Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt kwie 03, 2020 2:30 pm

Dzień dobry

Przyznajemy, że nie udało nam się dotrzymać deklaracji, że przedstawimy założenia kolejnego Programu Motywacyjnego w pierwszych tygodniach 2020 roku. Prace nad nimi wciąż trwają. Na swoje wytłumaczenie możemy jedynie powiedzieć, że w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nowych czynników zewnętrznych, które musimy brać pod uwagę (pandemia) wyznaczając cele wynikowe na kolejne lata.

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy gotowi, żeby podzielić się z rynkiem informacjami na temat kolejnego Programu Motywacyjnego. Inwestorzy będą mieli wystarczająco dużo czasu, żeby przeanalizować szczegóły i zająć stanowisko na WZA, które będzie zajmowało się tym tematem.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt kwie 03, 2020 4:45 pm

Czy są już jakieś rozważania terminu WZA ?
Jak wiadomo ... nic nie wiadomo kiedy można się będzie spotkać na WZA.
Termin majowy może być ryzykowny w założeniu. O ile dobrze widziałem zostały poluzowane wymogi i można chyba opóźnić WZA jak i robić je zdalnie. Czy mam rację i prowadzicie jakieś rozważania w tym temacie ?
frantic
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

pn kwie 06, 2020 2:28 pm

Witam,

Rozumiem, że wpływ pandemii na spółkę, który musicie uwzględnić w założeniach planu motywacyjnego, spowoduje zapisanie wyższych celów wynikowych do osiągnięcia przez spółkę? Cała branża jednym głosem mówi, że widać pozytywny wpływ pandemii na sprzedaż gier, więc mam nadzieję, że nie zamierzacie wykorzystać sytuacji do zrobienia mniej ambitnego planu?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn kwie 06, 2020 4:12 pm

Dzień dobry

Na wstępie mała dygresja.
Najwięcej o wyraźnych wzrostach sprzedaży gier w ostatnich tygodniach mówią spółki, które przed okresem pandemii raczej nie mogły się pochwalić imponującymi wynikami. Skąd taka aktywność medialna? Niech każdy udzieli sobie sam odpowiedzi.... 11 bit studios S.A. jest, jak zawsze, dalekie od składania deklaracji bez pokrycia, które za jakiś czas i tak zostaną zweryfikowane kolejnym raportem okresowym.

11 bit studios S.A. nie zamierza spoczywać na laurach i ambitnie planuje przyszłość. Własne biuro z dużą przestrzenią do zwiększania zatrudnienia, trzy zespoły deweloperskie, większa ilość tytułów w produkcji, rozwój wydawnictwa mają się przekładać nie tylko na wzrost kosztów ale przede wszystkim na wzrost przychodów i zysków, czyli pozycji, które interesują Inwestorów najbardziej. Teraz pozostaje tylko przeliczyć to na konkretne liczby i wpisać do Programu Motywacyjnego.

Oczywiście, zgodę na uruchomienie Programu Motywacyjnego na kolejne lata muszą jeszcze wyrazić akcjonariusze na walnym zgromadzeniu. To oni ocenią, czy cele finansowe zapisane w Programie Motywacyjnym są ambitne, czy też nie. Oczywiście zapraszamy wszystkich akcjonariuszy do wzięcia udziału w spotkaniu. Ze swojej strony nie zamierzamy korzystać z furtek, które uchylił regulator i przesuwać WZA na wakacje. O szczegółach będziemy informować.

Pozdrawiamy
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

śr kwie 08, 2020 8:44 am

Panie Darku, z całym szacunkiem ale jako jeden z pierwszych zadeklarował zwiększenie sprzedaży prezes PLW, jak również TSG, choć faktycznie na tej fali poszło kilka mniejszych deweloperów z portfolio o powiedzmy wątpliwej jakości i ilości. Ale nie o tym chciałem tutaj napisać, a mianowicie wczoraj podczas czatu z prezesem Kostowskim padło stwierdzenie, że zgłasza się do nich w ostatnim czasie więcej zespołów, gdyż są wypłacalni i mają bardzo dobrą sytuację finansową. W kontekście zatrudniania przez 11bit i dotychczasowych trudności ze znalezieniem fachowców na rynku, czy widzicie pozytywne efekty tej negatywnej sytuacji która panuje na rynku. Tj. czy zgłasza się więcej kandydatów z większymi kompetencjami i doświadczeniem?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr kwie 08, 2020 11:37 am

Dzień dobry

Możemy potwierdzić, że w ostatnich tygodniach i dniach obserwujemy zwiększony napływ aplikacji na różne stanowiska, na które prowadzimy rekrutację. Największy ruch dotyczy stanowisk o kompetencjach typowo informatycznych, np. programistów. Ale trafiają się też ciekawe oferty od najbardziej poszukiwanych specjalistów o kompetencjach "growych". Bardzo nas to cieszy.

Pozdrawiamy
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

śr kwie 08, 2020 10:52 pm

Panie Darku,


W ostatnim czasie:
Spółka nie dotrzymała obietnic odnośnie:
Premiery Frostpunka w IV kw
Mapy drogowej do Frostpunka
Premiery Moonlightera,
Premiery CoM
Premiery CoM na wszystkie urządzenia naraz
Premiery Frostpunka na Konsole
Premiery dodatku "Last Autumn" W IV kw,
Daty wprowadzenia się do nowego Biurowca
Daty programu motywacyjnego

O wersji FP na maca już nie wspomnę...

Nie wspominając o tym że (cytuje chronologicznie)
Premiera p8
"raczej nie w 2019"
"napewno nie w 2020"
"może się czegoś dowiemy w 2021"

Tak naprawdę to nie umiem sobie przypomnieć czy z jakiejkolwiek obietnicy w ostatnim czasie spółka się wywiązała w terminie....

Sami przyznacie że już zaczyna to być lekko niepoważne. Czy spółka coś zamierza w tym temacie zmienić?

Ja wiem, że pewnie będzie odpowiedź że w branży growej nie należy się przywiązywać do terminów... Ale sami widzicie jak to wygląda...

Jedyni akcjonariusze zadowoleni to zarząd oraz kolega @baks
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2020 8:11 am przez Michal, łącznie zmieniany 3 razy.
frantic
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

czw kwie 09, 2020 12:43 am

Niestety, ale kolega Michał ma rację. Zdaje się też, że rynek to niepoważne podejście spółki do terminów dyskontuje w obecnej wycenie, niestety z niekorzyścią dla akcjonariuszy. To jest tragikomiczne, że zarząd nie może przez kilka miesięcy stworzyć założeń PM. Proszę spojrzeć na CD Projekt. Przedstawili założenia PM wraz z publikacją raportu... Dało się Panie Darku? Dało się. PM mega ambitny. Chyba CD Projekt nie uwzględnił negatywnego wpływu pandemii na ich działalność, którego tak obawia się 11 bit :oops:
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw kwie 09, 2020 8:59 am

Hmmmm.

Długa lista zarzutów za to, że staramy się prowadzić otwartą politykę informacyjną i odpowiadać, w miarę możliwości, na wszystkie pytania zgodnie z wiedzą posiadaną na dany moment. Jeśli jednak jest to źle odbierane przez rynek, musimy poważnie zastanowić się, czy nie lepszą polityką jest całkowite ograniczenie komunikacji.

Oczywiście, nie zdecydujemy się na taki krok, bo zależy nam, żeby inwestorzy mieli wiedzę o tym, co się w spółce dzieje.

Pozdrawiamy
frantic
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

czw kwie 09, 2020 11:24 am

Witam,

Ja osobiście cieszę się, że spółka komunikuje różne plany, również tu na forum. Tylko problemem jest to, że potem te plany prawie nigdy nie są realizowane w terminie. To nie jest złośliwość akcjonariuszy. Analitycy w raportach też zwracają uwagę na wasze zamiłowanie do ciągłych opóźnień. Być może łatwiej byłoby wam wybaczyć te obsuwy gdybyście prowadzili otwartą politykę informacyjną dotyczącą nowych projektów wewnętrznych i z wydawnictwa. Tu nie chodzi o produkcję trailerów i gameplayów na nasze zamówienie. My doskonale wiemy, że nie możecie ujawnić żadnych materiałów z gry dopóki nie zdecydujecie się uruchomić machiny marketingowej. Chodzi o to żebyśmy wiedzieli nad czym spółka pracuje i w co inwestujemy nasze pieniądze. Znowu za wzór postawię CD Projekt. Od debiutu W3 wszyscy doskonale wiedzieli, że kolejną produkcją będzie Cyberpunk. Akcjonariusza z grubsza wiedzieli czego mogą się spodziewać, jaki to będzie gatunek, jakie mechaniki mogą być zaimplementowane. Już wiadomo także, że kolejną ich nową grą będzie produkcja w wiedźmińskim uniwersum. U was tymczasem wszystko owiane jest wielką tajemnicą. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ