Strategia na kolejne lata

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt lip 18, 2017 11:43 am

Dzień dobry
Polityka 11 bit studios S.A. względem posiadanych walut jest niezmienna od początku funkcjonowania Spółki. To bynajmniej nie oznacza, że jesteśmy zamknięci na ewentualne zmiany w tym obszarze. Obecnie nie prowadzimy jednak prac w tym kierunku.
11 bit studios S.A. nie jest firmą finansową i nie zajmuje się spekulowaniem na walutach. Jesteśmy firmą produkującą i wydającą gry komputerowe. Posiadane na rachunkach waluty (w większości są to dolary amerykańskie) niewielkimi pakietami są konwertowane na złotówki, żeby finansować bieżące koszty funkcjonowania Spółki. Przepisy o rachunkowości nakładają na nas obowiązek cokwartalnego przeszacowywania wartości posiadanych walut co może mieć wpływ (pozytywny, negatywny lub neutralny) na rachunek wyników Spółki. W I półroczu 2017 roku, inaczej niż np. przez cały 2016 rok, kurs USD/PLN nam nie sprzyjał (złoty zyskiwał wobec dolara) co przełożyło się na rosnące koszty finansowe (podkreślam, że czysto "papierowe" bo firma nie ma żadnego zadłużenia). Gdyby sytuacja była odwrotna (złoty traciłby wobec dolara), Zarząd Spółki byłby zapewne chwalony, że potrafi zadbać o dodatkowe zyski (przychody finansowe). Stąd nie zamierzamy nerwowo reagować na wahania kursu USD/PLN.
Pozdrawiamy
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

wt lip 18, 2017 8:28 pm

Admin pisze:. nie jest firmą finansową i nie zajmuje się spekulowaniem na walutach.... Posiadane na rachunkach waluty (w większości są to dolary amerykańskie) niewielkimi pakietami są konwertowane na złotówki, żeby finansować bieżące koszty funkcjonowania Spółki. ......
Dziekuję za odpowiedź,
nie mniej , jeśli Spółka ma 99,99% przychodów w walutach oraz tu szacuje 80% kosztów działalności ponosi w PLN rozsadniej było by wymieć przynajmiej 80% srodkow na PLN szczególnie ze kazdy pownien wiedziec ze USD nie bedzie wiecznie drożał wzglem PLN i na okres "drogiego" dolara przyjdzie poczekac byc moze kilkanscie miesięcy albo dluzej oraz to iż takie trzymanie wiekszości środków w walutach obcych dla mnie jako mniejszościowego udziałowca jest działalnościa polegająca na spekulowaniu na walutach, tu mam żal do Zarządu jako firma produkująca gry bardzo dobrej jakości powinniście zadbać o to aby pozycja dodatkowe przychody badz koszty finansowe była bliska zero w każdym raporcie.

Dziekuję

ps: chyba że Spółka zacznie być notowana na NASDAQ wtedy to na akcjonariuszy spadnie ryzyko walutowe ;)
daro_1975
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2015 11:21 am

śr lip 19, 2017 7:56 am

mówienie o spekulacjach giełdowych to bredzenie,ja rozumię gdyby spółka dolary wymieniała no powiedzmy na rupie indyjskie bądź lirę turecką tak wtedy by to była spekulacja,ale w sytuacji gdy zarobionych dolarów po prostu nie wymienia jak wielu postuluje na najsilniejszą walutę świata jaką jest złoty...to w moim przekonaniu w długim horyzoncie czasowym jest bardzo rozsądne-pożyjemy zobaczymy zawsze możemy zrobić symulację np.w okresie 10 lat i sie przekonamy kto miał racje.
Awatar użytkownika
lizotus
Posty: 75
Rejestracja: wt cze 20, 2017 12:46 pm

czw lip 20, 2017 10:20 am

Spółka nie zajmuje się spekulowaniem, ale wymieniać waluty musi. Stąd gdy zarząd uzna kurs wymiany za dobry, powinien wymieniać więcej niż potrzebuje i tyle w temacie.

Aktualnie usd/pln 3,664 i prawdopodobnie wczoraj rozpoczęło się korekcyjne odbicie. Nie jestem doradcą inwestycyjnym i proszę nie traktować tego jako rekomendacji. Myślę, że max odbicie do 3,8 może niżej. Główne wsparcie dopiero ~3,45. Ostatnio eur/usd rosło. Rynek zaczyna uwzględniać możliwość podwyżek stóp przez Europejski Bank Centralny.
t0m4s
Posty: 40
Rejestracja: czw cze 05, 2014 8:06 pm

ndz lip 23, 2017 1:27 pm

11 bit studios S.A. nie jest firmą finansową i nie zajmuje się spekulowaniem na walutach.
Kpisz Pan Panie Admin.
Skoro nie spekulujecie to skąd się wziął poniższy komunikat?
Przecież ten komunikat to nic innego jak informacja że spekulacja wam nie wyszła...
Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej „Spółka”) informuje, że w związku ze znaczącym, 5,6-proc. spadkiem kursu USD/PLN pomiędzy 31 grudnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku wyniki finansowe Grupy 11 bit studios S.A. (dalej „Grupa”) za I kwartał 2017 roku będą obciążone kosztami finansowymi wynikającymi z konieczności przeszacowania wartości posiadanych przez Grupę aktywów pieniężnych, które w większości denominowane są w USD. W konsekwencji Grupa zakończy I kwartał 2017 roku ujemnym wynikiem netto.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

ndz wrz 03, 2017 4:21 am

Moze spekulacja to złe słowo (bo nie kupuja walut w celu zarobku) ale NAPEWNO źle zarzadzaja finansami :idea: 11 Bit to typowy exporter ktory ponosi koszty w PLN (za wyjątkiem wspolfinasowania produkcji z wydawnictwa) i w takim wypadku nalezy wymieniac walute w ktore uzyskuje sie przychody w proporcji do ponoszonych kosztow dzialalnosci albo ZAJAC POZYCJE NEUTRALNA tzn. posiadac 50% srodków w PLN i 50% środków w walucie obcej w tym wypadku USD. Mam nadzieje ze dyrektor finansowy ma jakiekiolwiek pojecie o rynku bo uzyskanie samych dyplomow nawet najlepszych uczelni tego nie gwarantuje :idea: a jak nie ma niech poczyta forum lub poradzi sie neutralnego doradcy. Na 11 Bit studios mamy odwrotna sytucje w jakiej znaleźli sie "frankowicze" i podobna to firm ktore nabyly opcje walutowe. Widac historia niczego niektorych ludzi nie nauczyla rece opadaja :roll: albo kasa uderzyla do głowy bo na rachunkach jest jej za dużo
core
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 14, 2016 11:32 am

czw wrz 21, 2017 8:54 am

Czy prawdą jest, że wczoraj miała miejsce konferencja / prezentacja dla inwestorów instytucjonalnych?
Jeśli tak, to co było jej przedmiotem?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 21, 2017 10:01 am

Dzień dobry
Każda spółka giełdowa w ramach budowania długoterminowych relacji inwestorskich spotyka się cyklicznie z zarządzającymi i analitykami. Spotkania mają bardzo różny charakter, w wąskim bądź szerokim gronie, w siedzibie spółki bądź poza nią. Po wakacyjnej przerwie częstotliwość tego typu spotkań rośnie również dzięki temu, że domy maklerskie we wrześniu i październiku organizują różnego rodzaju konferencje inwestorskie i zapraszają nań wybrane, najciekawsze w ich ocenie spółki oraz analityków i zarządzających, z którymi współpracują.
Podsumowując. We wrześniu 11 bit studios S.A. kilkukrotnie spotykało się już z zarządzającymi i analitykami, w tym w środę 20 września. Prezentowaliśmy się też, podobnie jak kilka innych spółek growych, na konferencji inwestorskiej organizowanej przez jednego z brokerów na początku miesiąca. Na spotkaniach rozmawiano o postępach prac nad "Frostpunkiem", o grach z wydawnictwa, itp. Mamy zaproszenia na kolejne konferencje inwestorskie co świadczy o tym, że nasza Spółka jest "na radarach" inwestorów, którzy chcą nas lepiej poznać. Duże zainteresowanie inwestorów finansowych Spółką jest zawsze pozytywnym sygnałem i powinno cieszyć wszystkich akcjonariuszy.
Pozdrawiamy.
adu
Posty: 71
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

czw wrz 21, 2017 11:50 am

Dzien dobry,

Powyższa korespondencja przypomniała mi pewien pomysł, który jakiś czas temu przyszedł mi do głowy.

Czy spółka mogłaby rozważyć zorganizowanie podobnego spotkania dla inwestorów indywidualnych? W rodzaju dnia otwartego lub konferencji? Mogłoby się to przekształcić nawet docelowo w imprezę cykliczną, organizowaną np. corocznie.

Byłaby to dla nas okazja do kontaktu ze spółką i jej przedstawicielami/pracownikami o odmiennym charakterze niż sformalizowane walne zgromadzenia, czy lakoniczne konferencje okołowynikowe. Zniwelowałoby to również pewną nierównowagę informacyjną między inwestorami finansowymi a indywidualnymi. Mogłoby to też być cenne dla Pana jako osoby odpowiedzialnej za relacje z nami.

Pozdrawiam!
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 21, 2017 1:13 pm

Dzień dobry

Dziękuję za maila i zawartą w nim sugestię. Weźmiemy ją pod uwagę.

Pozdrawiamy.
ODPOWIEDZ