dual-listing na NASDAQ

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pt kwie 25, 2014 2:36 pm

Czy w związku z ogólnym niezadowoleniem polskich "inwestorów" :mrgreen: i głównie z międzynarodowym harakterem prowadzonej działalności, Spółka rozważała kiedyś przeprowadzenie dual-listingu? i wprowadzeniu akcji do obrotu np. na NASDAQ?

Pytam całkiem serio 8-)
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt kwie 25, 2014 5:49 pm

Całkiem serio odpowiadam, że nie mamy wrażenia z niezadowolenia, wręcz przeciwnie. Znacznie poprawiliśmy komunikację, agresywnie działamy biznesowo, sporo nowych projektów. Dzieje się i będzie się działo.
hazard
Posty: 115
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:04 pm

pt kwie 25, 2014 7:16 pm

Zgadza się, znacznie się poprawiliście i widać że się staracie. Mam nadzieje, że to się już nie pogorszy ;)

Co to dual listingu to pewnie lepiej było by poczekać aż spółka osiągnie większą kapitalizacje, po drodze może zahaczając o GPW.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

pt kwie 25, 2014 7:32 pm

Bardziej mi zależało na wypowiedzi Prezesa na temat możliwości przeprowadzenia dual-listingu na np Nasdaq.

Wiem że ciężko pracujecie i dlatego warto aby was odpowiednio doceniono :idea: a w tym rynki zagraniczne za nieporownywalnie lepsze od naszego podwórka, szczególnie że pewnie 95% waszej sprzedaży laduje poza Polska.

ps: odnosnie niezadowolenia to jak czytam dzisiejsze wpisy to mam wrażenie że ludzie oczekują że GR juz po kliku godzinach funkcjonowania bedzie drugim Steamem :D
Grzegorz Miechowski
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 04, 2014 1:33 pm

wt kwie 29, 2014 9:00 pm

Przyznam, że nie myślałem o tym. Sprawdzę warunki. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo jest niewielkie, bo ważną sprawą są koszty funkcjonowania na rynku. Dlatego w tej chwili NewConnect jest dobrą opcją dla nas, bo koszt jest dla spółki nieznaczny. Moim zdaniem, zdecydowana większość środków powinna iść na inwestycje w spółkę, a nie na koszty funkcjonowania na rynku. Długoterminowo byłoby to niewłaściwe, a nawet mogłoby być niebezpieczne dla kondycji spółki.
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

wt kwie 29, 2014 11:09 pm

Moim zdaniem nie warto, najpierw rynek główny GPW.
Graf78
Posty: 148
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 9:22 pm

czw maja 01, 2014 12:57 pm

Grzegorz Miechowski pisze:Przyznam, że nie myślałem o tym. Sprawdzę warunki. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo jest niewielkie, bo ważną sprawą są koszty funkcjonowania na rynku. Dlatego w tej chwili NewConnect jest dobrą opcją dla nas, bo koszt jest dla spółki nieznaczny. Moim zdaniem, zdecydowana większość środków powinna iść na inwestycje w spółkę, a nie na koszty funkcjonowania na rynku. Długoterminowo byłoby to niewłaściwe, a nawet mogłoby być niebezpieczne dla kondycji spółki.
Jeżeli koszty wejścia na NASDAQ są duże to racja, ale ja widzę kilka plusów:
- możliwości znacznego pozyskania dużego kapitału wrazie potrzeby inwestycyjnej
- znacznie lepsza wycena i rozpoznawalność Spółki, która działa na rynku międzynarodowym
- nieporównywalnie wiekszą płynność umożliwiająca wymianę pakietów nawet pomiędzy większymi udziałowcami, bądź sprzedaż na rynku które obecnie już jest nie możliwe a co dopiero gdy kurs bedzie na innych poziomach

na GPW w obecnej sytuacji nie ma sensu przechodzić
ODPOWIEDZ