Foxhole

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

pn sty 11, 2021 11:24 pm

Planowana jest premiera na ten rok to może i temat niech już wisi? Może znajdą się chętni do zadawania pytań, a nuż się coś dowiemy.
Chciałem zapytać czy jest plan wydania projektu foxhole na PC/Xbox/Ps jednocześnie czy raczej po staremu PC, a potem reszta? Aż się prosi zrobić premierę na wszystkie w/w urządzenia naraz. W jakiej kwocie może oscylować cena np. na steam?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt sty 12, 2021 2:13 pm

Dzień dobry

"Foxhole" (tytuł roboczy) to gra, za którą stoi hiszpańskie studio Digital Sun, czyli twórcy "Moonlightera". Do czasu rozpoczęcia komunikacji marketingowej "z rynkiem" nie możemy zdradzać żadnych, nawet technicznych (platformy sprzętowe, cena sprzedaży) informacji dotyczącej tej produkcji.

Pozdrawiamy
faraquet
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 9:06 pm

ndz wrz 05, 2021 11:11 pm

Dzień dobry,

Jeszcze mam króciutkie pytanko o Foxhole.
Z konferencji inwestorskiej (ok 35 minuta nagrania) i wypowiedzi CFO wynika, że odpisy z tytułu zaniechania projektu nastąpiły w q4 2020 i faktycznie otwierając raport roczny możemy przeczytać:
"Koszty zaniechanych projektów wyniosły w 2020 roku 997 116 PLN. Na tę kwotę składał się odpis nakładów związanych z rozwojem silnika do gier Game Engine (VI etap) oraz części wydatków związanych z grą „Foxhole” (projekt zewnętrzny realizowany przez hiszpańskie studio Digital Sun). Kwoty odpisów wyniosły odpowiednio: 871 504 PLN oraz 125 612 PLN".

I teraz pytanie:
Dlaczego Pan mając już wiedzę o tym (odpowiedź z 12.01.2021), że projekt Foxhole został zaniechany odpowiedział na pytanie w sposób następujący?:
"Do czasu rozpoczęcia komunikacji marketingowej "z rynkiem" nie możemy zdradzać żadnych, nawet technicznych (platformy sprzętowe, cena sprzedaży) informacji dotyczącej tej produkcji."
skoro wiadomo było już, że żadnej komunikacji marketingowej nie będzie. Czy nie sądzi Pan, że to wprowadzenie akcjonariuszy w błąd?

Pozdrawiam
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pn wrz 13, 2021 9:31 am

Dzień dobry

Specyfika Raportów Rocznych, co oczywiście ma umocowanie w stosownych regulacjach prawnych, polega również na tym, że obejmuje on zdarzenia, które fizycznie miały miejsce po zamknięciu danego okresu/roku (w tym przypadku po 31.12.2020) a przed publikacją stosownego Raportu Rocznego. Tego typu case miał miejsce jeśli chodzi o rezygnację z projektu "Foxhole". Stosowna uchwała Zarządu 11 bit studios S.A. zapadła wiosną, czyli zdecydowanie później niż mój wpis z 12 stycznia 2021 roku, a konsekwencje tej decyzji zostały ujęte w Raporcie Rocznym za 2020 rok, który został opublikowany 28 kwietnia 2021 roku.

Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ