Strona 1 z 2

Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 9:26 am
autor: real
Dzień dobry,

Z przekazanego raportu rocznego wynika, iż 4 kwartał był najlepszym kwartałem w 2015 jeśli chodzi o poziom przychodów ze sprzedaży które sięgnęły 7,33 kk PLN.

Inwestorzy zapewne zwrócili uwagę na wzrost kosztów z poziomu 2,2kk w Q3 do 4,67kk w Q4. W raporcie jest mowa o kosztach jednorazowych w postaci: księgowania związane z GR 1,12 kk; premie Zarządu 765 k; odpisy na należności 324 k.

Pytania:
Jakie jeszcze czynniki miały wpływ na wzrost kosztów w Q4?
Jaki % przychodów w Q4 wygenerował TWoM z PC/Mobile?
Czy w przychodach za Q4 są ujęte jakieś przychody związane z konsolowym TWoM:TLO?

pozdrawiam

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 11:35 am
autor: Admin
Dzień dobry
Dziękujemy za zadawane pytania. Skrupulatnie je zbieramy i przekażemy Prezesowi, żeby odpowiedział na nie zbiorczo na jutrzejszej konferencji.
Pozdrawiamy.

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 12:06 pm
autor: real
Do pytań na konferencję odnośnie wyników finansowych proszę dopisać pytanie dotyczące kontroli kosztów tj. jak jest zakładany poziom kosztów funkcjonowania grupy w Q1 oraz Q2.

W zakresie pytań ogólnych:
- ocena premiery TWoM:TLO i ogólnie Q1
- harmonogram wydawniczy na 2016 (w jakich kwartałach: DLC TLO, gry z LP)
- podjęte działania w zakresie nawiązania współpracy ze sklepami android w Chinach
- dalszy rozwój mobilnego TWoM - czy spółka rozważa stworzenie wersji F2P

Dodatkowo, oczywiście wszystko co możecie Państwo ujawnić o Industrial'u :D

pozdrawiam

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 12:31 pm
autor: chris_martin
Witam Panie Darku

Super przychody w Q4 ale to juz historia


Prosimy jako akcjonariusze o podanie jutro harmonogramu wydawniczego Industriala- trailer miał pierwotnie byc pokazany na jutrzejszej konferencji przelom q1 i q2

Czy w agendzie spotkania z analitykami i mediami growymi jest trailer nowej gry ?

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 12:51 pm
autor: Admin
Dzień dobry
Nie mogę ujawniać szczegółów jutrzejszej konferencji ale zapewniam, że nie będzie ona poświęcona tylko wynikom za 2015 r. Gros tematów dotyczy przyszłości Spółki, w tym planów wydawniczych.
Pozdrawiam
Ps. Zapraszam do przesyłania kolejnych pytań/tez na jutrzejszą konferencję.

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 1:04 pm
autor: real
Jaka jest strategia rozwoju spółki?

Industrial wyjdzie ok. dwa lata po premierze TWoM. Czy celem spółki jest uzyskanie możliwości produkcji jednej dużej gry rocznie czy też przeciwnie, spółka chce produkować gry AAA i poświęcać na ich przygotowania więcej czasu np. 3 lata?

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 1:19 pm
autor: stiopa
Konkretne pytania:

- skoro już jakiś czas temu mieliście testy wewnetrzne Industriala, a zatem gra jest już grywalna to jaike przeszkody stoją przed podaniem konkretnej daty premiery Industriala i kiedy wreszcie ją podacie?

- czy w przypadku Industriala od razu pomyślicie o rynku Chińskim czy też będziecie dodawać mandaryński po roku od premiery?

- kiedy wyjdzie DLC TWOM TLO na PC ?

- czy będzie płatne i ile orientacyjnie może kosztować ?

- do ilu osób zamierzacie zwiększyć zespół w 2016 r?

- czy nie opłacałoby sie wam kupić po prostu jakąś firmę z rynku wraz z pracownikami ?

Pozdrawiam stiopa :)

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 1:39 pm
autor: Rafał80
Witam,

Bardzo proszę o informację na konferencji na temat sprzedaży TWOM:TLO na konsole. Wielu akcjonariuszy czuje się wprowadzonymi w błąd (delikatnie mówiąc) wypowiedziami Prezesa. Cytuję:

"Sprzedaż pre-orderów przekroczyła nasze oczekiwania jak również szacunki przygotowane przez Deep Silver. To dowód, że rynek czekał na nasz tytuł. To również dobry prognostyk, jeśli chodzi o możliwą sprzedaż w okresie popremierowym" - powiedział prezes Grzegorz Miechowski, cytowany w komunikacie.

Tymczasem dane z vgchartz pokazują, że sprzedaż wersji pudełkowej jest fatalna - 16 tys. sztuk w pierwsze 6 tygodni od premiery. Sam Pan podkreślał wielokrotnie, że rynek konsol to wciąż w 80-90% sprzedaż pudełkowa. Co więcej w rankingach cyfrowej sprzedaży na psstore i xboxstore TWOM:TLO od dnia premiery był na bardzo odległych miejscach, a więc i tam sprzedaż wygląda bardzo blado. Jak to się ma do hurraoptymistycznych zapowiedzi Prezesa?

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 1:52 pm
autor: adu
Pytania na konferencję:
1. jakie oczekiwania ma spółki odnośnie przychodów z TWOM w wersjach na konsole?
2. czy w świetle bieżących znanych spółce wyników sprzedażowych założenia z rekomendacji Noble (27,8 mln przychodów w 2016 bez Industriala) nie są zbyt optymistyczne?
3. czy aktualne są plany wydania 3 gier w ramach 11Bit Launchpad w bieżącym roku?
4. czy premia dla zarządu miała charakter uznaniowy, czy też ustalono (i jakie) zasady jej przyznawania? czy obowiązują one również na kolejne lata?
Dziękuję.

Re: Wyniki finansowe 2015

: wt mar 22, 2016 4:44 pm
autor: ASF
Dzień dobry,

moje pytania.

Czy w związku z obecną bardzo dobrą, a nawet rewelacyjną (wielkie gratulacje) sprzedażą mobilnego TWOM w Chinach po obniżce ceny oraz wprowadzeniu języka chińskiego, jest przewidywana trwała obniżka ceny na smartfony? Dla rynku chińskiego, wg dostępnych danych już największego obecnie dla mobilnego TWOM, ale również dla sprzedaży na innych rynkach, taka trwała obniżka może decydować o pozostaniu na szczytach list sprzedaży, a tym samym decydować o przychodach spółki i możliwościach jej dalszego dynamicznym rozwoju. Taka decyzja może mieć strategiczne znacznie nie tylko dla wyników sprzedażowych spółki, ale również dla ugruntowania takiego gigantycznego sukcesu jakim jest sprzedaż mobilnego TWOM w Chinach, gdzie inne produkcje spoza Chin nie odnoszą sukcesów.

Drugie pytanie ma związek z pierwszym. Czy ten sukces (sprzedaż w Chinach) był spodziewany, czy jest zaskoczeniem? ;)

Jeszce raz serdeczne gratulacje.

Pozdrawiam