Strona 1 z 1

dual-listing na NASDAQ

: pt kwie 25, 2014 2:36 pm
autor: Graf78
Czy w związku z ogólnym niezadowoleniem polskich "inwestorów" :mrgreen: i głównie z międzynarodowym harakterem prowadzonej działalności, Spółka rozważała kiedyś przeprowadzenie dual-listingu? i wprowadzeniu akcji do obrotu np. na NASDAQ?

Pytam całkiem serio 8-)

Re: dual-listing na NASDAQ

: pt kwie 25, 2014 5:49 pm
autor: Admin
Całkiem serio odpowiadam, że nie mamy wrażenia z niezadowolenia, wręcz przeciwnie. Znacznie poprawiliśmy komunikację, agresywnie działamy biznesowo, sporo nowych projektów. Dzieje się i będzie się działo.

Re: dual-listing na NASDAQ

: pt kwie 25, 2014 7:16 pm
autor: hazard
Zgadza się, znacznie się poprawiliście i widać że się staracie. Mam nadzieje, że to się już nie pogorszy ;)

Co to dual listingu to pewnie lepiej było by poczekać aż spółka osiągnie większą kapitalizacje, po drodze może zahaczając o GPW.

Re: dual-listing na NASDAQ

: pt kwie 25, 2014 7:32 pm
autor: Graf78
Bardziej mi zależało na wypowiedzi Prezesa na temat możliwości przeprowadzenia dual-listingu na np Nasdaq.

Wiem że ciężko pracujecie i dlatego warto aby was odpowiednio doceniono :idea: a w tym rynki zagraniczne za nieporownywalnie lepsze od naszego podwórka, szczególnie że pewnie 95% waszej sprzedaży laduje poza Polska.

ps: odnosnie niezadowolenia to jak czytam dzisiejsze wpisy to mam wrażenie że ludzie oczekują że GR juz po kliku godzinach funkcjonowania bedzie drugim Steamem :D

Re: dual-listing na NASDAQ

: wt kwie 29, 2014 9:00 pm
autor: Grzegorz Miechowski
Przyznam, że nie myślałem o tym. Sprawdzę warunki. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo jest niewielkie, bo ważną sprawą są koszty funkcjonowania na rynku. Dlatego w tej chwili NewConnect jest dobrą opcją dla nas, bo koszt jest dla spółki nieznaczny. Moim zdaniem, zdecydowana większość środków powinna iść na inwestycje w spółkę, a nie na koszty funkcjonowania na rynku. Długoterminowo byłoby to niewłaściwe, a nawet mogłoby być niebezpieczne dla kondycji spółki.

Re: dual-listing na NASDAQ

: wt kwie 29, 2014 11:09 pm
autor: topfacet
Moim zdaniem nie warto, najpierw rynek główny GPW.

Re: dual-listing na NASDAQ

: czw maja 01, 2014 12:57 pm
autor: Graf78
Grzegorz Miechowski pisze:Przyznam, że nie myślałem o tym. Sprawdzę warunki. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo jest niewielkie, bo ważną sprawą są koszty funkcjonowania na rynku. Dlatego w tej chwili NewConnect jest dobrą opcją dla nas, bo koszt jest dla spółki nieznaczny. Moim zdaniem, zdecydowana większość środków powinna iść na inwestycje w spółkę, a nie na koszty funkcjonowania na rynku. Długoterminowo byłoby to niewłaściwe, a nawet mogłoby być niebezpieczne dla kondycji spółki.
Jeżeli koszty wejścia na NASDAQ są duże to racja, ale ja widzę kilka plusów:
- możliwości znacznego pozyskania dużego kapitału wrazie potrzeby inwestycyjnej
- znacznie lepsza wycena i rozpoznawalność Spółki, która działa na rynku międzynarodowym
- nieporównywalnie wiekszą płynność umożliwiająca wymianę pakietów nawet pomiędzy większymi udziałowcami, bądź sprzedaż na rynku które obecnie już jest nie możliwe a co dopiero gdy kurs bedzie na innych poziomach

na GPW w obecnej sytuacji nie ma sensu przechodzić