Frostpunk 2

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw sie 12, 2021 6:43 pm

Gratulacje !
Jak na razie świetny materiał w zwiastunie. Mam nadzieję, że sama gra będzie co najmniej tak dobra jak zwiastun i tak dobra lub lepsza jak poprzednik. Sam FP miał nieco za mało zawartości i mógłby być dłużej wspierany. Jednak rozumiem, że nie można było za bardzo wyeksploatować tematu przed kontynuacją. Można się spodziewać, że gra połączy jakieś dodatkowe gatunki lub mocnie wyeksploruje dotychczasowe.\
Przydała by się nieco większa społeczność. Trzymamy kciuki za sprawne zakończenie prac i udaną premierę.
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

pt sie 13, 2021 11:57 am

Mi brakowało w frostpunku bardziej rozbudowanej eksploracji terenu i misji z tym związanych
Krymal
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2020 9:33 am

ndz sie 15, 2021 12:41 pm

Zwiastun Frosta odebarany bardzo pozytywnie.
Za to chciałbym żeby firma uporządkowała informacje - Na logikę frostpunk 2 jest to p10, tak?
Wątpliwości wynikają z tego p8 miał być ogłoszony jako pierwszy.
I jeszcze jedno pytanie, dalej Państwo podtrzymujecie że jeszcze w tym roku prawdopodobnie zostanie pokazane "coś" z kolejnego projektu wewnętrznego?
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

ndz sie 15, 2021 1:31 pm

P10 to frostpunk 2. Od dawna mówili, że tworzy go zespół który robił frostpunka. Wydaję mi sie, że nikt nie mówił o kolejności ujawniania projektów, a ostatnio nawet było cos, że kolejność wydania gier może być bardzo różna. Frostpunk 2 został fajnie przyjęty ale gorzej z inwestorami którzy póki nie mają się z czego cieszyć. Nawet fundusz zwiększył pozycję short.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz sie 15, 2021 5:58 pm

Kamil nie narzekaj tak bardzo
Los inwestora jest jaki jest i zawsze będą spadki i wzrosty. Jak ktoś inwestuje to tak ma ..... uważasz, że lepiej mają ci co nie inwestują - pewnie tak mają święty spokój i martwią się jedynie czy im starczy do 1-go. Tacy nie muszą się martwić giełdą. Ja jednak wolę swój los ... :D

A co do funduszu to co to za pakiet często obroty były większe jak ten pakiet 12 tyś. Swego czasu kilku inwestorów "drobnych" miało więcej.
Kos tego fundu także niepewny liczono zapewne na wywołanie większej paniki ale tu sporo ludzi zna dość dobrze spółkę i na lawiny od starych wyg nie mogą liczyć a drobnica może i da się nieco wystraszyć ale ileż tego zbiorą ?
Na razie czekamy na informacje o kolejnych projektach wewnętrznych. Mnie interesuje czy i co powiedzą więcej o FP2 aby móc lepiej oszacować potencjał sprzedaży. Obawiam się, że ceny kolejnych projektów będą znacząco wyższe choćby ze względu na wzrosty płac.
sledzik
Posty: 105
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

ndz sie 15, 2021 7:20 pm

Pytanie kiedy pojawią się informacje o FP2 , myślę że mogą wykorzystać debiut wersji mobile ;). Cieszy że jest już 70 osób z 80 w zespole. Pytanie czy utrzymają odpowiednią rentowność projektu ponieważ tu koszty rosną wielokrotnie a cena tak mocno pójść nie może. Z drugiej strony pewnie pójdzie w stronę wielu DLC
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

ndz sie 15, 2021 8:11 pm

Z punktu inwestora indywidualnego wygląda to beznadziejnie i jeśli ktoś uważa inaczej to zaklina rzeczywistość. Grozi wam tu poważna przecena i fundusz zwiększający pozycję przy dolnej granicy wahań notowań to nie przypadek. Z pewnością nie jest on osamotniony. Zaczynają grać pod zyski, a nie to co spółka pokaże w mediach, a tu zaczyna się robić kiepsko jeżeli 11b ma zarabiać po 3 mln na kwartał i będzie tylko gorzej. Aktualnie jest tu drogo i nie wiem co miałoby trzymać cenę akcji na przyzwoitych poziomach. Nawet przy rocznych zyskach na poziomie 70 mln czy ile tam szacowali to 11b nie jest jakiś super tani. Co do FP2 to póki co nic publika nie wie, a to, że to będzie FP2 można było wywnioskować po tym, że nad p10 pracuje zespół z frostpunka. Spoko trailer który nic nam nie mówi. Budżet na gry zwiększył się niemal dwukrotnie i jest tu dużo niewiadomych. Zmiana silnika, więc co tu w grze ma się bardzo zmienić, że stary nie dawał rady? Zresztą to, że my nie wiemy nie znaczy, że fundusze też nic nie wiedzą.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

ndz sie 15, 2021 9:20 pm

Kamilciu
dziękuję za martwienie się o nas ale spójrz jak kształtował się kurs od premiery FP spadek w okolice 200zł był już kilka razy. Takie wahania są naturalne i nie zawsze jest to wina spółki.
Tylko widzisz tu nie idzie gra o ten target celem jest next lewel a jaki to każdy sam go ustala. Ja inwestowałem w 2010 i jestem zadowolony i nie jest to poziom do wyjścia - dla mnie. Spółka sobie rośnie a wraz z tym moje oczekiwania ... :D
FP 2 powinien pomóc mi w zlewarowaniu oczekiwań a czy tak będzie to zależy od spółki a raczej od jakości gry. To zdecyduje o sprzedaży gry i poziomu sukcesu.
Wzrost cen gier jest powszechny i już zauważalny. Nie ma wątpliwości, że ceny gier w najbliższym czasie będą rosły dynamicznie. Nie ma innej możliwości. Gry są coraz większe tak samo jak i płace a jedno z drugim trzeba przemnożyć. Większa gra wymaga więcej pracy kto ma to zrobić.
Mam nadzieję, że wzrosty będą umiarkowane. Niektórzy politycy mówią, że ceny rosną ale płace jeszcze szybciej. Tyle, że to jest jak perpetummobile. Kto to później zatrzyma ... ?
Cen mogą nie podnosić studia które nie przebiły się jeszcze ale to jest klucz do upadku - czyli przejęcia. Spółka już dawno zakładała produkcję większych z wyższymi cenami. Cena ma pewien wpływ na poziom sprzedaży dlatego istotne jest właściwe spoziomowanie cen gier.
Tak więc FP 2 będzie droższy pytanie o ile i ile się sprzeda. Ja oczekiwałbym poziomu +50%
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn sie 16, 2021 8:57 am

Dzień dobry

"Frostpunk 2" to gra, której wcześniejsza kodowa nazwa brzmiała "Eleanor" (a jeszcze wcześniej "Projekt 10"). Celowo odeszliśmy od nazewnictwa "Projekt 9" i "Projekt 10" (został tylko "Projekt 8") żeby inwestorzy, którzy nie mają bieżącego kontaktu ze Spółką, nie odbierali nazw kodowych jako listy/kolejności premier.

Zespół, który pracuje nad "Frostpunkiem 2" to ludzie, którzy stworzyli "Frostpunka", czyli gry, która stała się/stanie bazą do uniwersum, które chcemy monetyzować na różnych płaszczyznach, nie tylko w świecie gier komputerowych. Zainteresowanie trailerem "Frostpunka 2", olbrzymia liczba publikacji po jego premierze we wszystkich najważniejszych światowych mediach growych oraz tempo budowy wishlisty, napawają nas dużym optymizmem i umacniają w słuszności decyzji o rozwoju tego uniwersum. A przecież to dopiero początek drogi.....

Pozdrawiamy
Krymal
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2020 9:33 am

pn sie 16, 2021 3:14 pm

To jeszcze jedno pytanie: w związku z wycofaniem się z Foxhole.
Wg. Informacji na teraz czy jakaś gra z wydawnictwa ma planową premierę przed Fp2?
I jeszcze, proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję: w latach 23-24 rozwiąże się wór z premierami, później 2-3 lata okres posuchy zapełnionej jedynie DLCkami? (To akurat pytanie do innych forumowiczów).
ODPOWIEDZ