Konferencja 23 marzec

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Apel
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 08, 2015 12:53 pm

pt mar 18, 2016 2:56 pm

Chciałbym się zapytać czy konferencja zaplanowana na 23 marca jest konferencja tajna?? tylko dla zaproszonych gości ???

na stronach spółki cisza
na stronie relacji inwestorskich spółki cisza
na forum IR spółki cisza
w mediach cisza
na espi cisza

czy doczekamy się zaproszenia dla inwestorów indywidualnych??? szczegółowych informacji na temat miejsca itp

jaki jest plan konferencji?? czy będzie dotyczyła tylko wyników finansowych za 2015? Czy można spodziewać się ujawnienia planów na 2016 i kolejne lata, planów wydawniczych gier, pokazów gier itp ???
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt mar 18, 2016 3:19 pm

Dzień dobry
Konferencje inwestorskie spółek publicznych dedykowane są analitykom i zarządzającym oraz mediom ekonomicznym, które następnie przekazują informacje "w świat". Tego typu spotkania nie mają otwartego charakteru z kilku powodów, w tym lokalowych (organizator musi wiedzieć jak dużą salę wynająć, ile przygotować prezentacji itp.) oraz, żeby uniknąć przypadkowych gości nie zainteresowanych tematem spotkania a polujących jedynie na gadżety czy darmowy poczęstunek (to plaga w Warszawie).
Środowiska, dla których organizowane jest nasze środowe spotkanie, już jakiś czas temu zostały o nim poinformowane otrzymując stosowne zaproszenia. Lista uczestników jest zamknięta. Inni zainteresowani będą mogli obejrzeć na żywo internetową transmisję z konferencji. Stosowny link zostanie zamieszczony w poniedziałek/wtorek na naszej stronie internetowej. Roześlemy go też poprzez nasz newsletter. Zapraszamy do oglądania.
Tematem spotkania będzie omówienie wyników za 2015 r. oraz planów na kolejne kwartały, w tym wydawniczych.
Wszystkich akcjonariuszy zainteresowanych spotkaniem ze Spółką zapraszamy na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które wkrótce zwołamy. Uczestnicy będą mieli możliwość swobodnego spotkania z Zarządem, rozmów itp.
Pozdrawiamy
xmnemonic
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 12, 2016 10:18 am

sob mar 19, 2016 10:01 am

Witam serdecznie
Czy środowa konferencja będzie w godzinach przed czy popołudniowych?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

sob mar 19, 2016 8:38 pm

Dzień dobry
Konferencja odbędzie się o godz. 10.00. Nagranie z niej będzie dostępne na stronie internetowej. W ten sposób każdy, kto nie obejrzy jej na żywo, będzie mógł obejrzeć ją w późniejszym terminie. Podobnie na naszej stronie będzie dostępna prezentacja z konferencji.
Pozdrawiamy
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

pn mar 21, 2016 10:05 am

Czy bez zaproszenia, czyli bez możliwości spotkania f2f z zarządem, jest szansa na przekazanie pytania, które mogłoby paść na konferencji?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 21, 2016 2:08 pm

Dzień dobry
Transmisja internetowa, którą przygotowujemy, będzie pozwalała jedynie na bierne śledzenie konferencji, bez możliwości zadawania pytań. Jeśli w jej trakcie nasuną się Państwu jednak jakieś pytania, proszę o przesłanie ich mailem na adres ir@11bitstudios.com. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć na naszym forum jeszcze tego samego dnia.
Jeśli chodzi o możliwość bezpośrednich rozmów z Zarządem Spółki to zapraszamy wszystkich akcjonariuszy na ZWZA, które planowane jest na pierwsze dni maja.
Pozdrawiamy.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt mar 22, 2016 9:44 pm

Dobry wieczór
Informujemy, że link do streamingu ze środowej konferencji zostanie zamieszczony na naszej stronie inwestorskiej w środę ok. godz. 9.30. Roześlemy też tę informację abonentom naszego newslettera. Będzie też dostępny na naszym profilu na Facebooku.
Zapraszamy do oglądania.
Pozdrawiamy
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr mar 23, 2016 10:40 am

Dzień dobry
Podsyłam Państwu link do strony internetowej, za pośrednictwem której będzie można obejrzeć naszą konferencję inwestorską.
Skomentujemy na niej wyniki za 2015 r. oraz przedstawimy plany na kolejne kwartały, w tym wydawnicze.
Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10.00. (23 marca 2016 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=rOZkyhGJgUQ

Zapraszamy do oglądania.
Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

śr mar 23, 2016 12:25 pm

Szczerze ?? To moglibyście sobie darować ta konferencje, chyba że koniecznie lubicie budować czarny PR rynkowy :lol:

Na pewnym forum ktoś to pięknie filmikiem zobrazował :D

https://www.youtube.com/watch?v=NjgXxcJL9-o

Ja osobiście przekaz z tej konferencji odebrałem tak: dobrze to już było, a będzie gorzej. Sądzę że to nie jest dobra taktyka do zwiększania zainteresowanie rynku naszą spółką i budowania dobrego klimatu wokół niej, bo jak widać po kursie meritum wynikowe jakie osiągnęliście( i za co wam chwała ) w ogóle nie ma znaczenia, w kontekście innych wypowiedzi. :roll:

W tym sensie ta konferencja zbudowała raczej czarny PR co widać po reakcji rynku. Wydaje się że macie do tego naturalny dar, patrząc na to jakie spółka ma wyniki i jaką wycenę w stosunku do konkurencji rynkowej. Gratulacje mało komu się to tak skutecznie udaje. :twisted:

P.S.Zaczynam rozumieć dlaczego nikt nie wierzył w sukces TWoM w 2014 roku i dlaczego spółka była tak nisko wyceniana przez rynek, nic się nie zmieniło dzięki waszym usilnym staraniom.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr mar 23, 2016 1:48 pm

Dzień dobry
Chcemy podziękować wszystkim inwestorom/akcjonariuszom, którzy bardzo licznie (jesteśmy tym mile zaskoczeni) oglądali naszą konferencję.
W tym miejscu chciałbym odpowiedzieć na pytania, które spłynęły do naszej Spółki, a na które Prezes nie zdążył odpowiedzieć na konferencji. Jeśli jakieś pytanie pominąłem, proszę o przesłanie go jeszcze raz.

Pytania dotyczące wyników IV kwartału 2015 r.:

1. Jakie czynniki miały wpływ na wzrost kosztów w Q4?
Główne czynniki, które spowodowały wzrost kosztów w Q4 to przede wszystkim rozpoznanie kosztów (stąd wzięła się różnica pomiędzy wynikiem jednostkowym i skonsolidowanym) poniesionych przez Games Republic od początku działalności. Nie były to koszty gotówkowe ale wynikały z przekształceń księgowych (audytor zalecił nam "wyprostowanie" tego tematu. To kwota ok. 1,1 mln zł i ma charakter jednorazowy. Wyższe koszty wynikały też z przyznania przez RN premii Zarządowi (0,76 mln zł) za wyniki wypracowane w 2015 r. Ponadto zawiązaliśmy nieco ponad 0,3 mln zł rezerwy na należności, które w naszej ocenie (audytor był w tej kwestii wyjątkowo ortodoksyjny) uda nam się w większości odzyskać.

2. Czy premia dla zarządu miała charakter uznaniowy, czy też ustalono (i jakie) zasady jej przyznawania? czy obowiązują one również na kolejne lata?
Premia przyznana przez RN miała charakter uznaniony. Została przyznana jednorazowo za wyniki wypracowane przez Spółkę w 2015 r. Wyniosła 6% zysku. W Spółce nie mamy stałej polityki dotyczącej premii rocznych dla Zarządu

3. Jaki % przychodów w Q4 wygenerował TWoM z PC/Mobile?
W III kwartale 2015 r., jak informowaliśmy wcześniej, przychody rozkładały się ok. 50/50 pomiędzy obiema wersjami. W IV kwartale rozkład wyglądał to podobnie. W całym roku wersja PC stanowiła ok. 75 proc. przychodów. Reszta to był mobile.

4. Czy w przychodach za Q4 są ujęte jakieś przychody związane z konsolowym TWoM:TLO?
Były to całkowicie śladowe kwoty, wynikające z rozliczeń z Koch, które miały pomijalny wpływ na wyniki za ten okres.


Pytania dotyczące I kwartału 2016 r. i całego 2016 r.:

1. Jakie oczekiwania ma spółka odnośnie przychodów z TWOM:TLO?
Po dobrej sprzedaży pre-orderów, okres bezpośrednio po premierze okazał się nieco słabszy. Dlatego podjęliśmy szereg działań stymulujących sprzedaż, które zaczęły przynosić efekty. Obecnie sprzedaż utrzymuje się na satysfakcjonującym poziomie. Trudno oczekiwać, że sprzedaż wersji konsolowej będzie podobna jak wersji na PC bo jednak gra "ma już swoje lata" a ponadto musimy profitami podzielić się z wydawcą (Koch Media). W całym 2016 r. sprzedaż TWoM:TLO powinna przynieść nam jednak solidny strumień gotówki.

2. Czy w świetle bieżących znanych spółce wyników sprzedażowych założenia z rekomendacji Noble (27,8 mln przychodów w 2016 bez Industriala) nie są zbyt optymistyczne?
Ciężko nam komentować prognozy Noble dla naszej Spółki na ten rok (27,8 mln PLN przychodów). Dołożymy starań, żeby wyniki były jak najlepsze. Nawet bez "Industriala" mamy sporą tematów, które mogą nam potencjalnie przynieść konkretne pieniądze, np. DLC TWoM:TLO na PC i mobile. Otrzymujemy mnóstwo pytań w tej sprawie

3. Czy w związku z obecną bardzo dobrą, a nawet rewelacyjną sprzedażą mobilnego TWOM w Chinach po obniżce ceny oraz wprowadzeniu języka chińskiego, jest przewidywana trwała obniżka ceny na smartfony? Czy ten sukces (sprzedaż w Chinach) był spodziewany, czy jest zaskoczeniem?
Jesteśmy mile zaskoczeni popytem na mobilnego TWoM-a na rynku chinskim. To dla nas bardzo cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy przy "Industrialu". Należy poważniej traktować inne, poza USA i Europą Zachodnią, rynki. Z pewnością wykorzystamy przy tym nasze narzędzie Babel, o którym wspominaliśmy na konferencji, które pozwala graczom tłumaczyć (oczywiście pod ścisłą kontrolą Spółki) grę na dowolny język.
Jeśli chodzi o trwałą obniżkę cen mobilnego TWoM-a to jest to ważny element zarządzania ceną produktu i maksymalizacji zysków z jego sprzedaży. Jeśli okaże się, że taki ruch jest opłacalny (większy wolumen, niższa cena versus niższy wolumen, wyższa cena) to z pewnością poważnie się nad tym zastanowimy.

4. Jakie działania podejmuje spółka w zakresie nawiązania współpracy ze sklepami android w Chinach?
Rynek gier androidowych w Chinach jest całkowicie zdominowany przez gry F2P. Dlatego lokalni partnerzy nie są zainteresowani (lub podchodzą do tematu bardzo ostrożnie), żeby wprowadzać na rynek płatną grę mobilną (na Androida). W Chinach sklep Google Play dopiero raczkuje i potrzeba sporo czasu, żeby rozwinął się w takiej skali jak AppStore. Trzymamy rękę na pulsie.

5. Dalszy rozwój mobilnego TWoM - czy spółka rozważa stworzenie wersji F2P?
Nie mamy taiego pomysłu.

6. Czy w przypadku Industriala od razu pomyślicie o rynku Chińskim czy też będziecie dodawać mandaryński po roku od premiery?
Tak jak pisałem powyżej, w przypadku "Industriala" z pewnością zadbamy, żeby nasza gra była dostępna dla jak największego grona potencjalnych klientów, co oznacza m.in. więcej wersji językowych już w dniu premiery.

7. Do ilu osób zamierzacie zwiększyć zespół w 2016 r? Czy nie opłacałoby sie wam kupić po prostu jakąś firmę z rynku wraz z pracownikami?
Nasz zespół na koniec roku może liczyć 60-70 osób.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ