Przejście na GPW

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
marcin
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 3:43 pm

śr wrz 02, 2015 3:55 pm

Admin pisze: W najbliższych tygodniach Spółka będzie uczestniczyła w trzech road-show organizowanych przez domy maklerskie. Będziemy spotykali się na nich z inwestorami/zarządzającymi/analitykami, którzy będą mieli okazję porozmawiać z Zarządem, lepiej nas poznać i zrozumieć biznes, który prowadzimy. To oznacza, że dotrzemy ze swoim przekazem do grupy kilkudziesięciu funduszy.
Jaki jest cel tych spotkań? Czy spółka planuje przeprowadzenie emisji akcji? Czy może zarząd zamierza sprzedać kolejne pakiety swoich akcji?

W wywiadzie przy okazji Digital Dragons PRowiec spółki wspominał że spółka przygotowuje się na "influx of investment" w 2016 roku. Czyżby to nie było przejęzyczenie i faktycznie szykowała się emisja?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr wrz 02, 2015 4:31 pm

Takie spotkania organizowane są dość regularnie, zazwyczaj po zakończeniu sezonu wynikowego, przez różne biura maklerskie. Uczestniczą w nich wybrane, zaproszone spółki (zazwyczaj kilka, kilkanaście) oraz inwestorzy (zarządzający, analitycy). Chodzi po prostu o zaprezentowanie się spółek wobec inwestorów finansowych, możliwość swobodnej rozmowy z zarządami w niewielkich grupach bądź one-2-one, itp. To organizator wybiera spółki, które chce zaprosić na podstawie sygnałów "z rynku". W tego typu road-show uczestniczą zatem nieliczne podmioty i już sam fakt otrzymania zaproszenia (11 bit studios nic nie płaci za to) pozwala czuć się wyróżnionym zwłaszcza jeśli chodzi o spółkę z NC.
Odnośnie możliwości emisji to posiadane zasoby gotówkowe, które całkowicie zaspokajają nasze potrzeby finansowe związane z produkcją kolejnych gier na długi czas, wykluczają możliwość emitowania nowych akcji. Dotyczy to również emisji kierowanej do inwestorów finansowych (funduszy). W naszej ocenie free-float, który sięga (przynajmniej teoretycznie) 60 proc. kapitału oraz relatywnie wysoka płynność akcji (mierzona wolumenem i wartością obrotów) pozwalają zainteresowanym inwestorom na swobodny handel bez konieczności „drukowania” kolejnych serii papierów (zwłaszcza, że na tle innych spółek „growych” nasza wycena wskaźnikowa jest niska). Na pewno nie będziemy emitować nowych akcji tylko po to, żeby „zrobić dobrze” funduszom. Przy obecnej wycenie rynkowej rozwadnianie kapitału jest całkowicie nieatrakcyjne z punktu widzenia obecnych udziałowców. A po drugie, najzwyczajniej w świecie, więcej gotówki nie jest nam potrzebne, żeby zrealizować inwestycje/projekty (nowe gry), które zaplanowaliśmy w dającej się przewidzieć przyszłości. I tak część inwestorów ma nam za złe, że chomikujemy gotówkę na kontach i prowadzimy skrajnie konserwatywną politykę finansową.
Pozdrawiamy
marcin
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 3:43 pm

śr wrz 02, 2015 9:08 pm

Dziękuję ze wyjaśnienia :)

Dla dodatkowego rozjaśnienia sytuacji mam dodatkowe pytania:

1) Czy spółka brała udział w takich spotkaniach w poprzednich latach, czy to pierwszy taki przypadek?

2) Czy podczas takiego spotkania spółka ujawnia informacje które są niedostępne dla drobnych akcjonariuszy? Na przykład prezentuje prototyp Industriala?

3) Czy treść tej prezentacji może zostać upubliczniona, tak by wszyscy mieli do niej równy dostęp?

4) Pojawiły się opinie że przejście na GPW i uczestnictwo spółki w tego typu spotkaniach świadczy o tym, że zarząd zamierza w nadchodzących miesiącach sprzedać kolejne pakiety akcji. Czy jest w tym pierwiastek prawdy? Czy możecie państwo definitywnie stwierdzić, że zarząd nie planuje w nadchodzących miesiącach - powiedzmy 10 - sprzedaży akcji?
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw wrz 03, 2015 11:27 am

Widać, że nie masz wiele wiedzy o spółce.
Bardzo bym się zdziwił gdyby spółka nie brała wcześniej udziału po takim sukcesie
Zgodnie z zasadami GPW nie powinno być takich prezentacji - lecz jeśli jest to spotkanie zamknięte to nie można tego wykluczyć. Jednak przy tak licznych instytucjach takie informacje prawie na pewno by wypłynęły prędzej czy później.
Termin prezentacji jest raczej znany 2016.
Nie sądzę abyś dostał taki gwarancje. W przypadku bardzo dużego sukcesu konsol (czego do końca nie można wykluczyć) i sukcesu Industriala większego niż TWOM sam bym się zdziwił gdyby coś nie sprzedali. Ceny akcji będą wtedy raczej na zupełnie innym poziomie. W takim biznesie nie daje się gwarancji i takich deklaracji na dłuższy okres.
Kiedyś te akcje Zarząd sprzeda tak jak już miało miejsce. Nie świadczy to, że straciły dla nich atrakcyjność lecz dóbr konsumpcyjnych nie kupisz za akcje nawet najlepsze - trzeba je wymienić na kasę...
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 04, 2015 9:41 am

Dzień dobry
Tak jak już pisałem, tego typu spotkania są organizowane cyklicznie, zazwyczaj po zakończeniu sezonu wynikowego. 11 bit studios kilkukrotnie w ostatnich kwartałach (po premierze TWoM, wcześniej nie byliśmy "na radarze" funduszy) brało już udział w tego typu road-show. Zarządzający i analitycy na tego typu spotkaniach mają okazję do zadawania bardzo pogłębionych pytań dotyczących przede wszystkim wyników, żeby na tej podstawie przygotowywać własne projekcje finansowe. Dla innych jest to okazja poznania spółki, jej strategii, porozmawiania z zarządem itp. Na tego typu spotkaniach Spółka nie ujawnia żadnych cenotwórczych informacji, które nie są znane szerokiemu rynkowi. Zapewniamy, że wszyscy nasi akcjonariusze mają równy dostęp do informacji. Nie pokazywaliśmy również wczoraj prototypu Industriala bo po prostu jeszcze takowego (grywalnego) nie mamy.
Przejście na GPW nie ma być furtką do spieniężania akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy. GPW to przede wszystkim prestiż, lepsza rozpoznawalność i dostęp do nowej klasy inwestorów, którzy z powodów ograniczeń regulacyjnych, nie mogą inwestować na NewConnect. Mam na myśli OFE, których przedstawiciele uczestniczyli w czwartkowych spotkaniach. Proszę jednak nie zapominać, że akcjonariusze-założyciele mają takie same prawa do kupowania i sprzedawania akcji Spółki w dowolnym momencie jak inni akcjonariusze i są to ich autonomiczne decyzje.
Pozdrawiamy.
Rafał80
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 10, 2015 9:42 am

czw wrz 10, 2015 1:46 pm

Witam,

Wyczytałem, że zamierzacie Państwo złożyć prospekt w III kwartale. Czy jest szansa, że choć raz zaskoczycie pozytywnie akcjonariuszy w tym roku i złożycie go na dniach, czy też będzie najpóźniej jak się da, a więc 30 września?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw wrz 10, 2015 2:03 pm

Dzień dobry
Właśnie opublikowaliśmy komunikat giełdowy o złożeniu prospektu emisyjnego.
Pozdrawiamy.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

czw wrz 10, 2015 2:57 pm

Chyba chodziło o 10 września - w komunikacie jest podany sierpień :)
lelo-pakero
Posty: 44
Rejestracja: pn mar 16, 2015 10:17 am

pt wrz 11, 2015 9:19 am

Dzień dobry,

http://www.biznes.newseria.pl/news/od_w ... 1730255205
Jedna z najistotniejszych zmian dotyczy harmonogramu zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Od 1 września ustalenie kalendarium odbywać się będzie we współpracy KNF-u z emitentem. W przypadku dobrze opracowanego dokumentu emisyjnego i braku zastrzeżeń ze strony Komisji zatwierdzenie prospektu odbywać się będzie w możliwie krótkim czasie.
Proszę o informację jaki czas zatwierdzenia prospektu emisyjnego ustaliliście Państwo z KNF-em w harmonogramie.

Pozdrawiam,
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 11, 2015 1:21 pm

Dzień dobry
Możemy jedynie wyrazić zadowolenie, że KNF chce skrócić czas weryfikowania i zatwierdzania prospektów emisyjnych. Proszę jednak nie zapominać, że główny ciężar wciąż leży po stronie spółek, od których zależy jakość składanych prospektów. Ze swojej strony możemy zapewnić, że dołożyliśmy należytych starań, żeby nasz prospekt był kompletny i spełniający wszystkie wymagania. Dlatego m.in. zdecydowaliśmy się na współpracę z renomowanymi doradcami (Deloitte, Kancelaria Prof. Wierzbowskiego, DM BOŚ), którzy dysponują ogromnym doświadczeniem w przygotowywaniu podobnych dokumentów i procedowaniem ich przed KNF. 11 bit studios nie jest dużą organizacją. Ma krótką historię i nie planuje podwyższania kapitału przy okazji debiutu na GPW. Nasz prospekt nie jest zatem "cegłą" liczącą 1 tys. stron. To daje nadzieję, że procedura jego weryfikacji przez KNF nie będzie skomplikowana i czasochłonna.
Natomiast odpowiadając wprost na Pana pytanie, to żaden harmonogram dotyczący procedowania naszego prospektu nie został ustalony z KNF.
Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ