Porozumienie akcjonariuszy

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 06, 2015 9:44 am

Dzień dobry.
Postaram się odpowiedzieć na wątpliwości akcjonariuszy związane z ostatnimi transakcjami na akcjach 11 bit studios dokonanymi przez Członków Zarządu.
Po pierwsze zbycie przez managament niewielkiego pakietu papierów nie ma żadnego związku z kondycją spółki, która, co pokazują nasze raporty finansowe, jest bardzo dobra. Firma się rozwija. Mamy nową osobę od Games Republic, która ma przyspieszyć rozwój tej platformy. Zatrudniliśmy Dyrektora Finansowego, żeby uciąć narzekania, że nie potrafimy zarządzać gotówką, która leży na kontach. W IV kwartale wypuszczamy TWoM na urządzenia mobilne a wkrótce potem na konsole. Przygotowujemy się do jesiennych/przedświątecznych wyprzedaży, które w przypadku TWoM, przynoszą spółce wciąż bardzo solidne strumienie gotówki. Dlatego Zarząd konsekwentnie podtrzymuje swoje założenia/oczekiwania, że bieżący rok będzie dla 11 bit studios lepszy niż rekordowy 2014 r. A przyszły rok zapowiada się jeszcze lepiej dzięki premierze Industriala, wersji konsolowej TWoM, premierom w ramach 11 bit launchpad (co najmniej trzem) oraz poprawiającym się wynikom Games Republic.
Jeśli chodzi o zeszłotygodniowe pakietówki, to chciałbym przypomnieć, że Członkowie Zarządu mają takie same prawa jak inni akcjonariusze do handlowania akcjami (pomijając oczywiście okresy zamknięte). Nigdzie i nigdy nie składali deklaracji, że nie będą sprzedawać papierów. Są to ich autonomiczne decyzje związane z potrzebą finansowania własnych planów życiowych/chęcią dywersyfikacji majątku itp. Na potrzeby zeszłotygodniowej transakcji zdecydowali się skorzystać z cypryjskiego wehikułu inwestycyjnego co oczywiście wiążę się z optymalizacją podatkową. Integralną częścią całej konstrukcji było zawiązanie Porozumienia Akcjonariuszy, co usprawniło przeprowadzenie całej operacji jednakże wprowadziło pewien chaos informacyjny, zwłaszcza że użycie słów "wspólne nabywanie akcji" zostało przez część inwestorów zinterpretowane jako zapowiedź, że Porozumienie będzie dokupowało akcje Spółki z rynku a nie, że może to dotyczyć przetasowań w ramach Porozumienia.
Na zakończenie chciałbym podkreślić, że podobnie jak przy okazji lutowych transakcji Zarządu, akcje 11 bit studios trafiły w ręce instytucji finansowych przez co ich udział w naszym akcjonariacie jeszcze wzrósł co stanowi najlepszy dowód, że przyszłość spółki rysuje się w świetlanych barwach.
Pozdrawiamy.
stiopa
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 05, 2015 7:02 pm

wt paź 06, 2015 10:37 am

No i to tłumaczenie jest ok...na przyszłość powinniście bardziej ważyć słowa komunikatów, żeby były jasne a nie w istocie dezinformujące rynek

Pozdrawiam
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

wt paź 06, 2015 10:38 am

"Po pierwsze zbycie przez managament niewielkiego pakietu papierów ".

Pozwolę sobie zauważyć , że to już kolejne takie użycie słów po kolejnej przeprowadzonej transakcji. Niestety zbycie tych " niewielkich " pakietów akcji już spowodowało , że jeden z zarządzających ma już poniżej 5%. Jeszcze 2 takie transakcje "zbycia niewielkich" pakietów i może się zdarzyć , że wszyscy będą mieli poniżej 5%. Chyba sam pan rozumie panie Dariuszu ( pracując wcześniej w gazecie parkiet) jakie to może mieć konsekwencje również dla drobnych akcjonariuszy. Tym bardziej że porozumienie jest zawarte na wiele miesięcy i kto wie( poza zarządzającymi) ile takich transakcji o "niewielkich" pakietach może zostać przeprowadzone. I to w moim zdaniem nie jest tylko prywatna sprawa panów z managamentu, ale to może mieć decydujący wpływ na wycenę spółki w niedalekiej przyszłości, tym bardziej że cena" sypania" jest coraz niższa, więc intencje zarządu co do swoich pakietów , może mieć wpływ na cenę akcji.

Dlatego warto byłoby w komunikacie zarządu( niekoniecznie oficjalny ,ale np na waszej stronie jak to zrobili swego czasu panowie z VVD) zawrzeć też intencje managamentu, taka prawdziwą a nie " wprowadzającą w błąd"( pomimo że mogli ją tak podać).

Pozdro.
Longus
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2015 9:47 am

wt paź 06, 2015 11:53 am

Admin pisze:Dzień dobry.
(...) wprowadziło pewien chaos informacyjny, zwłaszcza że użycie słów "wspólne nabywanie akcji" zostało przez część inwestorów zinterpretowane jako zapowiedź, że Porozumienie będzie dokupowało akcje Spółki z rynku (...)
A jak miało zostać zinterpretowane? Nabywanie to kupowanie, a nie sprzedaż ani przetasowania. Mgliście się tłumaczycie, a to nie jest ani mile widziane przez nas, akcjonariuszy mniejszościowych, ani dobrze odbierane przez potencjalnych nowych inwestorów. Żal, Panowie, że tak nas traktujecie. Nas, dzięki którym mieliście pieniądze na rozwój TWOM i dzięki którym teraz zdrowo się obłowiliście. Chyba zasługujemy na odrobinę szacunku z Waszej strony?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 06, 2015 12:40 pm

Dzień dobry
Zapraszam do najnowszej informacji zamieszczonej na naszej stronie internetowej (w zakładce Relacje Inwestorskie/Aktualności), w której Zarząd Spółki komentuje zeszłotygodniowe transakcje.
http://ir.11bitstudios.com/
Pozdrawiamy.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt paź 09, 2015 5:45 pm

Dzień dobry
Wklejam poniżej najnowszą informację z 11 bit studios rozszerzającą komunikat EBI nr. 21/2015, który opublikowaliśmy w piątek wieczorem.

Główni akcjonariusze 11 bit studios zawarli umowy lock-up’u

Grzegorz Miechowski, Bartosz Brzostek, Przemysław Marszał i Michał Drozdowski, czyli Członkowie Zarządu 11 bit studios zobowiązali się, że przez okres sześciu miesięcy (licząc od dnia 5 października 2015 r.) nie będą zbywać posiadanych akcji 11 bit studios. Obecnie kontrolują łącznie 616,1 tys. papierów stanowiących 27,79 proc. kapitału i dających tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu.
– Umowy lock-up’u, które podpisaliśmy, obowiązują pół roku. Nie mamy jednak obecnie żadnych planów dotyczących zmniejszania zaangażowania w spółce również w dłuższym horyzoncie – mówi Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios. Zaznacza, że wypowiada się również w imieniu trzech pozostałych Członków Zarządu.
Na początku października br. Członkowie Zarządu 11 bit studios zbyli łącznie 119 tys. akcji spółki stanowiących 5,37 proc. kapitału. Nabywcami papierów były krajowe instytucje finansowe.
djhunter
Posty: 43
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:49 pm

pt lut 05, 2016 3:24 pm

Witam

Informowali państwo że instytucje finansowe po zakupie 119 tys akcji od założycieli firmy zwiększyli zaangażowanie.

Niestety żadna instytucja finansowa nie ujawniła się w akcjonariacie a raportach funduszy opublikowanych w styczniu nie było informacji o posiadaniu akcji 11 bit.

Czy mogą się państwo ustosunkować do powyższych informacji?

Czy dostaliście państwo gwarancje od instytucji finansowych o długoterminowej strategi inwestycyjnej ponieważ posiadanie akcji podprogowo może być interpretowane przez rynek negatywnie - możliwość realizacji zysku bez konieczności informowania rynku.

11 bit jest jedną z nielicznych firm w gronie firm produkującym gry która nie posiada w akcjonariacie funduszy z min. 5% udziałem (a według ogólnie dostępnych informacji nie ma żadnych funduszy w akcjonariacie)

Proszę odpowiedzieć na moje pytania w miarę możliwości, oczywiście bez ujawniania informacji tajnych, aby trochę uspokoić akcjonariat :)

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt lut 05, 2016 4:41 pm

Dzień dobry
Rolą spółki publicznej nie jest komentowanie zachowania i strategii inwestycyjnych akcjonariuszy i inwestorów, którzy mają pełną swobodę w handlowaniu naszymi akcjami. Możemy jedynie podtrzymać, że wspominany przez Pana pakiet (119 tys. papierów), który jesienią ub.r. zbył menedżment 11 bit studios, zmienił właściciela w drodze transakcji typu ABB (accelerated book-building - transakcje w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu). Pakiet nie został zatem "wrzucony" na giełdę (co zapewne nie pozostałoby bez wpływu na notowania) ale trafił w ręce inwestorów instytucjonalnych, "dostarczonych" przez brokera, z którego usług pośrednictwa sprzedający zdecydowali się skorzystać.
Pozdrawiamy.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

pn lut 08, 2016 12:15 pm

Biorąc pod uwagę to ile akcji przechodzi z rąk do rąk od miesięcy, to raczej w ręce spekulantów, a nie "instytucjonalnych".
Dziękujemy za to też i prezesom. :ugeek:

Pozdro.
ODPOWIEDZ