Frostpunk

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

czw sty 05, 2017 2:39 pm

Dzień dobry,

O certyfikacji już wiemy nieco więcej, a ja zapytam o postęp prac nad wersjami konsolowymi.
Czy prace nad portami mają już miejsce i są tego pierwsze efekty czy też proces ten jeszcze się nie rozpoczął?
Jeśli się nie rozpoczął, to jaki czas jest potrzebny, by ten proces efektywnie przeprowadzić?

Pozdrawiam!
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw sty 05, 2017 3:20 pm

Może dodajmy od razu, że poprzednio, przygotowanie wersji konsolowej zajęło spółce 14 miesięcy. Tyle czasu upłynęło od podpisania umowy z KOCH w listopadzie 2014 do premiery w styczniu 2016 r. Ale zapewne Pan rzecznik zaraz nas wszystkich uspokoi, że teraz wszystko się zmieniło i przygotowanie wersji konsolowej to kwestia kilku kliknięć programisty.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw sty 05, 2017 5:21 pm

Dzień dobry
Rozumiemy, że uczestnicy forum chcieliby znać wszystkie szczegóły dotyczące produkcji "Frostpunka". Jednak nie na wszystkie pytania możemy udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Przypomnę, że na obecnym etapie ujawniliśmy jedynie tytuł gry oraz, że będzie ona osadzona w świecie steampunk zasypanym śniegiem. Nie zdradzamy jeszcze jaki gatunek będzie reprezentował "Frostpunk". Informacja, że portowanie "Frostpunka" już ruszyło albo, że ruszy za miesiąc bądź dwa, pozwoliłaby zapewne, bardziej obeznanym ze światem gier inwestorom, dojść do tego, jaki gatunek prezentował będzie "Frostpunk" a tego chcemy uniknąć. Niektóre gatunki gier są łatwo "przenaszalne" na konsole (chodzi głównie o kwestie sterowania). Inne są z kolei trudniejsze zatem portowanie zabiera znacznie więcej czasu. Są też gatunki gier, które występują tylko na komputery PC i mają duże rzesze fanów.
Pozdrawiamy
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw sty 05, 2017 6:54 pm

Witam,

Panie rzeczniku, przykro to mówić, ale gorszej ściemy Pan nie mógł wymyślić. Oczywiście kilku akcjonariuszy to łyknie, ale pozostali mogą poczuć się obrażeni. W takim razie skoro nie chce Pan powiedzieć czy prace nad wersją konsolową trwają lub kiedy mają ruszyć, to proszę nam jedynie powiedzieć czy spółka podjęła ostateczną decyzję o portowaniu Frostpunka na konsole w ogóle? I czy ta decyzja jest pozytywna czy negatywna? Proste pytanie, a Pan nie zdradzi przy tym światu gatunku gry.

Pozdrawiam,
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

czw sty 05, 2017 9:35 pm

@ Rafi


daj spokój
panu Darkowi

z dobrą grą jest jak z seksem - im dłużej czekasz tym lepiej smakuje :oops:
baks
Posty: 295
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw sty 05, 2017 11:22 pm

@Chris daj spokój
Rafał ma troszeczkę racji ale jest jak adwokat diabła pod pozorem troski próbuje rozegrać jakiś swój cel (dołożenie spółce). Część z nas rozumie strategię spółki (nie będę tego rozwijał bo już było) a inni nie zrozumieją nawet jak zobaczą.
Rafał najwyraźniej jest gościem który chce kupić jakiś towar w sklepie trafi na dużą promocję i zapyta czy mógłby dostać za darmo.... :roll:
Spółka ma zapewne powody aby opóźnić informacje o zawartości gry mają do tego prawo i pyszczenie nic tu nie zmieni.
Należy to po prostu uszanować tak samo jak to czy gra ukaże się w maju czy w sierpniu. W strategii budowaniu wartości spółki będzie co najwyżej małe przesunięcie na wykresie rosnącym wyceny kursu. Żadna spółka którą znam będącą dłużej jak rok na giełdzie nie zaliczyła jakiś przesunięć a tutaj raz jeszcze powtórzę liczy się tylko jakość ..... no może poza tym dostępność funduszy na produkcję. A akurat obydwa aktywa spółka posiada.
Szczekanie nic nie da jak na razie spółka zarobiła na każdym produkcie i pokazywała, że każdy kolejny produkt przynosił coraz większe przychody. Rodzina gier Anomaly pokazała także, że potrafią tworzyć kilka gier o tej samej tematyce.
Jak na razie wszystko wskazuje, że z Frostem będzie podobnie jak z Anomaly. Najpierw będzie Frost .... później Frost coś tam itd tak sądzę - choć może być nieco zmieniony scenariusz. Jednak na podstawie aktualnie posiadanych materiałów takie wizje są dość uprawnione. Oczywiście spółka może to rozegrać nieco inaczej lub zupełnie inaczej.
Dowiemy się jednak o tym za jakiś czas. Pełną strategię poznamy być może dopiero w przyszłym roku gdy prace nad następną częścią gry a może 2 kolejnymi częściami będą dość zaawansowane.
Są spółki które chwalą się dużo przed czasem swoimi sukcesami (jakie super gry wypuszczą) a później przychodzi premiera i większość pary ( także z kursu) uchodzi przez "dziurę z boku".
Wydaje mi się, że większość tutaj woli scenariusz grany tutaj .... cisza a później petarda. Każdy może sobie wybrać "swoją" spółkę czy perełkę inwestycyjną .... nie ma przymusu. Tylko o spółce trzeba cokolwiek wiedzieć a nie powielać plotki i wyimaginowane wymysły. Życie weryfikuje - także tutaj prawdę poznamy za jakiś czas. ;)
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

pt sty 06, 2017 2:53 pm

Szanowni Koledzy,

przypominam, że to Forum służy do zadawania pytań Spółce. Odpowiedzi Pana Darka do woli można komentować na wątkach 11bit na forach do tego przeznaczonych.

pozdrawiam
baks
Posty: 295
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

sob sty 07, 2017 7:25 pm

@real
my to wiemy i staramy się uszanować
jednak Rafał nie trzyma się "konwencji" forum - pytanie - odpowiedź
pojawia się na forum aby zdezawuować odpowiedzi i przekonać czytelników, że taki przekaz płynie od drobnych akcjonariuszy.
Pytanie jakie (niby) zadaje ma przemycić jego tezę o ciągłym okłamywaniu akcjonariuszy przez spółkę i przekonaniu ich o braku wiarygodności Zarządu i IR.
Warto chyba pokazać innym, że R. jest odosobniony w swych tezach.
Wystarczy przeczytać kilka jego wypowiedzi praktycznie w każdej coś podważa lub poddaje w wątpliwość zadając powielokroć te same pytania pomimo znanych już wcześniej odpowiedzi na nie.
Jeśli tylko R będzie polemizował z P.Darkiem czytelnicy mogą "zaufać" głosowi akcjonariuszy.... :)
a z tezami głoszonymi przez niego ja np. się nie zgadzam i nie tylko ja.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

sob sty 07, 2017 11:55 pm

99% akcjonariuszy nie zadaje niewygodnych pytań spółce, nie drąży wątpliwych kwestii, nie docieka, bo wolą żyć w błogiej nieświadomości. Jednocześnie przeraźliwie się obawiają, że ich nic nie znaczące wypowiedzi na forach, mogą wpłynąć negatywnie na kurs ich spółki, a co za tym idzie na stan ich portfela. To może brzmieć irracjonalnie, ale oni naprawdę wierzą w to, że głośna krytyka działań spółki lub nawet sama polemika, może spowodować spadek kursu. Stąd mamy to co mamy, czyli ja, odosobniony, zadaję pytania na tematy istotne a nie wyjaśnione, natomiast cała reszta zadaje pseudo-pytania typu "Czy na targach było duże zainteresowanie waszym stoiskiem?" :lol: No, nie ma bata, żeby dostać inną odpowiedź niż coś typu - "Tak, zainteresowanie było bardzo duże." Najzabawniejsze jest, że pytający doskonale to wiedzą, ale i tak udają wielce zaskoczonych i odpowiadają coś w stylu "To świetna wiadomość! Gratuluję! Świetna robota!" Cóż, 99% pytań i odpowiedzi na tym forum to taka gierka między akcjonariuszami i Panem rzecznikiem, której celem jest pokazanie, że wszystko jest najlepsze, najwspanialsze i najcudowniejsze. Tu nikt nie chce poznać prawdy (akcjonariusze), ani jej przekazać (Pan rzecznik), no chyba, że jest wspaniała dla akcjonariuszy. Ja nie mam zamiaru grać w wasze gierki, ani odpowiadać na wasze zaczepki i dalej jako jedyny będę drążył kwestie istotne dla mnie jako akcjonariusza.
real
Posty: 301
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 2:34 pm

ndz sty 08, 2017 1:34 pm

Dzień dobry,
Szanowny Kolego Rafał 80 to forum służy do zadawania pytań do Spółki zatem je zadawaj.
By nie zaśmiecać wątków z pytaniami do Spółki dyskusją Forumowiczów, założę na tym forum wątek "Polemiki Inwestorów" gdzie do woli będzie można argumentować i komentować odpowiedzi Pana Darka.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ