Program GAMEINN

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw sie 18, 2016 11:25 am

Dzień dobry
Polecam lekturę najświeższej informacji ze strony NCBiR.

http://ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie ... 22016.html

Rozumiemy potrzeby inwestorów domagających się maksymalnej transparentności ze strony Spółki ale nie popadajmy w skrajności. Chwalenie się szczegółami planowanych inwestycji, które mają być współfinansowane ze środków pomocowych, nie mając gwarancji, że wniosek przejdzie pozytywną weryfikację NCBiR, byłoby nieco nierozsądne. Podobnie myśli większość wnioskodawców. Przykłady publikacji informacji o szczegółach wniosku, można policzyć na palcach jednej ręki.

Pozdrawiamy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

czw sie 18, 2016 9:26 pm

Przekonująca argumentacja. Trzymam kciuki za powodzenie wniosku!
djhunter
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:49 pm

wt wrz 27, 2016 1:53 pm

Witam

Czy mogą państwo wytłumaczyć dlaczego jedynie dla GamesRepublic staracie się o dofinansowanie w ramach programu?:
http://ncbr.gov.pl/gfx/ncbir/userfiles/ ... _etapu.pdf

Dlaczego nie poszukujecie wparcia dla działu R&D albo nowych projektów? Czy planujecie starać się o dofinansowanie z innych programów pomocowych albo GAMEINN w przyszłości czy będziecie jedynie używać środków własnych.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt wrz 27, 2016 2:29 pm

Fakt troszkę biednie ,że tak szczupło chcecie korzystać z programu którego jesteście sygnatariuszem. Nawet dużo mniejsze spółki , mają ambicje korzystać z tego dofinansowania w znacznie większym stopniu niż 11 bit. Troszkę smuci fakt ,że tak słabą kreatywność macie, jeśli chodzi o możliwość wykorzystania kasy inwestycyjnej w swój rozwój.

Pozdro.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr wrz 28, 2016 10:55 am

Dzień dobry
W odpowiedzi na pytania dlaczego 11 bit studios stara się "tylko" o wsparcie na rozwój Games Republic pozwolę sobie wkleić link do ciekawego artykułu z portalu Polygamia (poniżej) dotyczącego programu GameInn i składanych wniosków. Zwracam również uwagę, że na opublikowanej przez NCBiR liście są wnioski, które przeszły jedynie wstępne sito. Po kolejnych weryfikacjach do finału dotrą zapewne tylko nieliczne z nich.

http://polygamia.pl/projektor-numeryczn ... -gamedevu/

W przeszłości 11 bit studios korzystało już (i korzysta) z programów unijnych. Stąd wiemy, że nie są to pieniądze rozdawane za darmo. Nie można ich "przepalić" na bieżącą działalność, zakup komputerów czy wynagrodzenia. Z pieniędzy pomocowych trzeba się rozliczyć. Procedury są bardzo złożone i czasochłonne. Czytając listę zgłoszonych projektów można odnieść wrażenie, że nie wszyscy aplikujący zdają sobie z tego sprawę.
Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

czw gru 08, 2016 6:34 pm

Artykuły artykułami , ale brak wykorzystania kasy pod której otrzymaniem się podpisywaliście to już LIPĄ wieje. Ta kasa ma być źródłem rozwoju, widocznie nie macie sprecyzowanego rozwoju skoro wnioskowaliście tylko dla GR , który zamykacie kilka miesięcy później.

Kwasem i nieprofesjonalizmem jedzie.


Pozdro.
baks
Posty: 295
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw gru 08, 2016 6:38 pm

Masz rację tutaj jest trochę wtopy. Spółka mogła się bardziej do tego przyłożyć. Fakt, że spółce nie brakuje na razie finansowania na najbliższe kilka projektów. Jednak w firmie nigdy za dużo kasy. Liczę, że w kolejnym "rozdaniu" funduszy spółka "głębiej sięgnie do sakiewki".
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt gru 09, 2016 10:27 am

Dzień dobry
To, że mamy dużą poduszkę finansową bynajmniej nie oznacza, że spoczywamy na laurach. 11 bit studios aktywnie "rozgląda się" za wszelkimi możliwymi formami pozyskania zewnętrznych (pomocowych) środków na rozwój. Jesteśmy beneficjentem trzech programów, które szeroko są opisane w naszym prospekcie emisyjnym. Jeden z nich - Grant Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Unii Europejskiej na rozwój technologii własnej w zakresie gier video w ramach programu Creative Europe Programme – MEDIA, posłużył do stworzenia zrębów/założeń "Frostpunka". Będziemy też korzystać z programu "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand POIR", dzięki któremu możemy pokryć znaczną część kosztów obecności na międzynarodowych imprezach targowych (stois, materiałów reklamowych itp.).
Wspomniane programy realnie wspierają i będą wspierać nasz biznes. Przypomnę, że strategia Spółki polega na tym, że chcemy robić gry coraz większe i dla dojrzałych graczy (poważne), które można będzie sprzedawać po coraz wyższych cenach niż "TWoM". Z dużym dystansem podchodzi do wszelkich nowinek rynkowych, np. technologii VR, bo mamy już ugruntowaną pozycję na rynku i markę i nie musimy szukać pomysłów na biznes wszędzie, gdzie tylko się da. Szanse, że któryś z "innowacyjnych" (często tylko z nazwy) projektów, o których można przeczytać w składanych przez różne firmy aplikacjach wypali, są niewielkie. Tymczasem absorbują one zasoby firmy i wymagają znacznego finansowania. Ryzyko jest zatem ogromne (z dotacji trzeba się rozliczyć) a szanse "wygrania" niewielkie.
Podsumowując. 11 bit studios korzysta i będzie korzystała z dotacji ale w obszarach/tematach, które naprawdę służą rozwojowi Spółki a nie są skrajnie ryzykownymi projektami, na realizację których nikt o zdrowych zmysłach bez dotacji unijnych by się nie zdecydował.
Pozdrawiamy
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

śr gru 14, 2016 11:43 am

Witam
nawiązując do dzisiaj ogłoszonych dotacji gameinn, chciałbym zapytać czy spółka ma zamiar ubiegać się o dotację w kolejnych edycjach konkursu?
Trochę nie dociera do mnie argumentacja przedstawiona przez Pana powyżej. Jeśli prześledzi się wnioski to widać, że wiele z nich wkomponowuje się w bieżącą produkcję np. CDR z budową miasta, czy multiplayera do CP77, WildHog wnioskował wręcz o przebudowę silnika graficznego, co chyba jest procesem niepomijalnym w kolejnych projektach. Ryzyko finansowe jest tutaj ograniczone skoro spółka i tak potrzebuje tych rozwiązań do produkcji. Jedyne co mnie przekonuje to fakt, że może nie chcecie zdradzać szczegółów planów na przyszłość w opisach swoich wniosków.
Mam tylko nadzieję, że nie wynika to z braku wizji co będziecie robić dalej?
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr gru 14, 2016 12:34 pm

Dzień dobry
W ramach obecnej rundy programu GameInn zabiegaliśmy o dotację na wsparcie rozwoju Games Republic. Z oczywistych względów, z uwagi na podjętą w międzyczasie decyzję o zamknięciu platformy, dotacja na jej rozwój przestała nam być potrzebna.
Zamierzamy oczywiście brać udział w kolejnych rundach programu GameInn. Będziemy składać wnioski w obszarach, które naprawdę mogą wesprzeć i przyspieszyć nasz rozwój. Nie będziemy za to aplikować na projekty, których przyszłość, w tym opłacalność finansowa jest wątpliwa.
Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ