Napisali o 11 bit studios S.A. + przedstawiciele Spółki w mediach

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
hunter
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 27, 2014 6:47 pm

wt gru 01, 2020 11:58 am

W wywiadzie padło tajemnicze zdanie:
„ W kontekście przyspieszenia biznesu rozmawiamy też o wykorzystaniu pewnych mechanizmów rynków finansowych.”
Rozumiem że szczegółów szybko nie poznamy, ale czy można prosić o wyjaśnienie jakie mechanizmy są dostępne na rynkach finansowych dla zwiększania skali biznesu? Czy jest to dual listing, emisja akcji pod przejęcie czy emisja obligacji? Ewentualnie proszę o jakiegoś linka do artykułów opisujących te mechanizmy.

Dziękuje!
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

wt gru 01, 2020 12:22 pm

Dzień dobry

11 bit studios S.A., poza niewielkimi emisjami akcji przed kilkoma laty, gdy Spółka notowana była jeszcze na NewConnect, finansowało swój rozwój wyłącznie ze środków własnych. Nie zamierzamy bynajmniej rezygnować z konserwatywnej (bezpiecznej) polityki finansowej, Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zamknięci na alternatywne scenariusze, których wdrożenie oznaczałoby wymierne korzyści dla Spółki (przyspieszenie rozwoju i zwiększenie skali biznesu) i jej akcjonariuszy (wzrost zysków). Bycie spółką publiczną znakomicie ułatwia nam kreowanie najróżniejszych pomysłów inwestycyjnych, czasami bardzo śmiałych (ze względu na skalę), z wykorzystaniem różnych instrumentów i mechanizmów finansowych. Czas pokaże, których z tych pomysłów uda się zrealizować.......

Pozdrawiamy
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw gru 03, 2020 5:00 pm

Dzień dobry

Po raz kolejny przypominam, że Forum Inwestorskie służy do zadawania pytań Spółce i komunikacji z nią i nie jest miejscem do luźnej wymiany poglądów/opinii. Do tego służą otwarte fora giełdowe prowadzone przez inne serwisy giełdowe. Wpisy nie pasujące do tego profilu będą usuwane.

Pozdrawiamy.
-bART-
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 14, 2018 6:20 pm

pt gru 04, 2020 8:28 am

Dzien dobry, po 6 latach postanowiłem sprzedać znaczący pakiet 11bit (40%) dziękuję za piękna podróż i moc wrażeń ale przed wszystkim za swietne gry. Uważam, że 11bit robi najlepsze dojrzałe gry na świecie, zaskakujące, ciężkie, dające do myślenia i zmuszające do refleksji. Przechodząc do meritum i tematu tego wątku, obejrzałem wywiad z nowym prezesem https://m.youtube.com/watch?feature=you ... tnhF_tyb_4 to on przeważył szale. Jak wspominałem największą wartością tej firmy są gry. Pozostałych wartosci nie potraficie pokazać (a wiem, ze sa bo bylem na spotkaniach gdzie był Patryk i pan panie Darku). Firma jest zamknięta na komunikację z inwestorami, a kiedy się otwiera to robi to nieudolnie, wywiad prezesa ( z całym szacunkiem) wyglada bardzo mało profesjonalnie tak samo jak filmik odnośnie decyzji o zmianie na stanowisku prezesa zarządu. Ja wiem, że konserwatyzm i niechęć do obietnic bez pokrycia ale to jest rynke kapitałowy, spółka ma jak i prawa tak i obowiązki wynikająca z uczestnictwa w nim. A blamaże z nie pokrytymi obietnicami mimo to wam się zdarzają. Kilka lat temu śmiałem się pod nosem myśląc o możliwości przeskoczenia waszego CAP przez PLW czy TSG (ja wiem, że trochę inny model etc.) jakoś PLW da się wywarzyć oboetnice z realizacją i planem komunikacyjnym. Ostatnio prezes Kostowski założył konto na Twitterze i odzew jest świetny. Wracając do ostatniego wywiadu, słyszę tam przekaz jak w 2015 podczas konferencji, ale prócz świetnych gier (własnej, tak naprawdę jednej) nie udało się dowieźć obietnic (5lat!). Wasza druga największą perła po produkcji jest Patryk którego nie widać, a to on powinien się wypowiadać w mediach i moderować rozmowy w filmikach z firmy. Moja bezgraniczna i slepa miłość do firmy chyba się skończyła. Zostawiam 60% ze względu wlasnie na gry i to co ma być na przestrzeni 3 następnych lat, o ile uda się bo słowa prezesa po premierze FP tez były gorno lotne o kolejnej produkcji wlasnej, a 2 z wydawnictwa do końca 2018 ( znam powodu i rozumiem) ale jak wyszło każdy widzi. 11bit wśród inwestorów jest teraz znane (oprócz świetnych gier) z bezrefleksyjnego podejścia do feedbacku z rynku. Mi się już nudzi bicie głowąw mur, takich osób jak ja jest coraz więcej, znam gro inwestorów także waszych którzy mają od kilkuset do kilku tysięcy akcji i wydźwięk jest ten sam. Gry zawsze was obronią ale niesamk coraz większy. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

pt gru 04, 2020 12:53 pm

W samo sedno. Coraz więcej projektów i coraz gorsza komunikacja. Obudźcie się.
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt gru 04, 2020 3:00 pm

Chyba wszyscy tu mamy nadzieje, że wraz z nowym prezesem zmieni się także sposób komunikacji z inwestorami... Sprawdzianem będzie tu nowy PM i pierwsza konferencja.
adu
Posty: 92
Rejestracja: ndz gru 20, 2015 11:51 pm

sob gru 05, 2020 6:13 pm

W (social) mediach o 11Bit napisałem ja :D
https://twitter.com/gdansk_marcin/statu ... 09281?s=20

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 05, 2020 9:55 pm przez adu, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

sob gru 05, 2020 7:18 pm

.
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2021 9:18 pm przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Posty: 94
Rejestracja: sob maja 30, 2020 2:58 pm

śr gru 16, 2020 7:23 pm

.
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2021 9:19 pm przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
baks
Posty: 383
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

pt gru 18, 2020 1:17 am

Szwedzi niedawno wycenili spółkę w perspektywie 204 lat na 1400-1900zł ......... i to może się spełnić oczywiście o ile spółka zamiast na hamulec wciśnie na pedał gazu tak jak nam obiecywali już kilka lat temu.
To realny scenariusz o ile nie będzie już wyrzucania kolejnych projektów do kosza. Choć wątpliwe aby P8 był ostatnim. Tak po prawdzie to wolę aby co drugi projekt był realizowany od zera ale aby prezentował odpowiedni poziom co wraz z poszerzeniem rzeszy graczy da odpowiedni skutek na jaki liczą Szwedzi. Jeśli do tego przyjdzie większa otwartość nowego Prezesa i udana konferencja wiosną to ta wycena za rok będzie osiągnięta na stałe. 600 mieliśmy parę miesięcy temu to żaden rekord. Teraz gra idzie o kolejny krok milowy i powyżej 100mln zysków rocznie.
ODPOWIEDZ