Wycena spółki

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1522
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt paź 06, 2015 9:54 am

Dzień dobry
Sformułowanie "wspólne nabywanie akcji", którego użyto w komunikacie o zawiązaniu Porozumienia, dotyczyło transakcji dokonywanych w ramach Porozumienia, w ramach którego cypryjski Moonlex nabywał akcje 11 bit studios od Członków Zarządu. Możemy jedynie wyrazić ubolewanie, że część inwestorów zinterpretowała to jako zapowiedź, że Porozumienie będzie skupowało akcje Spółki z rynku. Chciałbym też zwrócić uwagę, że komunikat nie zawierał żadnej wzmianki/zapisu wykluczającej możliwość sprzedaży akcji 11 bit studios przez członków Porozumienia.
Pozdrawiamy
Longus
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 12, 2015 9:47 am

czw paź 08, 2015 10:51 am

Admin pisze:cypryjski Moonlex nabywał akcje 11 bit studios od Członków Zarządu
Nie "nabywał" tylko otrzymał aportem, w zamian członkowie zarządu otrzymali udziały w podwyższonym kapitale spółki.
Admin pisze:Możemy jedynie wyrazić ubolewanie, że część inwestorów zinterpretowała to jako zapowiedź, że Porozumienie będzie skupowało akcje Spółki z rynku.
"Nabywać" (wg http://sjp.pl/nabywać) to "kupować coś, uzyskiwać coś" i nie pozostawia żadnego pola do innej interpretacji. Spółka celowo wprowadziła nas w błąd swoim oświadczeniem.
Admin pisze:Chciałbym też zwrócić uwagę, że komunikat nie zawierał żadnej wzmianki/zapisu wykluczającej możliwość sprzedaży akcji 11 bit studios przez członków Porozumienia.
Oczywiście... Teraz członkowie zarządu wycofają swój kapitał z Moonlex, który zakończy swoją działalność z końcem roku i wygaśnięciem porozumienia...

Ściema ściemę pogania. Nie było żadnego zamiaru wspólnego nabywania akcji ani głosowania. Moonlex nie ma już żadnego prawa głosu po tym jak natychmiast sprzedał akcje.
Robson
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 8:18 pm

śr mar 23, 2016 12:07 pm

Odświeżam temat dotyczący wyceny akcji. Dziś jest dobry dzień żeby o tym wspomnieć. Wszak kurs w sposób dramatyczny spada... Dzisiejsza prezentacja była nagromadzeniem wszystkich negatywnych informacji na temat spółki. Prezes otworzył puszkę Pandory... Czy spodziewaliacie się takiej reakcji rynku? Z wcześniejszych wątków wnioskuję, że zależało Wam na pozytywnym PRowym przyjęciu i pokazaniu perspektyw stojących przed spółka. Wyszło odwrotnie... Industrial pp raz kolejny przełożony... Gierka z Lanchpada wypada. Martwił was wynik litles Ones na konsole.... Na litość boska... Jak można sprzedać tyle negatywnych info w 10 minut? Zależy mi na transparentnym komunikowaniu bpolityki... Ale nie w takie sposób.
ASF
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 22, 2016 4:09 pm

śr mar 23, 2016 3:40 pm

A mi się taki sposób podoba. Chcę wiedzieć jak jest bez opowiadania bajek. Złe informacje typu gorsza sprzedaż, przesunięcie terminu są faktami, a ja chcę fakty znać jak najszybciej to możliwe, szczególnie te gorsze. Dla mnie spółka jest wiarygodna i w wiarygodny sposób się komunikuje. To lepiej moim zdaniem pozwala weryfikować opnie czy spółka buduje wartość w dłuższym terminie czy nie, a nie tylko zabiegami takimi czy innymi w danym momencie stara się pokazać jak najbardziej kolorowy obrazek.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

śr mar 23, 2016 3:57 pm

To było żałosne. Już nie chodzi tylko o przekaz ale całokształt. Można się tylko zastanawiać dlaczego taki profesjonalizm w marketingu growym, nie przekłada się na profesjonalizm rynkowy.I wcale nie chodzi o jakąś ściemę, ale o przygotowanie się merytoryczne do tej "konferencji". Bo wbrew pozorom budowanie zaufania rynkowego nie polega na budowaniu czarnego PRru przez samą spółke. I właśnie taka jest różnica miedzy np CDR a nami , tam rynek dawał im olbrzymi kredyt zaufania i się nie zawiedli. U nas nie daje nam za grosz i potem jest ŁUBUDUBU wyścigi na kursie ,co też pokazuje jak niestabilne i miało wiarygodne jest podejście rynku do spółki. NA zasadzie show me the money, a jak pokażesz to i tak będzie za mało chyba że okaże się ze jest gigantyczne w stosunku do wartości spółki( jak w 2014 gdy wycena 11 bit była mniejsza, niż zarobiona kasa na TWoM przez kilka qw) . Twierdzisz że to jest ok?

Sama konferencja totalne nieprofesjonalne podejście. Wstyd. To właśnie podkopuje wiarygodność spółki i "budowanie " marki o czym tak często piszą, bo chyba zapominają że są spółką akcyjną notowaną na GPW i nie tylko autorytet i marka wśród graczy , wyznacza ich pełny profesjonalizm zarządzania, oprócz graczy, są też akcjonariusze.

Pozdro.
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2016 4:13 pm przez pieniek, łącznie zmieniany 1 raz.
chris_martin
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 09, 2014 8:29 pm

śr mar 23, 2016 4:10 pm

juz wywiada Pawla miechowskiego na Poznan Game Arena o tym ze nie wazne ile sprdzddadza TLO i to jaka marketingowa gatka... juz wtedy bylo PRowoo FATALNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
baks
Posty: 285
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr mar 23, 2016 11:10 pm

pieniek pisze:To było żałosne. Już nie chodzi tylko o przekaz ale całokształt. Można się tylko zastanawiać dlaczego taki profesjonalizm w marketingu growym, nie przekłada się na profesjonalizm rynkowy.I wcale nie chodzi o jakąś ściemę, ale o przygotowanie się merytoryczne do tej "konferencji". Bo wbrew pozorom budowanie zaufania rynkowego nie polega na budowaniu czarnego PRru przez samą spółke. I właśnie taka jest różnica miedzy np CDR a nami , tam rynek dawał im olbrzymi kredyt zaufania i się nie zawiedli. U nas nie daje nam za grosz i potem jest ŁUBUDUBU wyścigi na kursie ,co też pokazuje jak niestabilne i miało wiarygodne jest podejście rynku do spółki. NA zasadzie show me the money, a jak pokażesz to i tak będzie za mało chyba że okaże się ze jest gigantyczne w stosunku do wartości spółki( jak w 2014 gdy wycena 11 bit była mniejsza, niż zarobiona kasa na TWoM przez kilka qw) . Twierdzisz że to jest ok?

Sama konferencja totalne nieprofesjonalne podejście. Wstyd. To właśnie podkopuje wiarygodność spółki i "budowanie " marki o czym tak często piszą, bo chyba zapominają że są spółką akcyjną notowaną na GPW i nie tylko autorytet i marka wśród graczy , wyznacza ich pełny profesjonalizm zarządzania, oprócz graczy, są też akcjonariusze.

Pozdro.
Chyba nie można się z Tobą nie zgodzić. Takiej konferencji nie było sensu robic lepiej było wywiesić na stronie w pdf komunikat wyszłoby nawet lepiej.
Jak już wydali trochę kasy to mogli zatrudnić jakiegoś brokera lub maklera a jeśli nie mieli co pokazać to lepiej ten komunikat na stronie.
Jestem w stanie zrozumieć, że na obecnym etapie nie chcą ujawniać strategii i gry - więc po co konferencja - wyszło i głupio i śmieszno. Zrozumiałe, że jeśli planują cykl gier wokół Industry to nie chcą ujawniać jaka to gra - tylko ..... jak wyżej. :!:

Może spółka ma na to jakieś wytłumaczenie takiego postępowania ale nie wydaje się całkiem spójne przynajmniej dla akcjonariuszy.
ODPOWIEDZ