Raport za III kw

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

śr lis 18, 2020 2:47 pm

Dzień dobry,
panie Darku przed wszystkim gratuluję świetnych wyników, szczególnie w okresie bez premier (za wyjątkiem dodatków), rdr wygląda to świetnie (choć oczywiście biorę poprawkę na zmianę sposobu księgowania IP box). Niezmiennie jednak będę się upierał, że komunikacji przyszłych wydarzeń po prostu nie ma. Tutaj nie chodzi o rozpoczęcie kampanii marketingowej danego produktu, ale jakiekolwiek informacje o tym jak może takowa przebiegać, screen, cokolwiek. Czy wam zależy na tym by kurs po wydaniu kolejnej świetnej gry rósł po kilkaset%, (co sprzyja spekulacją) czy też aby budował wartość przez długi czas po trochu, a przy premierze ewentualnie robił "sprawdzam"? Tak naprawdę, inwestor długoterminowy wie o spółce tylko to co już się wydarzyło, co nie sprzyja inwestowaniu (z prespektywą do przodu) długoterminowemu. Ja wiem jaka jest polityka spółki, jednak czasy się zmieniają, więc powinniście być bardziej elastyczni. Nawet Warren Buffet który ostatnio był tu na forum przywołany, lekko zmienił w tym roku swoje podejście, a już jakiś czas temu mimo zapewnień, że branży technologicznej nie rozumie zaczął w nią inwestować. Z ponad przeciętnymi efektami. Moim zdaniem potencjał firmy jest nie uwzględniony w jej wycenie i market cap jest niedoszacowany. Proszę spojrzeć na spółki z WIG games (wyłączając CIgames, bo to inna bajka), co się stało na przestrzeni 2-3 lat z ich kursem. Czy nagle potencjał i wyniki TSG stały się 6krotnie wyższe od 11bit? Nie sądzę. Czy może to zasługa dywidend (które zaczęły się pojawiać w PLW, CDR, TSG) Nie sądzę. Takie mamy realia na rynku, że o inwestorów trzeba zabiegać, polska giełda ma najwięcej przedstawicieli z branży gamdev na świecie i naprawdę konkurencja jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału jest wielka. Ja wiem, że dobry produkt się zawsze broni, jednak wraz z ekspozycją spółek rośnie prawdopodobieństwo zrobienia dobrego produktu gdzie indziej. A jak wiadomo longtermowca ciężko będzie skłonić do powrotu, jeśli znalazł inną perełkę. Podejście do komunikacji i marketingu w 11bit w jakimś stopniu przypomina podejście Nokii, odnośnie zmian. Mieli genialne produkty i nie potrafili iść z duchem czasu, nie potrafili się bardziej otworzyć i dopasować do zmieniających okoliczności rynkowych. Nie bądźcie jak Nokia bądźcie jak Apple!!!
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr lis 18, 2020 4:37 pm

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Raport dobry, a kurs ledwie zipie - nowych inwestorów brak. To tylko i wyłącznie wina komunikacji spółki. Spółka nie potrafi wykorzystać dobrej koniunktury na gemingu celem zwiększenia kapitalizacji. Pisałem wcześniej, że ewidentnie przesypiają hossę.
Trudno widać chcą zostać Nokią.
sledzik
Posty: 73
Rejestracja: wt gru 11, 2018 12:29 pm

śr lis 18, 2020 9:38 pm

11 bit ma jedną zasadę - pieniądze lubią ciszę. Z punktu widzenia firmy czy oni mają kapitalizacje tak czy taką nie za dużo im zmienia no chyba że jest program motywacyjny rozliczany w akcjach. To nas inwestorów to dobija jak one more level zbliżył się do wyceny 11 bit. Moje prywatne zdanie jest takie że zacznie sie dziać w następnym roku ponieważ mamy potencjalne premiery projektów Foxhole oraz Frostpunk mobile ( w sumie nie wiadomo co z tego wyjdzie - taka niewiadoma). Mamy też udostępnienie informacji na temat projektów Vitriol , Botin i Ava. Więc informacji będzie dużo a i tak wszyscy czekamy na projekty ze spółki choć już dziś znaczną cześć przychodów stanowi wydawnictwo.
Kamil89-
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

śr lis 18, 2020 11:39 pm

Ustawka i tyle. Akumulacja lub dystrybucja. Ktoś trzyma kurs na pasujących mu poziomach, zarządu to nie interesuje lub też ma w tym swój udział i interes. Drobnymi akcjonariuszami się nikt nie interesuje - wiele jest takich spółek.
Admin
Site Admin
Posty: 1539
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lis 19, 2020 3:08 pm

Dzień dobry

Wielokrotnie już wyjaśnialiśmy, że nasza oszczędna polityka informacyjna, szczególnie jeśli porównujemy się z niektórymi spółkami z NewConnect, wynika z wieloletnich doświadczeń, w tym odpowiedzialności za składane obietnice. Wolimy mówić o faktach lub rzeczach z przyszłości, których jesteśmy pewni, że się wydarzą. Zwracam uwagę, że podobnie konserwatywną politykę prowadzimy również jeśli chodzi o finanse spółki. Nie korzystamy z finansowania zewnętrznego i mamy dużą poduszkę gotówkową, dzięki czemu możemy swobodnie realizować nasze pomysły na gry. Nie musimy szukać pieniędzy na ich produkcję i nie musimy po premierze dzielić się zyskami z partnerami (wydawcami).
11 bit studios S.A. działa już prawie 11 lat. Niewiele krócej jesteśmy spółką publiczną. Od początku prowadziliśmy ostrożną politykę we wszystkich obszarach funkcjonowania spółki. Stawiamy, być może dla niektórych na zbyt wolny, ale konsekwentny rozwój. Ale, jak powiedział Warren Buffet "Nieważne, jak wielki masz talent i jak bardzo się starasz - niektóre rzeczy po prostu wymagają czasu. Nie uda ci się w miesiąc stworzyć dziecka, zapładniając dziewięć kobiet". Dlatego unikamy zbytniego ryzyka i szukania dróg na skróty. Zawsze znajdą się firmy, które mają inną filozofię i okresowo rosną szybciej. Dużo łatwiej jednak wskazać firmy, których ambicje okazały się zbyt wygórowane a składane obietnice okazały się być bez pokrycia.
2020 rok był, jeśli chodzi o komunikację na temat przyszłości (kolejnych projektów) skromny. Sygalizowaliśmy to od dawna. Przyszły rok, gdy poszczególne projekty wejdą już w fazę produkcyjną, w której możemy zacząć o nich mówić i pokazywać, będzie inny. Znacznie ciekawszy. Nie ma to nic wspólnego z wykorzystywanie okazji do poprawiania wyceny rynkowej, mody na gaming, itp. W długiej perspektywie, wycena każdej spółki giełdowej, wraca do fundamentów. Najważniejsze zatem, żeby te fundamenty systematycznie poprawiały się. 11 bit studios S.A., jeśli chodzi o długoterminowy rozwój, chyba nie najgorzej wypada w statystykach/porównaniach.

Pozdrawiamy
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

czw lis 19, 2020 9:26 pm

Ok. Róbcie swoje czyli najwyższej jakości gry, a reszta czyli wzrosty kapitalizacji i tak przyjdą. Podobnie było swego czasu z kursem CDR, aż wypalił w kosmos czego Wam i nam inwestorom życzę. Po prostu nie możemy się już tego kosmosu doczekać i to irytuje :)
ODPOWIEDZ