Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
adu
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

czw lut 03, 2022 1:17 pm

Wydaje się, że żaden z zaprezentowanych wczoraj projektów nie jest "Avą".

Osobiście jedynym możliwym typem był dla mnie "Elusive People", ale Chibig napisał właśnie na twitterze, że to projekt "100% Chibig", a tam przecież jest zaangażowane jeszcze jedno studio (Inverge).
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw lut 03, 2022 1:44 pm

Prezentowane gierki być może mają coś w sobie ale nie jest to główny nurt spółki co najwyżej można potraktować jak Smuglers - ale to był jednorazowa zabawa. Gry może są nieco bliżej w klimacie do Monlightera czy Moorta ale to bardziej przygodówki, przynajmniej na tym etapie. Może ładnie się ogląd bo grafika ładniutka ale raczej klimaty nie dla nas.
Choć może to być kierunek lub projekty nad wsparciem których spółka myśli lub wzięła na cel. Mam nadzieję, że nie bez powodu zwracano na nie naszą uwagę.Bez wątpienia nie jest to oczekiwana AVA.
Po raz kolejny spółka opóźnia ogłaszanie faktów. Przyczyny mogą być niezależne ale chyba ferie nie były powodem opóźnień - chyba, że o czymś nie wiem - jednak czas edukacji zarządy spółek mają chyba już za sobą. A jeśli już to ferie raczej dało się przewidzieć bo są co roku w zbliżonej porze .... ;)
hunter
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 27, 2014 6:47 pm

czw lut 03, 2022 5:47 pm

Prawdopodobnie planowane jest przejęcie 40-50% Chibig, wiec wtedy przychody wszystkich gier Chibig w tej samej proporcji zasilą konta 11 bit. Chibig zostaje firmą niezależną i wszystkie gry produkuje i wydaje same jak to jest teraz ogłaszane :)
adu
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

czw lut 03, 2022 6:28 pm

Skąd wnioskujesz o tych planach i wskazanych udziałach?
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt lut 04, 2022 2:19 am

eee
To był żart. Hunter żartował z tą relacją. Oczywiście sprawa inwestycji jest otwarta i nie zdziwiłbym się ale same proporcje wydają się mniej realne ... choć w biznesie nie ma rzeczy niemożliwych i spółka może nas nieco zaskoczyć.
Żart jest zgodny z kierunkiem zainteresowania spółki. Chibig to byłby dobry cel.
Chibig widać, że ma ambitne plany i produkuje równolegle kilka gier z AVE to co najmniej 4. Możliwe, że jest ich więcej tyle, że na wcześniejszym etapie. Gierki wydają się ładne dopracowane graficznie jak na tak wczesny etap - gdzieś była sugestia pre-alfa.
Tyle, że to gierki bardziej jak Smuglers przed laty. Tyle, że większe i bardziej nowoczesne graficznie. Jeśli spółka wydała inne gry niż własne meaful.... jak Children czy Moonlighter to czemu by miało poza ADU nie wydać innych ładnych gier. Pozostaje kwestia zasięgu takich gier i poziomu zarobku. Jak widać developerzy dosyć zdolni. Może "będzie z tego chleb" ... dla 11bit - czas pokaże. ;)
Mam nadzieję, że "ferie" nie potrwają do wiosny i spółka niedługo zakomunikuje to co zamierzała...... ;)
adu
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

pt lut 04, 2022 11:24 am

Aaa, ok, nie załapałem sarkazmu. Powinna być na to jakaś emotikonka ;)

Wczoraj bezpośrednio zapytałem Chibig na twitterze o projekt tworzony razem z Inverge (czyli Ava) i odpisali, że to, kiedy dowiemy się czegoś więcej zależy od przyjaciół z 11 bit.

Czekamy dalej na info w sprawie przejęcia. Ale u nas na przykład ferie się jeszcze nie zaczęły. A teraz rozpoczyna się jeszcze Olimpiada ;)
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt lut 04, 2022 3:35 pm

noooo tak to faktycznie doczekamy wiosny bez info
całkiem sprytny ten wybieg Pana Darka z feriami .... ;)
płźniej mogą być ferie lub Święta Wielkanoce na Ukrainie .... bo tamci ludzie też pracują w spółce ... i będą wakacje.iiiii nowe powody ;)
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt lut 11, 2022 1:34 pm

Dzień dobry,

Ferie dobiegają końca (w Warszawie) , jak zatem wyglądają procesy w akwizycji i kiedy realnie uda się domknąć temat?
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

ndz lut 13, 2022 1:18 pm

Topfacet ale na pomorzu się zaczęły ;p :D
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lut 14, 2022 3:30 pm

Dzień dobry

Podobnie jak i na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu :)

Mogę uspokoić, że wszystko jest na dobrej drodze i dużymi/szybkimi krokami zmierza do finału. Przypomnę też, że zgodnie z naszym Statutem, zmienionym w lipcu ub.r., zgodę na przejęcie musi wyrazić Rada Nadzorcza, która przecież nie pracuje w trybie ciągłym, i którą trzeba zwoływać z pewnym wyprzedzeniem. Ale już została zwołana :) .

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ