Okresy zamknięte raportów

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

śr maja 11, 2016 5:34 pm

Mam pytanie dlaczego 11 bit studio nadal w raportowaniu celuje na ostatnie możliwe terminy finansowych okresów zamkniętych ? O ile sobie przypominam był już lekki ferment z tym związany, gdy przed sama północą przesłaliście państwo raport, i akcjonariusze zaczęli się bać o zawieszenie notowań. Czy to jest świadomy kolejny "miły" akcent ze strony spółki w kontaktach na linii - akcjonariusz - spółka?? Zapewniał pan, że postaracie się to zmienić, a nadal stosujecie metodę "na ostatnia chwilę".

Pozdro.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw maja 12, 2016 9:18 am

Dzień dobry
Raport za I kwartał, tak jak pisałem we wcześniejszym poście, ukaże się niezwłocznie po sesji 16 maja. Podtrzymujemy ponadto, że naszą intencją jest skracanie czasu, który potrzebujemy na przygotowanie raportów finansowych. Nie jest to jednak proste. Przypomnę, że na potrzeby raportu za I kwartał br. musiliśmy m.in. przygotować dane porównywalne za analogiczny okres 2015 r. zgodnie z MSR a róznice między sprawozdawczością według PSR i MSR są ogromne. Rok temu, będąc spółką notowaną na NC, obowiązki dotyczące raportowanie finansowego były znacznie skromniejsze. Tak naprawdę, dane porównywalne musiliśmy przygotować od nowa. Z podobnymi "tematami" będziemy musili się zmierzyć przy raporcie półrocznym. W I kwartale dokonaliśmy też zmian w służbach księgowych. Do tej pory korzystaliśmy z usług zewnętrznej fimy księgowej. Teraz mamy "własną" główną księgową co w dłuższym terminie na pewno poprawi sprawność funkcjonowania służb księgowych i ułatwi wcześniejsze raportowanie na GPW.
Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

czw maja 12, 2016 1:27 pm

Dziękuję za odpowiedź i za zapewnienie, iż raport pojawi się znacznie wcześniej niż o 22-23 godz.

Pozdro.
ODPOWIEDZ