tak jak wcześniej pisałem, brak widocznych działań, mimo potwierdzającego premierę w IQ komunikatu, powoduje swoisty niepokój u inwestorów, u jednych większy u innych mniejszy.

Dlatego komunikaty w stylu - "nie było komunikatu odwołującego to co powiedzieliśmy, więc stary komunikat traktujemy jako obowiązujący" są po prostu prztyczkiem w nos dla inwestorów.

jeżeli ciężko się czyta między wierszami, to bez owijania w bawełnę, życzylibyśmy sobie, żeby spółka, podała swoiste kalendarium wydarzeń związane z wydaniem nowego tytułu:

datę premiery oraz jakie działania i kiedy zostaną podjęte w celu promocji tytułu na poszczególnych rynkach, zanim będzie dostępna w sprzedaży.

jeżeli produkt jest przygotowany do sprzedaży, a wg wcześniejszych zapewnień, kampania marketingowa miała rozpocząć się kilka miesięcy przed wprowadzeniem produktu na rynek, to nie widzę powodu dla którego powyższe miałoby być tajemnicą.

osobiście uważam, że podanie daty premiery oraz odsłonięcie się z kolejną partią materiałów promocyjnych tylko podgrzeje atmosferę wśród osób czekających na tytuł, a na chwilę obecną znajdujemy się w niebezpiecznym miejscu gdzie część z oczekujących wobec braku kolejnych informacji odchodzi od śledzenia wydarzeń, dlatego że nie została niczym "podkarmiona".

jeszcze raz powtórzę, że brak klarownego kalendarium, oraz wymijające odpowiedzi, sugerują nam inwestorom, że produkt nie jest gotowy do sprzedaży, a data premiery w pierwszym kwartale jest zagrożona.

koniec lutego mamy za 5tygodni. a o Waszym flagowym projekcie wiadomo tyle co pół roku temu...
adu
Posty: 70
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

pn sty 22, 2018 12:04 pm

datę premiery oraz jakie działania i kiedy zostaną podjęte w celu promocji tytułu na poszczególnych rynkach, zanim będzie dostępna w sprzedaży
Really? Nie uważasz, że to przesada? Przecież to element tajemnicy handlowej i nie chciałbym, żeby spółka wysypywał się na forum z takich informacji. Pomysł na kampanię może byc istotnym elementem przewagi konkurencyjnej spółki na tym krwiożerczym rynku...

Niektóre elementy w komunikacji spółki z nami jako inwestorami też mi się nie podobają, ale nie uważam, że znamy się lepiej na marketingu gry niż sama spółka, ani że nasza chęć uzyskania informacji (np. o starcie i szczegółowym przebiegu kampanii) ma górować nad interesami ekonomicznymi.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

śr sty 24, 2018 12:29 am

Ostatnia aktualizacja na Steam miała miejsce CZTERY miesiące temu, co wywołuje sporą nerwowość pośród społeczności.
Od czasu do czasu pojawia się w niektórych wątkach komentarz, że jest fajnie, cały czas pracujemy i z czasem coś pokażemy, co niektórym wystarcza, a niektórych irytuje.
Do tego wyciekają w różnych sklepach przybliżone terminy premiery (marcowe), więc albo weźcie za jaja partnera z UK odpowiedzialnego za nie, albo w końcu zagrajcie w otwarte karty, skoro Prezes już dawno temu zapowiedział, że ów termin jest znany. Niefajnie jest, gdy niby cenotwórcze info błąka się w różnych miejscach sieci.
Marketing, to naprawdę pragnie cuda zdziałać w dwa miesiące, o ile Q1 jest faktycznie aktualne.
OGMaster
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 05, 2018 2:43 pm

pt sty 26, 2018 12:51 pm

OGMaster pisze:Z tego co można było wyczytać tu i tam, ogłoszenie premiery miało być "na przełomie 2017/2018", "zaraz po okresie świąteczno-noworocznym" albo "pierwsze dni stycznia, pierwszy tydzień stycznia czy też pierwsza połowa tego miesiąca".
Wszystkie powyższe terminy już minęły. Na dodatek pierwszy termin wyszedł jako raport bieżący 34/2017. Możemy dywagować co autor miał na myśli pisząc "na przełomie 2017/2018". A jak Pan sądzi??
Kiedy podamy date premiery FP??
- na przełomie 2017/2018
- zaraz po okresie świąteczno-noworocznym
- pierwsze dni stycznia, pierwszy tydzień stycznia czy też pierwsza połowa tego miesiąca
Obrazek
Awatar użytkownika
dzejkob
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 09, 2015 9:48 am

sob sty 27, 2018 10:42 am

inwestorzy o sobie przypomnieli, wyrazili swoje zdanie, bezpośredniego odzewu ze strony Admina nie ma, jest pośredni w formie nowego obrazka, kilku tweetów.. i w sumie niby nic a cieszy... tylko czemu nie wcześniej? czemu nie częściej? nie rozumiemy....:)
jaszczep
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 11, 2014 10:11 pm
Kontakt:

pn sty 29, 2018 2:39 pm

dzień dobry ,
Sporo zamieszania i niepewności wśród inwestorów wniósł wywiad a w szczególności jego końcówka
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=T4H9MCe-bEc

Koniec wywiadu:

- So, Frostpunk is scheduled for release this... ?
- This year, this half of the year
- First half of this year, so first two quarters of this year
- Yeah "

Można z tego wnioskować , że jednak gra wyjdzie w 2 kwartale - przydałby się jakiś komentarz z Państwa strony ...
pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn sty 29, 2018 4:12 pm

Dzień dobry

Rozumiemy oczekiwania inwestorów, którzy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem chcieliby znać szczegóły gier, nad którymi pracujemy, bądź które chcemy wydać, w tym wszystkie szczegóły dotyczące kampanii promocyjnej oraz planowane daty premier. Branża growa rządzi się jednak swoimi prawami. Dotyczy to zarówno procesu produkcyjnego jak i marketingu gier. Rynek growy jest bardzo konkurencyjny. Dlatego kampania marketingowa musi zawierać nagłe zwroty, pewne niedopowiedzenia, itp. Tylko w ten sposób można budować napięcie i emocje towarzyszące premierze, które przekładają się na ruch w mediach społecznościowych, forach growych i w konsekwencji na zainteresowanie grą oraz jej późniejszą sprzedaż.
Dlatego proszę cierpliwie oczekiwać na kolejne wieści na temat "Frostpunka"....

Pozdrawiamy.
topfacet
Posty: 243
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pn sty 29, 2018 10:12 pm

Wypowiedź na YT była bardzo niefortunna, pracownicy powinni zostać przeszkoleni i wiedzieć, że w tak gorącym okresie liczy się każde słowo.Trzeba im to przypomnieć.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

wt sty 30, 2018 10:43 am

Wypowiedź nie była niefortunna, a pracownik nie wymagał przeszkolenia, bo wiemy kim jest w dziale marketingu.
Zresztą można przeczytać jego odpowiedź dotyczącą uwag dotyczących wzmiankowanego materiału:
"About the release date - we are still aiming for Q1. Me saying "first half of 2018" is a generalization. Q1 is IN first half of the year, after all, right? ;)"

Przypuszczam, że informację o premierze dostaniemy maksymalnie miesiąc przed premierą, bowiem dopiero wtedy spółka będzie w 100% pewna, że gra jest gotowa, by ją skierować do sprzedaży
daro_1975
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2015 11:21 am

wt sty 30, 2018 5:27 pm

a moim zdaniem informacja powinna być podana w tydzień przed premierą,w miarę możliwości maksymalnie zintensyfikowana;wyedy przekaz będzie najbardziej efektywny
ODPOWIEDZ