Pytanie do ADMINA dot. raportu za 1Q2015

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

śr cze 10, 2015 1:22 pm

Tak teraz jest jasne, widocznie wcześniejsza wypowiedź była nieprezycyjna, mówiaca o raportach sprzedażowych, wyjątkiem miał być tylko koniec roku. Ten fakt potwierdzałoby np.to że w raporcie za 3qw 2014 napisaliście, że nie uwzględniliście sprzedaży , Anomaly Defenders na komórki, bo danych sprzedażowych nie dostaliście.

Ale teraz już faktycznie sprawa została wyjaśniona.

Pozdro.
lelo-pakero
Posty: 44
Rejestracja: pn mar 16, 2015 10:17 am

pn cze 15, 2015 12:32 pm

Admin pisze:Być może niezbyt jasno wyjaśnialiśmy to w przeszłości albo robiliśmy to zbyt "sztywnym" językiem. Zasady księgowe nie były zmieniane.
Powtórzę zatem. Raport finansowy za I kwartał 11 bit studios opublikowany w maju uwzględniał pełne dane sprzedażowe ze Steam (i innych platform) za styczeń i luty oraz szacowane dane sprzedażowe za marzec. Jeśli ostateczne dane marcowe będą nieco różniły się od danych szacowanych (doświadczenie mówi nam, że odstępstwa są niewielkie) to kwoty będą skorygowane w raporcie za II kwartał. Taki sam mechanizm obowiązuje przy kolejnych raportach kwartalnych.
Mam nadzieję, że wyczerpałem temat.
Pozdrawiam.
Jeszcze tylko jedna kwestia, żeby wszystko już było jasne... Na jakiej podstawie robicie szacunek za ostatni miesiąc w danym kwartale?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt cze 16, 2015 11:29 am

Dzień dobry
Dane, o które Pan pyta, powstają na podstawie raportów sprzedażowych, które otrzymujemy na bieżąco od operatorów platform dystrybuujących nasze tytuły, w tym Steam. Nie są one tożsame z rozliczeniami księgowymi, które następują z pewnym przesunięciem czasowym co nie pozwala nam uwzględnić ich w raportach kwartalnych. Dlatego w raporcie za I kwartał uwzględniliśmy pełne dane sprzedażowe i księgowe za styczeń i luty oraz dane szacunkowe za marzec. Jeśli dane ostateczne za ten miesiąc będą różniły się od szacunkowych, różnica zostanie uwzględniona w sprawozdaniu za II kwartał. Powtórzę, że z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że korekty są śladowe.
Mam nadzieję, że ostatecznie wyjaśniłem nurtujące Pana kwestie.
Pozdrawiam
Elmo
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 5:29 pm

wt cze 16, 2015 4:06 pm

Jeszcze jedna kwestia.
Rozumiem że w obecnym kwartale i następnych będą Państwo postępować identycznie?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt cze 16, 2015 4:46 pm

Oczywiście. To jest stała polityka, której nie zamierzamy zmieniać.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ