Raport za 3Q14

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Piotrch
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:29 am

pt lis 14, 2014 11:32 am

Dziś raport. Pojawi się pewnie po sesji. Nie zdziwiłbym się, jeśli będzie razem z komunikatem o premierze TWOM :) Jakie macie zatem oczekiwania?

Przyznam, że dla mnie to zagadka, bo zmiennych i nieznanych jest wiele. Zaczynając od kwestii tak podstawowej, jak mnogosć tytułów generujących przychód oraz poziom ich sprzedaży (stwierdzenie "jest dobrze" oczywiście cieszy, ale dalej nic nie wiadomo) jak i sprawy bardziej zaawansowane, jak kwestia rozliczenia projektów 11LP, poziom pre-orderów TWOM (księgowanie przychodu na datę premiery?), fakt uwzględnienia GR w sprawozdaniu (z grubsza nie widzę powodów, dla którego miało by ich nie być, po to ustawodawca daje parę miesiecy od zakończenia kwartału by zebrac i przepracować dane) i generowane przychody i koszty (brak danych porównawczych), itp.
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

pt lis 14, 2014 11:35 am

Piotrch pisze:Dziś raport. Pojawi się pewnie po sesji. Nie zdziwiłbym się, jeśli będzie razem z komunikatem o premierze TWOM :) Jakie macie zatem oczekiwania?

Przyznam, że dla mnie to zagadka, bo zmiennych i nieznanych jest wiele. Zaczynając od kwestii tak podstawowej, jak mnogosć tytułów generujących przychód oraz poziom ich sprzedaży (stwierdzenie "jest dobrze" oczywiście cieszy, ale dalej nic nie wiadomo) jak i sprawy bardziej zaawansowane, jak kwestia rozliczenia projektów 11LP, poziom pre-orderów TWOM (księgowanie przychodu na datę premiery?), fakt uwzględnienia GR w sprawozdaniu (z grubsza nie widzę powodów, dla którego miało by ich nie być, po to ustawodawca daje parę miesiecy od zakończenia kwartału by zebrac i przepracować dane) i generowane przychody i koszty (brak danych porównawczych), itp.
Ze wszystkim się zgadzam poza tym, że ja przewiduję stratę (nic zyskownego nie zdążyli rozliczyć) no i wielu danych raczej nie będzie na czas bo chłopaki są zapracowani - priorytetem jest dopracowanie kultowego tytułu :-)
arturb
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 9:46 am

pt lis 14, 2014 11:58 pm

Kiedy raport zostanie uzupełniony o dane z Games Republik?
AMDBS
Posty: 78
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 12:15 pm

sob lis 15, 2014 11:46 am

[/quote]
Ze wszystkim się zgadzam poza tym, że ja przewiduję stratę (nic zyskownego nie zdążyli rozliczyć) no i wielu danych raczej nie będzie na czas bo chłopaki są zapracowani - priorytetem jest dopracowanie kultowego tytułu[/quote]
Zacytuję pewną wcześniejszą wypowiedź. :|
Panowie z zarządu mam nadzieję, że taki beznadziejny raport wynika tylko z tego co wyżej napisałem, ale nawet jeśli tak to i tak nie tłumaczy to takiego gniota jak wasz raport za 3Q, wstyd - zero poszanowania dla inwestorów :!:
Abstrahując od raportu - gratuluję stworzenia hitu ;)
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2014 6:25 pm przez AMDBS, łącznie zmieniany 1 raz.
pieniek
Posty: 213
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 1:26 pm

sob lis 15, 2014 1:52 pm

Kiedy można spodziewać się skonsolidowanego raportu 11 bit za 3 qw. Bo jak widać po 2 qw( który ujeliście w raporcie za 3 qw) on znacząco się różni od wyników jednostkowych za 2 qw 2014 roku.

dziękuję.
far
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 14, 2014 8:24 pm

sob lis 15, 2014 5:16 pm

Panowie, zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, że jakość raportu jest dramatyczna. Nie mówię o wynikach finansowych tylko o jakości danych i sposobie ich prezentacji, nawet bez odniesienia do regulacji ASO. Rozumiem, że wydanie zbiegło się z premierą TWOM, ale nie usprawiedliwia to w żadnym wypadku tego co zostało opublikowane.

Cieszą mnie kroki podejmowane w celu poprawy komunikacji z inwestorami (takie jak stworzenie forum), ale raporty finansowe są w wypadku 11bit jedynym i jednocześnie najlepszym źródłem informacji o sytuacji finansowej spółki. Dla osób wykorzystujących analizę fundamentalną, brak lub słaba jakość danych powodują zwiększenie premii za ryzyko (w uproszczeniu więcej niewiadomych - większe ryzyko) a tym samym obniżenie szacunkowej wartości akcji (equity).

Podsumowując lepsza jakość raportów i większa ilość danych (nawet jeżeli są złe) są w interesie wszystkich akcjonariuszy (oczywiście zakładając, że osoby mające dostęp do informacji niepublicznych nie wykorzystują ich do podejmowania decyzji inwestycyjnych). Dlatego uprzejmie proszę o zwrócenie na to uwagi i poprawę w przyszłości, także ze względu na potencjalne kary z KNF.
reggaer
Posty: 45
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 8:42 pm

ndz lis 16, 2014 2:42 pm

Zatem pytanie do Zarządu,
kiedy poznamy wyniki Gamesrepublic, AD mobile .... a także informację o sprzedaży TWOM w pierwszych dniach i w przedsprzedaży :?:
ODPOWIEDZ