Nowe pomysły

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn mar 13, 2017 11:51 am

Dzień dobry
Strategia 11 bit studios zakłada samodzielną produkcję gier z wykorzystaniem własnych zasobów kapitałowych i ludzkich. Stąd m.in. bierze się nasze sceptyczne stanowisko wobec outsourcingu procesu produkcyjnego gier bo kontrola nad podwykonawcami jest mniejsza co może negatywnie rzutować na końcową jakość produktu. Podobnie sceptycznie podchodzimy do akwizycji zewnętrznych zespołów deweloperskich zwłaszcza jeśli nie mają one w portfolio silnego IP czyli tytułu, który już odniósł sukces komercyjny, i który można dalej eksploatować tworząc np. sequele. Branża gier komputerowych jest bardzo dynamiczna. Studia powstają i upadają. Pracownicy dość łatwo zmieniają pracodawcę bo nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Akwizycja studia, które dopiero pracuje nad nowym tytułem, to tak naprawdę kupienie zespołu pracowników, którzy wcale nie muszą wykazywać się lojalnością wobec nowego właściciela. Ryzyko, dla kupującego, jest zatem bardzo duże.
Zapraszamy tego typu zespoły/firmy do współpracy z naszym pionem wydawniczym 11 bit publishing. Chętnie pomożemy im wypromować/sprzedać ich grę. Możemy też udzielić wsparcia, finansowego i merytorycznego, w produkcji gry. Tego typu układ jest korzystny dla obu stron bo oznacza podzielenie się ryzykiem a równocześnie zwiększa szanse na końcowy sukces.
Pozdrawiamy.
Janus Corvinus
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 05, 2014 3:00 pm

ndz mar 26, 2017 8:36 pm

Niezłe jaja. Wpadłem na pomysł zrobienia ekonomicznej gry strategicznej o szkole gladiatorów w starożytnym Rzymie
Janus Corvinus pisze:11. Zdaje się, że ulubioną grą pana Grzegorza Miechowskiego jest Football Manager. Może byście tak zrobili manager oparty o mechanikę Football Manager ale o prowadzeniu własnej szkoły gladiatorów w starożytnym Rzymie? Kupowalibyśmy niewolników, szkolili ich, żywili, wystawiali do walk, sprzedawali, wynajmowali bogatym Rzymiankom do ruchania itd. Im gra byłaby bardziej zgodna z realiami historycznymi tym byłoby lepiej. Rozgrywka mogłaby trwać kilkaset lat bo po nas szkołę dziedziczyłby syn potem jego syn itd. a gracz wcielałby się w kolejne pokolenia właścicieli. Oprócz tego mogłaby być opcja własnoręcznego sterowania gladiatorem na arenie a nie tylko oglądania jak walczy. Taki menadżer byłby ekstra i przyciągnąłby do siebie mnóstwo ludzi (np. mnie), którzy nie grają w ten gatunek gier.
a tu się okazuje, że już ktoś taką grę zrobił i premiera 4 kwietnia.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=103160
Przysięgam, że wcześniej nic o tej grze nie słyszałem ani nie czytałem, mimo, że czytam prawie wszystkie newsy z GryOnline.pl i przeglądam też inne strony o grach.

Ciekawe jak się będzie sprzedawać. Jeśli dobrze, to znaczy, że miałem znakomity pomysł i niewykluczone, że inne moje pomysły są równie znakomite a na pewno warte rozważenia.
ODPOWIEDZ