Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
house
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 18, 2019 9:11 am

wt lis 12, 2019 11:11 am

@lizotus
Dzięki za przedstawienie swojego punktu widzenia.
Nie sądzę, by ktokolwiek zgodził się na to, by zarząd odsprzedawał spółce akcje po arbitralnej cenie, bo byłaby to czerwona flaga dla wielu funduszy, jak i dla mnie. Zarząd ma odpowiednia płynność biorąc pod uwagę wysokie wynagrodzenia z ostatnich lat i upłynnienie akcji międzyczasie. Jeśli nie to zawsze może sprzedać swoje akcje na rynku bądź wziąć kredyt pod zastaw akcji. Wątpię, by zarząd ryzykował z odkupieniem przez spółkę ich akcji, ale oczywiście mogę się mylić.

@Rif
W kwestii artykułu który wysłałeś "Is the video game industry recession-proof?" odsyłam do "Prawo nagłówków Betteridge’a".
Z tego co pamiętam to Pan M.Iwiński, w jednym z dawnych wywiadów się wypowiadał, że w czasie spadków koniunktury biznes sprzedaży gier się załamuje, a zwłaszcza gier nie-AAA, co było jednym z powodów dla którego celowali w robienie gier wyłącznie AAA. To właśnie wtedy gdy CDPR zajmował się dystrybucją zaczął kminić co się sprzedaje, a co nie i to ukształtowało studio CDPR i dało im przewagę konkurencyjną. Ale.. mam wrażenie że odbiegliśmy od tematu bardzo.
Tak czy owak, jeśli chodzi o buy-back, to ja jestem przeciwko, podałem swoje powody tydzień temu, a nad tym co wymyśli zarząd będziemy glosować na WZA.
Już teraz widać, że decyzja o buy-back'u i nowym program motywacyjny będzie ważnym czynnikiem decydującym ilu inwestorów opuści pokład a ilu zostanie. Na innych forach również zdania są podzielone.


Pozdrawiam
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr lis 20, 2019 4:18 pm

house pisze:
pt lis 08, 2019 3:07 pm
@Rif
Cd Projekt do dobry przykład. Od 2008-2010 przeżywali poważny kryzys i najprawdopoodbniej upadliby gdyby nie pomoc 30m PLN od Pana Jakubasa. Metropolis które było częścią CDPR w tamtym czasie (w tym obecny prezes 11bit), na pewno dobrze pamięta te czasy, stąd bardzo konserwatywna polityka 11bit. W czasie dekoniuktury branża rozrywkowa cierpni znacznie bardziej niż inne branże i to jest fakt.

Skup akcji własnych CDPR jest wyłącznie na potrzeby zapłacenia za przejęcia wrocławskiego studia, bo tak było w umowie.
Żeby było jasne - nie mówię, że 11bit nie wyszłoby dobrze finansowo na skupie akcji własnych. Mówie za to, że zwiększa to ryzyko prowadzonej działalności (mniej środków w spółce, rozproszenie uwagi zarządu, konflikt interesów) i w długim terminie będzie niekorzystne dla core'owej działalności.

Jeśli tak dużo akcjonariuszy opowiada się za skupem to osobiście mógłbym się zgodzić na wyjście pośrednie, czyli na przykład za te 13m złotych skup akcji własnych przez 130 dni (100 tyś na dzień zlecenie na zamknięcie, by pominąć czynnik spekulacyjny) i te akcje które zostaną skupione mogłyby zostać przekazane zarządowi jeśli wykona cele z planu motywacyjnego na 2020-2022. Wtedy mamy i plan motywacyjny, który wydaje się nienajgorszy dla akcjonariuszy (jest atrakcyjniejszy niż te z poprzednich lat) i dla zarządu, który nie będzie się musiał już tłumaczyć z "papierowych" zysków i odkładać milionów złotych na realizacje opcji na akcje.
Chyba źle interpretujesz problem.
Kryzys CDP z tamtego okresu był spowodowany tym, że spółka handlująca grami zabrała się za produkcję bardzo wymagającego projektu jakim był Wiedźmin a nie mieli do tego wystarczających kompetencji oraz wystarczającego zaplecza finansowego.
Duży szacun, że w tak trudnym czasie potrafili znaleźć wyjście z sytuacji i inwestora który zgodził się dać im szansę. W tamtym okresie nie było to tak jednoznaczne i proste w realizacji.
Wtedy jeszcze niemal nikt nie zakładał takiego rozwoju rynku i branży. Więc decyzja była dość ryzykowna.
11bit jest w zgoła innej sytuacji. Nie brak ani kompetentnej kadry którą kształcą sobie sami od 2010 ani środków. Jednak zwiększanie kadr jest problemem ze względu na niedobór specjalistów na rynku pracy.
Rif
Posty: 305
Rejestracja: ndz lut 15, 2015 11:16 am

pn sty 27, 2020 11:59 am

Admin pisze:
czw paź 24, 2019 9:09 am
Dzień dobry

Ulga IP Box, co wprost wynikało ze stanowiska MF zaprezentowanego kilka miesięcy temu (latem) rozliczana będzie w trybie rocznym czyli jej wpływ nie był i nie będzie widoczny w naszych sprawozdaniach kwartalnych w 2019 roku. Ulga zostanie uwzględniona dopiero w Raporcie Rocznym za 2019 roku,, którego publikacji należy oczekiwać w marcu.

Pozdrawiamy.
W zeszłym tygodniu CDPR chwaliło się komunikatem o uzyskaniu indywidualnej interpretacji w temacie IP Box. Czy występowaliście o podobną czy to już właściwie zbędne, skoro wiele już takich interpretacji wydano i są jednoznaczne? Chociaż z drugiej strony we wspomnianym komunikacie dopowiedziane jest, że wystąpili do Krajowej Informacji Skarbowej również o szczegółowy zakres i metodologię stosowania IP Box. Zatem czy już to wszystko w 11bit jest wiadome, rezultatem czego ulga zostanie faktycznie ujęta w raporcie rocznym?
Ponadto czy w 2020 r ulga ta będzie rozliczana w trybie kwartalnym czy znów dopiero uwzględniona zostanie w raporcie rocznym?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn sty 27, 2020 3:13 pm

Dzień dobry

Bardzo cieszy nas, że kolejne spółki growe otrzymują pozytywne interpretacje dotyczące IP Box.

11 bit studios S.A. od jakiegoś czasu przygotowuje się, wspólnie z firmą doradczą, do implementacji IP Boksa. Jeszcze w zeszłym roku wystąpiliśmy o indywidualną interpretację. Czekamy na odpowiedź. Jednak nawet bez niej jesteśmy przeświadczeni, żeby skorzystać z IP Boksa przygotowując Raport roczny za 2019 roku.

Ciężko nam jest wypowiadać się na temat, czy w 2020 roku będziemy rozliczać ulgę co kwartał, czy dopiero w rozliczeniu całego roku. Mamy nadzieję, że "na rynek" trafi jakaś informacja ze strony MF na ten temat.

Pozdrawiamy
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

pn lut 03, 2020 11:32 am

Dzień dobry,

Kiedy będą jakieś informacje odnośnie nowego programu motywacyjnego?

Pozdrawiam
Michał
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn lut 03, 2020 4:27 pm

Dzień dobry

Zarząd 11 bit studios S.A. kończy już prace nad założeniami kolejnego Programu Motywacyjnego. W perspektywie kilku tygodni do ESPI trafi stosowny komunikat. Chcemy, żeby akcjonariusze mieli wystarczająco dużo czasu do namysłu i analiz, jakie stanowisko zajmą na walnym zgromadzeniu, na którym Program będzie głosowany.

Pozdrawiamy
CarlosRoca
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:06 am

pt lut 21, 2020 2:02 pm

Proszę o komentarz w sprawie zbycia części udziałów przez członków zarządu.

Czy członkowie zarządu nie mogli dać naprawdę trochę odetchnąć kursowi i powstrzymać się przed ich sprzedażą ?

Czy 11BIT aż tak żle płaci członkom zarządu, że muszą pozbywać się części posiadanych akcji?

Czy zamiast sprzedaży akcji nie można było przyznać jednorazowych premii dla zarządu tak aby nie musieli przymierać głodem i sprzedawać posiadanych akcji?

Czy jest aż tak żle w spółce żeby zamiast zarazić wypłatę dywidendy zarząd musiał sprzedawać udziały?

Poproszę o odpowiedź.
Captain_Obvious
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 21, 2015 11:51 am

pt lut 21, 2020 2:56 pm

CarlosRoca pisze:
pt lut 21, 2020 2:02 pm
Proszę o komentarz w sprawie zbycia części udziałów przez członków zarządu.

Czy członkowie zarządu nie mogli dać naprawdę trochę odetchnąć kursowi i powstrzymać się przed ich sprzedażą ?

Czy 11BIT aż tak żle płaci członkom zarządu, że muszą pozbywać się części posiadanych akcji?

Czy zamiast sprzedaży akcji nie można było przyznać jednorazowych premii dla zarządu tak aby nie musieli przymierać głodem i sprzedawać posiadanych akcji?

Czy jest aż tak żle w spółce żeby zamiast zarazić wypłatę dywidendy zarząd musiał sprzedawać udziały?

Poproszę o odpowiedź.
Kolega podchodzi trochę zbyt emocjonalnie do sprawy - transkacje poszły w pakiecie i wygląda na to, że trafiły do jednego podmiotu.

Panie Darku, mnie interesuje co innego - patrząc na to ile akcji pozostaje w rękach zarządu a ile jest w free float: czy nie widzą Państwo ryzyka przejęcia? 15,5% akcji w rękach zarządu nie daje w moim odczuciu kontroli nad decyzjami WZA. Chyba że... właśnie o to chodzi?
Sisay
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 01, 2018 3:04 pm

pt lut 21, 2020 3:02 pm

Patrząc na kurs,to chyba więcej ludzi tak myśli
Frey
Posty: 98
Rejestracja: wt lis 18, 2014 1:12 am

pt lut 21, 2020 3:21 pm

Zarządzający mają swoje potrzeby - to sprzedają. Normalna rzecz.
Za chwilę przecież, jako, że założenia programu motywacyjnego zostały zrealizowane, obejmą nowe akcje i to w większej ilości niż obecnie się pozbywają.
Może potrzebują tych środków aby nabyć te nowe akcje? Kto wie..
Dla mnie interesujące jest, że ktoś (bo zakładam, że był to jeden podmiot) nabył całkiem niezły pakiet w ciekawej cenie.

Panie Darku,
może Pan odpowiedzieć na pytanie czy nabywcą jest jeden podmiot?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ