Napisali o 11 bit studios S.A. + przedstawiciele Spółki w mediach

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
jaszczep
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 11, 2014 10:11 pm
Kontakt:

czw wrz 02, 2021 5:00 pm

Dzień dobry
Czy możemy prosić o słowo komentarza odnośnie dzisiejszej sprzedaży akcji przez prezesa i członka zarządu ? Czy jest to przejaw pokazania rynkowi wiary w spółkę ? Gdyby wszystko szło w dobrym kierunku powinniśmy mieć raczej komunikaty o nabyciu akcji przez członków zarządu i prezesa ? Spółka ma bardzo duży free float 84,68% ( baz dzisiejsze transakcji ) . Czy była to sprzedaż do funduszu grającego na spadki ? Niestety Zarząd i spółka takimi posunięciami tracą i to bardzo w oczach inwestorów .
frantic
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 22, 2019 10:17 pm

czw wrz 02, 2021 7:20 pm

Żenująca postawa zarządu niestety. Wstyd mi jako akcjonariuszowi. Wywalają akcje za miliony bez słowa wyjaśnienia. Rynek z pewnością was pokocha za takie ruchy. Prosić kilka tygodni temu o pomoc w głosowaniu na walnym to potrafiliście. Dostaliście swoje i znowu macie akcjonariuszy w głębokim poważaniu. Co Pan napisze Panie Darku? Potrzebowali na waciki? Chcieli pomóc funduszom, żeby nie musiały skupować akcji z rynku?
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 03, 2021 9:09 am

Dzień dobry

Zbycie niewielkiego pakietu akcji 11 bit studios S.A. przez Przemka Marszała i Grzegorza Miechowskiego nie ma żadnego podtekstu. Transakcje były podyktowane potrzebami osobistymi. I to wszystko. Obaj, zasiadając we władzach spółki publicznej, mają bardzo ograniczone przedziały czasowe, w których mogą kupować/sprzedawać akcje (obowiązują ich okresy zamknięte). Stąd taki a nie inny moment na sprzedaż akcji (po publikacji Raportu półrocznego za I półrocze 2021 roku). Czwartkowe transakcje zostały przeprowadzone w sposób neutralny dla notowań (standardem jest, że kupujący wykorzystują tego typu okazje do wcześniejszego zepchnięcia kursu) co pokazuje duże zaufanie inwestorów instytucjonalnych do 11 bit studios S.A.

Pozdrawiamy
Kamil89-
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 17, 2019 8:43 pm

pt wrz 03, 2021 9:36 am

Ajajaj bez wpływu na notowania i bez wcześniejszego zbijania kursu powiadacie. Zarząd sprzedający akcje bez względu na cenę gdzie kurs znajduje się na przeszło ponad rocznych minimach. Śledzicie czasami swoje notowania? Zainteresowania inwestorów instytucjonalnych to my zwykła gawiedź tutaj nie widzimy.
Captain_Obvious
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 21, 2015 11:51 am

pt wrz 03, 2021 11:01 am

Admin pisze:
pt wrz 03, 2021 9:09 am
Dzień dobry

Zbycie niewielkiego pakietu akcji 11 bit studios S.A. przez Przemka Marszała i Grzegorza Miechowskiego nie ma żadnego podtekstu. Transakcje były podyktowane potrzebami osobistymi. I to wszystko. Obaj, zasiadając we władzach spółki publicznej, mają bardzo ograniczone przedziały czasowe, w których mogą kupować/sprzedawać akcje (obowiązują ich okresy zamknięte). Stąd taki a nie inny moment na sprzedaż akcji (po publikacji Raportu półrocznego za I półrocze 2021 roku). Czwartkowe transakcje zostały przeprowadzone w sposób neutralny dla notowań (standardem jest, że kupujący wykorzystują tego typu okazje do wcześniejszego zepchnięcia kursu) co pokazuje duże zaufanie inwestorów instytucjonalnych do 11 bit studios S.A.

Pozdrawiamy
Dzień dobry Panie Darku,

Darzę Pana szacunkiem ale narracja którą Pan prowadzi (a raczej którą szefostwo każe Panu prowadzić) jest nie do wybronienia.
Oczekujemy od prezesa i członków zarządu wrażliwości na sytuację rynkową oraz PR firmy w tym obszarze. Taka ich rola jako zarządzających Spółką giełdową. Mamy bessę na gamedev, kurs zahacza o dolne wsparcie, do tego jak Państwo doskonale wiecie akcje Spółki są ostatnio w okręgu zainteresowań funduszy grających na krótkich pozycjach. Doprawdy, nietrafny moment na zbycie akcji.

Discontent rises, hope falls.
Admin
Site Admin
Posty: 1756
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

pt wrz 03, 2021 11:30 am

Dzień dobry

Okresy zamknięte przed publikacją raportów okresowych oraz innych informacji cenotwórczych sprawiają, że władze spółek giełdowych mają ograniczoną przestrzeń do wybierania optymalnych momentów (czytaj wysokich kursów) na kupno/sprzedaż akcji. Myślę, że każdy ze sprzedających chciałby zbyć akcje jak najdrożej ale często, w przypadku zarządów, nie ma takiej możliwości i transakcje zawierane są po cenach daleko niższych niż obserwowane jeszcze jakiś czas temu. W kolejnych okresach, gdy flow informacyjny z naszej Spółki będzie większy, takich okienek do zawierania transakcji, będzie jeszcze mniej a przecież każdy z inwestorów, również założyciele 11 bit studios S.A., mają prywatne potrzeby/plany, które chcę finansować za pieniądze ze zbycia akcji.
Nie mamy wpływu na globalny sentyment do sektora growego. Naturalną rzeczą wydaje się jednak, że po bardzo udanym 2020 roku kolejny rok, czyli bieżący, jest trochę słabszy, szczególnie że giganci naszej branży również nie mają się czym pochwalić (udanymi premierami). Bardzo byśmy chcieli, żeby nasze akcje nie były wrzucane do jednego worka z akcjami innych spółek growych. Dla dużych graczy inwestujących portfelowo w dany sektor (growy) to, co prezentuje pojedyncza spółka, nie ma większego znaczenia. Po prostu, kupują i sprzedają cały portfel spółek growych. Chcielibyśmy, żeby to się zmieniło ale na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu.

Pozdrawiamy
Mateusz
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:59 pm

pt wrz 03, 2021 11:56 am

Nie ma co rozdzierać szat, sytuacja na gamingu jest taka sobie już od dłuższego czasu i też ciężko żeby ktoś czekał niewiadomo jak długo na sprzedaż akcji kiedy potrzebuje hajsu. Co nie zmienia faktu że w pełni rozumiem rozgoryczenie sam się wczoraj mocno zagotowałem jak to zobaczyłem nie jest to info na które się czeka w sytuacji kiedy spółka balansuje na wsparciu no ale trudno mam nadzieję że chociaż nie wydadzą na głupoty :) rozumiem emocje bo sam się w******* ale tak prawdę powiedziawszy wiele to w długim terminie nie zmienia. Pozdrawiam
topfacet
Posty: 358
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 5:07 pm

pt wrz 03, 2021 11:58 am

" W kolejnych okresach, gdy flow informacyjny z naszej Spółki będzie większy" - kiedy zatem możemy liczyć na jakieś konkretne info co do innych nowych projektów? Bo zapowiadane były przez prezesa na ten rok.
Captain_Obvious
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 21, 2015 11:51 am

pt wrz 03, 2021 12:03 pm

Admin pisze:
pt wrz 03, 2021 11:30 am
Dzień dobry

Okresy zamknięte przed publikacją raportów okresowych oraz innych informacji cenotwórczych sprawiają, że władze spółek giełdowych mają ograniczoną przestrzeń do wybierania optymalnych momentów (czytaj wysokich kursów) na kupno/sprzedaż akcji. Myślę, że każdy ze sprzedających chciałby zbyć akcje jak najdrożej ale często, w przypadku zarządów, nie ma takiej możliwości i transakcje zawierane są po cenach daleko niższych niż obserwowane jeszcze jakiś czas temu. W kolejnych okresach, gdy flow informacyjny z naszej Spółki będzie większy, takich okienek do zawierania transakcji, będzie jeszcze mniej a przecież każdy z inwestorów, również założyciele 11 bit studios S.A., mają prywatne potrzeby/plany, które chcę finansować za pieniądze ze zbycia akcji.
Nie mamy wpływu na globalny sentyment do sektora growego. Naturalną rzeczą wydaje się jednak, że po bardzo udanym 2020 roku kolejny rok, czyli bieżący, jest trochę słabszy, szczególnie że giganci naszej branży również nie mają się czym pochwalić (udanymi premierami). Bardzo byśmy chcieli, żeby nasze akcje nie były wrzucane do jednego worka z akcjami innych spółek growych. Dla dużych graczy inwestujących portfelowo w dany sektor (growy) to, co prezentuje pojedyncza spółka, nie ma większego znaczenia. Po prostu, kupują i sprzedają cały portfel spółek growych. Chcielibyśmy, żeby to się zmieniło ale na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu.

Pozdrawiamy
Witam ponownie panie Darku,

Doceniam szczerą odpowiedź. Zastanawiam się czy jest inne rozwiązanie tego problemu.
Skoro kluczowe dla firmy osoby (zarząd) mają potrzeby finansowe zmuszające ich do pozbywania się tak cennych aktywów, to może źródłem problemu są ich niedoszacowane zarobki? Robili Państwo benchmark gdzie jesteście w kwestiach płac dla leadershipu względem rynku?
Ja naprawdę doceniam pracę panów Miechowskiego i Marszała i nie miałbym najmniejszego problemu zagłosować na walnym za znaczącą podwyżką pensji Zarządu. Myślę, że wielu kolegów akcjonariuszy myśli podobnie. Niewielki względem przychodów wzrost kosztów jest dużo mniejszym złem niż zbycie akcji przez osoby zarządcze. Zwłaszcza w tej sytuacji w której jesteśmy.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:59 pm

pt wrz 03, 2021 12:10 pm

Pewnie tutaj bardziej chodzi o tematy przejęć bo na pewno tuż przed/po nie mogliby tego zrobić. Nie sądzę żebyśmy uzyskali jakieś info o nowych projektach bo to informacje cenotwórcze ale zawsze warto spróbować ;)
ODPOWIEDZ