Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn maja 04, 2020 5:11 pm

Z całym szacunkiem ale to bez sensu i sprzeczne z założeniami spółki. Przynajmniej takimi jakie nam prezentowano.
Dotychczas zyski przeznaczano na kapitał zapasowy - bo spółka ich potzrebuje.
Taka sama jest rekomendacja do zysku za ubiegły rok - na kapitał zapasowy.
Co się stało, że chcecie wykonać skok na kapitał zapasowy ?
Czyżby spółka już go nie potrzebowała ?
Jeśli nie potrzeba to wypłaćcie dywidendę wszystkim ..... a nie tylko pracownikom - małej części akcjonariuszy obecnych i przyszłych.
Straszny zwrot w filozofii Zarządu !!!

Nie rozumiem tego nagłego zwrotu - dla mnie to bez sensu.
Najpierw latami dusicie kasę aby nie wydać nic zbędnie nie ryzykujecie inwestycji a teraz rozdawnictwo.
Argument o mniejszym rozwadnianiu bez sensu i tak on nastąpi tyle, że nieco mniejszy.
Na dzień dzisiejszy rozwodnienie za ileś lat będzie miało dość znikomy wpływ. Natomiast ubytek kapitału zapasowego istotny w wysokości ubiegłorocznego zysku.

To działanie bez sensu. Dużo lepszy skutek miałoby zainwestowanie tych 20 mln w kolejne 3- 4 dość duże projekty.
Jak na razie spółka ma duży problem z ilością projektów więc powinno się zwiększyć poziom inwestycji w projekt lub rozszerzyć nieco margines typowanych projektów.

Może za ye 20 mln założyć spółkę zależną która zajęłaby się wydawaniem gier nieco mniej pasujących do filozofii Zarządu a przyniosła spółce duże przychody i zyski.

Moja rekomendacja negatywna dla takiej formy PM.Po 10 latach uważam, że Zarząd nie reprezentuje wystarczająco moich interesów. Co więcej Zarząd przez ostatnie lata wręcz nas oszukiwał sugerując, że premiera P8 będzie dla spółki wielkim skokiem.
Co z obiecanym nam w 2015 PARADOXEM- bis ?
Dostaliście 6 lat marginesu zaufania. Każdy rozumiał, że kapitalizację 5 mld zł nie osiągnie się w 3 lata.
Jednak PM pokazuje, że nie osiągniecie tego nawet za kolejne 6 lat.
To zdecydowanie za długi horyzont czasowy aby podwoić kapitalizację spółki.

Dlatego sugeruję zmianę strategii spółki i zainwestowanie tych 20 mln w faktyczne przyspieszenie rozwoju. Zarząd jak sam pisał Pan arek ma tylko naście % i powinien wsłuchiwać się w głosy długoletnich akcjonariuszy którzy dotychczas wspierali spółkę.
Mówienie o prawdopodobnym podwojeniu kapitalizacji w ciągu 6 lat wygląda na żart. Wystarczy spojrzeć na TSG czy PLW od stycznie są bliscy potrojenia kapitalizacji w 4 miesiące. Co oni mają a Wam brak ?
Może trzeba w spółce zatrudnić wiceprezesa od spraw kreatywności ?
Spółka mówiła o całej szufladzie projektów. Dlaczego nie są realizowane przez spółkę lub zlecane do realizacji innych producentom ?
Taki PM dla nich to jak policzek.
Pozdrawiam
baks
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

pn maja 04, 2020 5:13 pm

Wiarygodność zarządu spadła do poziomu CIgames... szkoda.
Kapitalizacja spółki z takimi sukcesami jest już 3x mniejsza niż tsg i playway... szkoda
Zarząd ma w nosie akcjonariuszy, może weźcie kredyt i zróbcie delisting z gpw, po co wam ten "bul" :roll: głowy
Fun fact - CDProjekt móglby was wykupić tu i teraz za gotówkę :oops:
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn maja 04, 2020 5:16 pm

Dzień dobry

Ad.1. Nie wdając się w potyczki słowne. Cena emisyjna akcji emitowanych na potrzeby programów motywacyjnych zbliżona do bieżącego kursu giełdowego (w momencie uchwalania programu) to absolutny standard rynkowy. Ciężko sobie wyobrazić, żeby cena emisyjna nowych akcji miała być 2x bądź więcej razy wyższa niż bieżący kurs. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby cena emisyjna była równa nominalnej i wynosiła 0,1 PLN?

Ad.2. Spółki giełdowe nie publikują pełnych, imiennych list osób objętych programami motywacyjnymi. Nie znam takich przypadków. Przypominam natomiast, że Zarząd Spółki, po objęciu nowych akcji, będzie miał obowiązek poinformowania o tym rynku komunikatami w ESPI. To oznacza, że za kilka tygodni każdy z inwestorów bez problemu pozyska informację, jaka część akcji z Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 trafiła w ręce Zarządu 11 bit studios S.A. Mogę Pana zapewnić, że nie będzie to dominująca część bo programy motywacyjne w naszej Spółce służą przyciągnięciu do Spółki i związaniu z nią najwartościowszych/najlepszych na rynku growym pracowników a nie służą tylko do premiowania Zarządu jak ma to miejsce w szeregu innych spółek, również z naszej branży. Ten sam mechanizm (podziału akcji) będzie zastosowany w kolejnym programie.

Pozdrawiamy
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pn maja 04, 2020 5:44 pm

Panie Darku,

A jaki % akcji objął Zarząd w ramach pierwszego PM? Bo ten program jest już zakończony i rozliczony. Co do drugiego PM nie mamy jeszcze informacji o podziale.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pn maja 04, 2020 6:06 pm

topfacet pisze:
pn maja 04, 2020 4:52 pm
Panie Darku,

1) Kolega już Panu wytłumaczył na czym polega opcja, a Pan nadal to samo. Skoro cena akcji ma być podobna do tej jaka jest obecnie, to czemu te osoby nie kupią akcji z rynku teraz?

2) Gdzie w PM zapisany jest dokładny podział akcji pomiędzy Zarząd a innych pracowników? Z tego co wiem, w żadnym z Waszych PM nie było takiego % zapisu?
No po co mają kupować na rynku jak spółka to za nich zrobi ..... z kapitału zapasowego który miał być nienaruszalny .. :evil:
Miał być na "czarną godzinę".
Po co inwestować kapitał zapasowy .... przecież można go "zjeść" nie czekając na czarne godziny :mrgreen:

Mamy za mało projektów to możemy skonsumować nadmiar pieniędzy.
Może zatrudnić jakiegoś topowego kreatora który poprowadzi kilka z projektów z szuflady. Jak tam będą za długo leżeć to wyblakną jak paragony z drukarki fiskalnej.
Może warto się nad tym pochylić.
No chyba, że to była ściema i nie ma tych projektów. Tyle, że wtedy akcjonariusze zażądają sprawiedliwego podziału nadwyżek. :evil:
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pn maja 04, 2020 6:30 pm

Obawiam się, że póki w planach spółki będzie skup akcji, to nie będzie można spodziewać się żadnych dobrych informacji. Nie tylko w interesie zarządu, ale też wszystkich akcjonariuszy będzie sianie czarnego PR'u i zaniżanie cen akcji. Jak mawiał Charlie Mungen "Show me the incentive and I will show you the outcome". To jest właśnie problem okresowego skupu akcji własnych, którego destrukcyjny wpływ wskazał w badaniach Zaremba-Śmietański kilka lat temu. Gdyby skup był prowadzony w sposób ciągły (jak jak np. w Coca-Cola) to rynek to odbiera inaczej, ale tego typu skupy prowadzone są wyłącznie w firmach Stalwarts, a nie Fast Growers.

Można było tego wszystkiego uniknąć i wykorzystać świetną szansę, by wypłacić chociaż najmniejszą dywidendę dla akcjonariuszy. Poziom wiarygodności firmy by się podniósł, nie mówiąc o wszystkich nowych inwestorach, którzy inwestują wyłącznie w firmy, które w ostatnim roku wypłaciły dywidendę - jest sporo funduszy o takim profilu. Ja sam nie sprzedałbym swoich akcji, a mogę się przyznać, że miałem udział między 1% a 5% całej firmy i jeszcze pół roku temu byłem (chyba tylko poza "baks'em") największym ewangelistą spółki. W czwartek mnie straciliście i reakcja rynku w ostatnich dniach wskazuje, że nie tylko mnie. Pamiętam, że gdy kupowałem akcje, zastanawiałem się czemu Kicińscy z Iwińskim rozstali się z załogą Metropolis, czemu Marcin Przasnyski odszedł kilka lat temu i w końcu czemu Pan Bartosza Brzostka nawet nie czekał na przyznanie mu pakietu akcji z programu motywacyjnego (wartości 10-15 milionów złotych), tylko wycofał się ze spółki sprzedając wszystko (Michał Kiciński gdy się wycofywał nic nie sprzedawał w CDProjekcie). Teraz mogę powiedzieć, że ich rozumiem i sam nigdy do spółki nie wrócę. To mój ostatni post i równocześnie pożegnanie.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt maja 05, 2020 10:28 am

Dzień dobry

Na potrzeby Programu Motywacyjnego na lata 2014-2016 11 bit studios S.A. wyemitowało 70 tys. akcji serii F. Papiery objęło wówczas, co można znaleźć w publikowanych w tym czasie komunikatach ESPI, 6 osób, w tym czterech Członków Zarządu. Każdy z nich nabył po 10 tys. akcji serii F. Przypomnę równocześnie, że w 2014 roku, gdy omawiany Program był uruchamiany, zatrudnienie w naszej Spółce wynosiło ok. 25 osób.

Programem Motywacyjnym na lata 2017-2019 objętych jest ok. 50 pracowników 11 bit studios S.A., w tym Zarząd Spółki. W momencie uruchamiania Programu (wiosną 2017 roku) Spółka zatrudniała ok. 75 osób co najlepiej pokazuje, że jest to bardzo szeroki Program, którego celem jest związanie pracowników z firmą. Tak jak pisałem już wcześniej, nie opublikujemy imiennej listy osób objętych Programem ale Członkowie Zarządu, z uwagi na obowiązki informacyjne, i tak będą musieli poinformować o nabyciu nowych papierów. Dlatego informacja jaka część spośród 130 tys. akcji serii G, które 11 bit studios S.A. wypuści na potrzeby Programu, trafi w ręce Członków Zarządu, nie będzie żadną tajemnicą. Możemy zdradzić, że nie będzie to nawet połowa z emitowanej puli akcji.

Pozdrawiamy
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

wt maja 05, 2020 11:50 am

Panie Darku,

A kto decyduje, które osoby są uprawnione do udziału w PM i ile przypadnie im akcji? Zarząd?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt maja 05, 2020 12:20 pm

Dzień dobry

Przygotowanie listy osób objętych Programem Motywacyjnym należy do kompetencji Zarządu. Lista jest następnie akceptowana przez Radę Nadzorczą Spółki, w której, co przypomnę, zasiadają m.in. przedstawiciele inwestorów finansowych.

Pozdrawiamy
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

wt maja 05, 2020 1:27 pm

Dzień dobry,

Podczas grudniowego wywiadu prezes powiedział że rok 2021 dla spółki będzie "bardzo intensywny" po "spokojnym" 2019 i 2020 roku. Czy spółka nadal utrzymuje te założenia?

Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ