Frostpunk 2

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
sledzik
Posty: 106
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

wt sty 16, 2024 10:19 pm

Czy dodanie na sam start gry do XBOX game pass nie jest strzałem w głowe? Taka sytuacja zniechęci wiele osób do zakupu gry. Wiem że nie możecie ujawniać warunków umowy z microsoftem ale jest to dla nas inwestorów dziwne posunięcie. Proszę o komentarz w tej sprawie
Czy zamierzacie mieć przedsprzedaż gry?
Kiedy poznamy datę premiery?
Kiedy gra zostanie udostępniona do recenzji?
Czy będzie multiplayer ?
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

śr sty 17, 2024 1:54 am

Manor Lords i Stalker 2 z TOP 10 SGWL także będą dostępne w GP day 1. Także wbrew opinii niektórych inwestorów, może być to bardzo opłacalny deal (którego warunków nie znamy).
Admin
Site Admin
Posty: 1760
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr sty 17, 2024 4:23 pm

Dzień dobry,

Decyzja o podpisaniu umowy z Microsoftem na udostępnienie wybranych tytułów z naszego "przyszłego" portfolio w formule Game Pass była poprzedzona wieloaspektowymi, bardzo głębokimi analizami i miała pełne uzasadnienie biznesowe. Oczywiście nie możemy zdradzać jej szczegółów (liczb) ale mamy pełne przekonanie, że nasi Akcjonariusze i Inwestorzy nie powinni być rozczarowani warunkami, na jakich współpracujemy z amerykańskim partnerem.

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na Pana pytania dotyczące przedsprzedaży "Frostpunka 2" oraz, kiedy zostanie ujawniona data premiery. Gra oczywiście, z właściwym wyprzedzeniem (2-4 tygodnie przed premierą) trafi do recenzentów. Co do trybu multiplayer to już wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że żadna z gier własnych, nad którymi obecnie pracujemy, nie będzie zawierała trybu multiplayer jako "core" rozgrywki. Nie wykluczamy jednak, że jedna z produkcji będzie zawierała pewne elementy trybu multiplayer. Proszę jednak nie dociskać nas o szczegóły, bo ich po prostu nie zdradzamy.

Pozdrawiamy
Elmo
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 5:29 pm

śr sty 17, 2024 5:56 pm

Czy może Pan zdradzić czy data premiery jest już wewnętrznie ustalona i czy była/będzie konsultowana z MS?
Admin
Site Admin
Posty: 1760
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw sty 18, 2024 1:30 pm

Dzień dobry,

Niestety, nie możemy odpowiadać na tak szczegółowe pytania dotyczące zbliżającej się premiery "Frostpunka 2".

Generalnie, wyznaczając datę premiery każdej gry bierzemy pod uwagę szereg zmiennych, przede wszystkim pod uwagę jakość produktu (czy nie zawiera bugów), optymalne okno (brak premier konkurencyjnych tytułów) oraz umowy z partnerami biznesowymi i mediowymi. Stąd wyznaczenie najlepszej (z wielu perspektyw) daty premiery gry nie jest łatwą sprawą....

Pozdrawiamy
baks
Posty: 386
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw sty 18, 2024 3:50 pm

Ja osobiście patrząc na przebieg zdarzeń liczyłem na wstrzelenie się z premierą w rocznicę FP - ostatnia dekada kwietnia. Jednak wygląda na to, że jest to mało realne ze względu na konkurencję ze strony innych gier.
Patrząc na przebieg zdarzeń wiele wskazuje na to, że premiera Alters wypadnie do H2 ze względu na zbyt małą ilość czasu do końca q2.
Mało prawdopodobne jest aby po premierze Thraumathurge luty/marzec Indika w marzec/kwiecień FP2 w maju aby wystarczyło sił na premierę Altersów w czerwcu.
topfacet
Posty: 359
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt sty 19, 2024 1:12 am

Czy możemy liczyć na podanie wielkości WL dla FP2 po osiągnięciu okrągłego poziomu np. 2 mln osób na WL?
Admin
Site Admin
Posty: 1760
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw sty 25, 2024 2:43 pm

Dzień dobry

Nie będziemy w kanałach inwestorskich informować o tego typu wydarzeniach, bo komunikaty ESPI nie mogą być wykorzystywane do komunikacji o czysto marketingowym charakterze.
Jeśli jednak nasz dział marketingu będzie w jakiś sposób chciał "rozegrać" ten temat, ma na to wolną rękę.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 386
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr sty 31, 2024 2:04 pm

Czy premiera Manor Lords ma duży wpływ na plany spółki ?
Według mnie termin premiery jest dość niewygodny celuje w rocznicę premiery Frospunka. Ten termin według nie był świetnym dla premiery FP2.
Czy spółka już ustaliła datę premiery ?
Wydaje mi się, że w grę mogą wchodzić dwa terminy marzec lub czerwiec.
A może Altersi będą wcześniej.
Admin
Site Admin
Posty: 1760
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr sty 31, 2024 5:10 pm

Dzień dobry,

Wyznaczając optymalną datę premiery każdej gry, zarówno własnej jak i z wydawnictwa, bierzemy pod uwagę wiele czynników, w tym oczywiście plany wydawnicze gier, które mogą być konkurencją dla "naszego" produktu. Kwietniowa premiera "Manor Lords" (bardzo kibicujemy temu tytułowi :) ) jest elementem, który z pewnością bierzemy pod uwagę myśląc o premierze "Frostpunka 2". Z pewnością, wyznaczenie premier dwóch tytułów z tak dużymi wishlistami (oczywiście, mamy na myśli "Frostpunka 2" i "Manor Lords") w krótkim czasie, np. pojedynczego tygodnia, byłoby dość śmiałą strategią. A my w 11 bit studios S.A. staramy się unikać ryzyk.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ