Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

czw kwie 30, 2020 9:50 pm

Swoją drogą tym programem złamaliście nawet najzagolrzalszych zwolenników spółki. Po przeczytaniu programu motywacyjnego czułem się jak po strzale w mordę :lol:
Leon
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 31, 2017 9:24 am

czw kwie 30, 2020 10:19 pm

Mi wstyd za...akcjonariuszy indywidualnych, którzy rzucają błotem w ludzi z 11 BIT.
Kurs na debiucie wynosił 3,75 zł, teraz 435 zł. Prezes Miechowski powiedział o podwojeniu wartości spółki w trakcie programu motywacyjnego.
Spółka robi rewelacyjną, twórczą i ambitną robotę z segmentu nie gier a sztuki, te gry zmuszają do przemyśleń i zostawiają ślad...
Nikt nie zmusza do kupowania akcji 11 BIT, jeżeli firma wyda kolejne arcydzieła jak TWOM czy Frostpunk wszyscy będą zadowoleni, zarówno pracownicy jak i akcjonariusze indywidualni.
Bardzo proszę o nie usuwanie mojego postu, nie jest pytaniem a głosem części inwestorów indywidualnych, którzy są razem ze spółką...

Pozdrawiam
rebit
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 12:49 pm

pt maja 01, 2020 10:32 am

Niestety Leon nie mogę się z tobą zgodzić, sugerujesz podejście "jak się nie podoba to nie krytykuj tylko sprzedaj".
Krytyka jest jak najbardziej wskazana i błędem jest bezrefleksyjne podchodzenie to wszystkiego co dzieje się w spółce.
Po zapoznaniu się z wywiadem z prezesem podchodzę jeszcze bardziej negatywnie do założeń PM. Osobiście zakładałem uwzględnienie mniejszej ilości gier w podanym okresie, po wywiadzie wychodzi na imponująco większą ilość. Potwierdza to całkowity brak ambicji wynikowej w PM który powinien przecież na tym bazować. Nie mówimy tutaj ani o obietnicach ani o prognozach co jak wiemy nigdy nie było domeną 11Bit (co uważam za jej duży plus) a o programie motywacyjnym który ma realny wpływ na wycenę giełdową jak i postrzeganie spółki przez inwestorów długoterminowych.
Spełnienie założeń programu motywacyjnego w uproszczeniu byłoby usprawiedliwieniem OBECNEJ wyceny giełdowej. Ale mówimy tutaj o okresie 4 lat! W jaki sposób ma to zachęcić do zainwestowania teraz pieniędzy w taką spółkę lub nawet trzymania dalej akcji? Gdzie tutaj potencjał do wzrostu w najbliższych latach? Jak akcjonariusze mają wierzyć w taki scenariusz jeżeli spółka w niego nie wierzy? Wyznacznikiem powinny być w tym miejscu inne PM spółek growych, w tym miejscu 11Bit dużo traci.
Dla mnie to niestety pierwsza mocna żółta karta dla spółki, mimo całej sympatii do niej. I nie wiem jeszcze do końca gdzie jest sedno problemu, zachowawcze podejście, brak ambicji, traktowanie PM jak pewnej premii kosztem akcjonariuszy czy po prostu wypadek przy pracy spowodowany np. czasem pandemii i sentymentami do rynku.
Michal
Posty: 77
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pt maja 01, 2020 4:54 pm

Świetny i bardzo ambitny program motywacyjny... Gratulacje!

Możemy poznać daty premier jakie Państwo zakładacie w przedstawionym programie motywacyjnym? , czy nie bo jak rozumiem sprzedaż p8, p9 i p10 się całkowicie załamie i już nikt nie kupi tych tytułów jak powiecie ze planujecie p8 w 2022 a p9 i p10 w 2024r?

Może jakimś rozsądnym rozwiązaniem będzie przedłużenie programu motywacyjnego o kolejny rok jeszcze, wtedy już napewno powinny wyjść 3 gry, (w tym jedna w okolicach srodku PM) i program mógłby być choć trochę ambitny?

Ciężko cokolwiek dyskutować bo niestety nic nie wiemy o Państwa harmonogramach...

Nie wiem też czy spółka widzi w jaki sposób są traktowane informacje jakie ze spółki wychodzą.
Ktoś tu z obecnych z forum wierzy w te 3 gry wydane do 2024r?

Może przyczyna jest np to?
Admin pisze:
czw cze 06, 2019 11:39 am
Dzień dobry

W bieżącym roku chcemy skupić się na promocji konsolowych wersji "Frostpunka" oraz dodatków do tej gry. Podobnie będziemy komunikować sporo o "Moonlighterze" oraz "Children of Morta" a także o ostatnim z dodatków z serii "TWoM:Stories". Sygnalizowaliśmy też, że jeszcze w tym roku powinniśmy rozpocząć dawkowanie informacji na temat kolejnej gry z wydawnictwa.
Dlatego skłaniamy się ku temu, żeby z oficjalną kampanią dotyczącą "Projektu 8" zaczekać do przyszłego roku. Co oczywiście nie wyklucza, że przedstawiciele Spółki będą w mediach uchylać rąbka tajemnicy na temat "Projektu 8"....

Pozdrawiamy
A w następnym roku:
Admin pisze:
czw mar 12, 2020 1:10 pm
Do premiery "Projektu 8" i poprzedzającej jej kampanii marketingowej, jest jeszcze sporo czasu.

Pozdrawiamy
I broń boże Panie Darku nie winie Pana za to, bo zapewne gdyby mógł nam Pan coś więcej powiedzieć to by powiedział.

Akcjonariusze rozumieją że terminy się mogą przesunąć, ale czy to takie dziwne ze chcą jakichkolwiek wyjaśnień? Możliwych nowych terminów?

Może zrobić też jakiś czat z prezesem, dla wielu jest ten PM nie logiczny (duża liczba premier, sporo gier z wydawnictwa, większe projekty, większe gry, odrazu wszystkie Platformy) a oczekiwania prezesa takie a nie inne.
armaz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 02, 2018 8:53 pm

sob maja 02, 2020 10:07 am

Zabawne jest zawieszenie sobie poprzeczki w połowie i opowiadanie wszystkim że trenujemy żeby wystartować w olimpiadzie.

Takim programem motywacyjnym ja czuje się oszukany jako drobny akcjonariusz.
Wypłata nagrody wartości ok 40% (liczonej przy obecnej cenie akcji) w stosunku do zakładanego zysku skumulowanego za 3 lata to jawne plucie w twarz inwestorom.
Omijanie wypłaty dywidendy połączone z takimi działaniami to skok na kasę, który nie da się wytłumaczyć inaczej jak działanie na niekorzyść inwestorów.
byczegierki.com
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 19, 2020 1:17 pm

pn maja 04, 2020 5:20 am

Myślę że wiele krytyki odnośnie Programu Motywacyjnego wynika z niezrozumienia jego funkcji oraz skali i znaczenia ryzyka, przed którym ma on spółkę chronić.
Z większością osób tutaj mijamy się z koncepcją i postrzeganiem programu motywacyjnego, który przez większość akcjonariuszy wydaje się być prognozą oraz kagańcem motywującym do zamordystycznej pracy – ku chwale wzrostom. 11B zdaje się wybierająć drogę osobną, przedstawiając inny tok rozumowania. Moim zdaniem ten przekaz należy odczytywać w następujący sposób: „zadbajmy o nasze najważniejsze aktywo – o ludzi, a jakość i dobre wyniki przyjdą razem z nimi w parze". Tak było z poprzednim Programem na lata 2017-2020, który opracowano dla dwóch premier w tym okresie – „Frostpunka” i „Projetku 8”. Ogromny sukces tego pierwszego tytułu pozwolił na zwiększenie budżetu Projektu 8 i odroczenie premiery na późniejszy okres, im większa gra tym szanse na sukces wzrastają. To dobre rzeczy dla spółki i akcjonariuszy longtermowych – złe dla krótkoterminowej spekuły.

Więcej na ten temat we wpisach na blogu:
O ambicjach i motywacji cz. 2 – nowy Program Motywacyjny 11B
https://byczegierki.com/2020/04/30/o-am ... cyjny-11b/

O ambicjach i motywacji cz. 2 (11B) – suplement
https://byczegierki.com/2020/05/03/o-am ... suplement/

Gdyby ktoś chciał przyjrzeć się temu programowi, zobaczyłby np. to, co widać na wykresie:
Obrazek
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

pn maja 04, 2020 1:59 pm

Poprzedni program motywacyjny, który drenował akcjonariuszy w sposób największy na rynku producentów gier w Polsce nie powstrzymał Pana Bartosza Brzostka przed odejściem, więc byczegierki - mylisz się.
Swoją drogą na większości for dyskusyjnych nie można reklamować swoich wypocin na prywatnych blogach i uprawiać autoreklamy. Nawet jeśli podlizuje się zarządowi, jest to nieetyczne.

Grzegorz "Drukarz" Miechowski może spojrzeć jak rynek odebrał jego master plan. Spadek kurs 11bit o 10% podczas gdy wszystkie spółki gamingowe w ostatnie 2 dni są na plusie, a kilka z nich może pochwalić się ponad 10% wzrostem (Tsgames, Blooober, CreepyJar). Teraz możecie kupować tanie akcje w programie skupu akcji własnych, dopieliście swego. Szkoda, że kosztem utraty wiarygodności i kosztem mniejszościowych akcjonariuszy. Podwójny samobój w długim terminie. Myślę, że w najbliższym czasie może pojawić się wysyp osób, które staną się waszą jednoosobową agencją czarnego PR. Wielu inwestorów wam tego nie zapomni.
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pn maja 04, 2020 4:17 pm

Ciekawe jak rozwinie się ta sytuacja, nie sądzę aby taki PM znalazł poparcie funduszy i przeszedł. Liczę, że przedstawią nową wersję PM.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn maja 04, 2020 4:27 pm

Dzień dobry

Programy motywacyjne w 11 bit studios S.A., zarówno na lata 2017-2019 jak i na lata 2020-2023/4 tworzone są na zasadach rynkowych, standardowo stosowanych przez inne spółki publiczne, nie tylko z GPW. Rozwodnienie, w cały okresie obowiązywania programu, nie przekracza "małych" kilku procent kapitału. Cena emisyjna akcji jest zbliżona do rynkowej w momencie uchwalania programu. To oznacza, że każdy z inwestorów może nabyć akcje na GPW już teraz na tych samych warunkach i spokojnie czekać na wzrost ich wartości. Ciężko jest zatem mówić, że o "drukowaniu"akcji za bezcen, bo z tytułu objęcia akcji przez uczestników Programu za kilka lat do Spółki wpłynie grubo ponad 50 mln PLN. Program jest bardzo szeroki (obejmuje znaczącą część załogi a nie tylko Zarząd Spółki) bo jego głównym celem jest związanie pracowników ze Spółką. Zwracamy też uwagę, że w przypadku proponowanego Programu na lata 2020-2023/4 Spółka chce skupić z rynku spory pakiet akcji, żeby ograniczyć rozwadnianie kapitału.

Pozdrawiamy
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pn maja 04, 2020 4:52 pm

Panie Darku,

1) Kolega już Panu wytłumaczył na czym polega opcja, a Pan nadal to samo. Skoro cena akcji ma być podobna do tej jaka jest obecnie, to czemu te osoby nie kupią akcji z rynku teraz?

2) Gdzie w PM zapisany jest dokładny podział akcji pomiędzy Zarząd a innych pracowników? Z tego co wiem, w żadnym z Waszych PM nie było takiego % zapisu?
ODPOWIEDZ