Miechowski zrezygnował z funkcji prezesa 11 bit!..

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Małgosia_
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 26, 2019 11:54 pm

śr lis 25, 2020 1:44 pm

Wcale ale to wcale się nie dziwię. Moim zadaniem jako urodzony introwertyk nie nadawał się na prezesa, był mało energiczny, za bardzo skupiony do wewnątrz i skryty. Co prawda to za jego sugestią spółka przyjęła strategię tworzenia gier z moralnymi dylematami bez powszechnej golizny, nadmiernej agresji, krwawych jatek czy walki człowieka z człowiekiem chyba że w obronie własnej jak w TWOM, i to się spółce opłaciło. Grzesiek nigdy nie był zwierzęciem medialnym, pamiętam, że jego wygląd raził mnie mocno gdy przystępował do któregoś wywiadu zmęczony, nieogolony jakby cały dzień szuflował węgiel do generatora. Zawsze zastanawiałam się po co udziela wywiadów skoro nie chce podzielić się żadnymi informacjami. Dziennikarze musieli ciągnąc go za język, ale nigdy nic nie wskórali bo prezes z tyłu głowy miał wszczepiony implant tajemnicy i dlatego nie umiał przyciągnąć do spółki wielu inwestorów. Bo informowanie o nowych produkcjach, by inwestor wiedział na co czekać i przywiązał się na dłużej zawsze było słabą stroną 11 bit, właśnie z winy prezesa. Ludzie do tej pory nie wiedzą o czym będą P8, P9 i P10, bo ich fabuła owiana jest większą tajemnicą niż niepokalane poczęcie. To za jego prezesury spółka zatrudniająca obecnie 156 osób, czyli mająca niewiele zasobów ludzkich, rozpoczęła produkcję trzech nowych gier, więc było jasne że praca będzie ciągnąć się jeszcze kilka ładnych lat i nic nie wyjdzie z szumnie powtarzanej w każdym raporcie średnioterminowej strategii wydawania co 12-18 mcy jednej gry własnej. Dwadzieścia kilka osób pracujących przy kluczowym P8 ( jeszcze do niedawna, teraz może więcej) to śmiech na sali, pewnie w CDR więcej sprzątaczek codziennie ogarnia bajzel po programistach!

Cóż, skończyła się pewna epoka w 11 bit. Czy Marszał będzie bardziej przypominał prezesa z ikrą, ożywi tą senną spółkę, czy też współpraca z poprzednikiem przez wiele lat wpłynęła na niego destrukcyjnie, to się dopiero okaże.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr lis 25, 2020 3:53 pm

Znowu informacja o zmianie prezesa nie poprzedzona żadnymi informacjami pozytywnymi neutralizującymi jej skutek i mamy to co zwykle czyli zwałe kursu. Dramat...
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 25, 2020 4:15 pm

Dzień dobry

Obowiązkiem spółki publicznej jest niezwłocznie informowanie rynku o wszystkich rzeczach istotnych z punktu widzenia wyceny spółki (cenotwórczych). Nie ma w tym obszarze miejsca na zarządzanie/sterowanie informacjami pozytywnymi czy negatywnymi. Zmiany w Zarządzie Spółki, usankcjonowane stosownymi uchwałami Rady Nadzorczej, dokonały się we wtorek wieczorem. Stosowna informacja wpłynęła do Spółki niewiele później i została niezwłocznie przekazana do opinii publicznej.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

śr lis 25, 2020 4:21 pm

Zmiana jak najbardziej korzystna były Prezes był obciążeniem dla spółki i to od dawna. Szkoda tylko, że nie zapisze się jak Prezes sukcesu. Gdyby odszedł 2,5 roku temu kojarzyłby się z wielkim sukcesem ... a tak będzie się bardziej kojarzył jako Prezes który odszedł gdy spółka była pogrążona w marazmie .... opóźniające się premiery zamieszanie ze zmianami kolejności projektów a w końcu porażka ostatniej części DLC.
Czy nowy Prezes da jakiegoś powera spółce .... oby bo trudno sobie wyobrazić słabsze zarządzanie niż ostatnio.
Straszny ostracyzm w rozwoju .... jechanie od 5 lat z zaciągniętym do końca hamulcem ręcznym - skutek wyprzedziły nas stosunkowo mierne projekty. Niebawem z pozycji 3-4 w branży spółka spadnie na 20 ....
Ogólnie przez ostatnie 5 lat co najmniej 2 lata w plecy.
Kolejną porażką Prezesa jest porażka PM .... prace nad korektą PM prze 7 miesięcy to kabaret - jak widać nie poradził sobie z tym. Być może PM będzie przepchnięty kolanem w Wigilię lub w przerwie przed Sylwestrem ale to tylko świadczy o braku profesjonalizmu.
Może zapomnijmy o tym słabym okresie którego premiera Frostpunka nie przykryje w pełni. Wiele wskazuje, że nie uda się FP tak dobrze monetyzować jak TWOM.
Nowy Prezes mógłby zabrać głos w sprawie strategii i bardziej konkretnie przedstawić czy i jak FP będzie rozwijany i jak długo. Same mobilki chyba nie pociągną monetyzacji.
Chyba przydałaby się jakaś konferencja on-line dla inwestorów .... ale w spółce indywidualni już dawno przestali się liczyć szczególnie teraz gdy fundy mają +50% i to faktycznie teraz fundy zarządzają spółką. Być może z tego powodu Prezes odszedł bo widział, że stracił możliwość samodzielnego zarządzania spółką. Takie są konsekwencje zbytniego zbywania akcji. Po Prezesie nie ma co płakać bo hamował spółkę oby nowy zwolnił nieco hamulec.
Michal
Posty: 76
Rejestracja: czw wrz 27, 2018 2:32 pm

śr lis 25, 2020 5:04 pm

Ja posiadalem akcje tej spółki tylko że względu na Prezesa... Czas się niestety chyba ze spółka pożegnać.

Ja ze swej strony dziękuję bardzo Panie Grzegorzu za wspaniale gry! :)
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr lis 25, 2020 5:26 pm

Panie adminie albo stara się Pan zrobić że mnie idiotę albo Wy faktycznie nie potraficie w te klocki.

Skoro jesteście tacy dobrzy w PR to zatrzymamy się, odbijemy czy jedziemy na 300?

Bo to, że odwołaliście rajd św Mikołaja na swoich papierach to już fakt.

Jak Wy chcecie przyciągać nowych inwestorów jak wasze papiery są najbardziej niestabilne w gemingu?
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

śr lis 25, 2020 5:37 pm

Dzień dobry

Traktujemy wszystkich inwestorów i akcjonariuszy oraz użytkowników tego Forum sprawiedliwie i z należytą uwagą.

Spółka giełdowa nie ma żadnej przestrzeni do zarządzania przepływem cenotwórczych, podlegających obowiązkowej publikacji, informacji. Do spółki wpłynęła informacja od Rady Nadzorczej o zmianach w Zarządzie, którą przekazaliśmy systemem ESPI na rynek. Czy mieliśmy ją zatrzymać w Spółce a przed publikacją wypuścić wcześniej kilka newsów, które mogłyby pociągnąć kurs? To oznaczałoby złamanie regulacji i smutne dla spółki konsekwencje.

Pozdrawiamy
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr lis 25, 2020 5:48 pm

Czyli zmiana prezesa była zaskoczeniem i szokiem dla spółki skoro dowiedzieliście o tym zamiarze wczoraj tak, że nie zdążyliście przemyśleć i wdrożyć żadnych środków zaradczych przed spodziewaną zwalą. Szczerze współczuję....
Kamil89-
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

śr lis 25, 2020 8:29 pm

Na kursie jest ustawka, a oni podrzucają tylko wydarzenia. Zwala z 620 zł przez P8, ciekawe? Teraz zwała przez zmianę prezesa i kurs na wsparciu, dziwne? Czym nas drobnych dobiją, jaką informacją? Ewidentna gra przez spółkę na rzecz funduszy? Może insiderow, może jakieś fundy chcą akcji taniej? Zagranica? Dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Plany, wizje? Czy trupy w szafach?
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw lis 26, 2020 11:48 am

Smutne dla spółki a szczególnie akcjonariuszy jest to, że nie traktujecie oważnie akcjonariuszy mających blisko 50% kapitału ("drobnych" inwestorów). Miał być PM szerokie konsultacje z rynkiem .... a co się z tym stało ?
Konsultacje oczywiście były ale tylko z fundami ..... bo to one teraz mając ponad 50% dzierżą władze w spółce. Czy o to Wam chodziło aby de facto stracić kontrolę nad decyzjami ?
Fundusze mogą w porozumieniu przegłosować Was w każdej decyzji. Nie ma wpływu za dużego kto skupuje akcje spółki jednak zejście do tak niskich poziomów Zarządu w akcjonariacie było Waszą decyzją. Moim zdaniem decyzja Prezesa mogła być po części podyktowana praktyczną utratą decyzyjności z czego zdał sobie jakiś czas temu sprawę. Ustawiony jest ale kluczowych decyzji sam nie może podjąć.

W konsultacjach oczywiście znane były założenia do nowej wersji PM ..... szkoda, że tylko znane funduszom. Jeśli tak ma wyglądać równość w dostępie do cenotwórczych informacji to jest to chyba nieporozumienie.
Szkoda, że tyle czasu ukrywacie tak istotne dla kursu informacje jak nowe założenia do PM.
Zmiana Prezesa chyba nic nie zmieni .... musiałby się zmienić cały Zarząd i RN .... tylko czy byłaby to ta sama spółka ?
Być może gorsza a być może lepsza. To, że można to robić dużo lepiej pokazuje chociażby PLW. Tam mając kasę są przejmowane ale także tworzone nowe studia a te dość szybko trafiają na GPW ..... i są nowe produkcje pod pełną kontrolą i jest finansowanie projektów.
Może zamiast bezskutecznie szukać świetnych projektów których jest deficyt - może lepiej tworzyć nowe małe studia dla preprodukcji własnych pomysłów których podobno macie całą szafę.
Szkoda aby projekty leżały bezużytecznie. Takie małe zespołu (kilkuosobowe) miałyby za zadanie pracować nad koncepcjami dla projektów.
Przekonałem się do tego, że PLW robi to bardzo rozsądnie. Może warto skorzystać z mądrej strategii ?
ODPOWIEDZ