Zespoły

Zapraszamy do dyskusji z zespołem 11 bit studios na temat prowadzonych przez nas przedsięwzięć biznesowych. Na Forum Inwestorskim mówimy o grach, Games Republic, wydawnictwie 11 bit studios oraz o obecności firmy na GPW.
Admin
Site Admin
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2014 3:28 pm

czw lut 25, 2021 3:54 pm

Dzień dobry

Jednym z zadań, które postawił przed sobą Prezes Marszał, który jesienią zeszłego roku przejął stery Spółki, jest budowa długoterminowej strategii Spółki na lata sięgające daleko za 2025 rok. Chcemy uniknąć scenariusza, że po wypuszczeniu na rynek trzech tytułów własnych, nad którymi pracujemy (sami nie znamy jeszcze kolejności, w jakiej trafiały będą w ręce graczy), zaczniemy się dopiero zastanawiać, co dalej? Czy uruchamiać nowe/kolejne zespoły deweloperskie, czy też może pozostać z trzema zespołami, ale które jednak robią daleko większe gry niż do tej pory. To bardzo ważne decyzje, z którymi chcemy się zmierzyć już teraz. Z uwagą śledzimy trendy rynkowe nie zapominając jednak, że naszą wizją jest dostarczanie fanom coraz większych i lepszych gier z wartością dodaną "meaningful entertainment". Chcemy być wierni tej filozofii, na której wyrośliśmy, i z którą jesteśmy kojarzeni.

Pozdrawiamy
baks
Posty: 300
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:40 am

czw lut 25, 2021 6:11 pm

Panie Darku aż nasuwa się taka myśl .... Why so late

Mamy już 2021 perspektywa 2025 wydaje się być o "rzut beretem" .... ;)
Mnie osobiście bardzo niepokoiło milczenie spółki w temacie .... "co po" ....
To dobra wiadomość, że postanowiliście zmierzyć się z myślą - co po - zmierzyć teraz a nie w 2024 gdzie byłoby o te 3-4 lata za późno.
Jak wiadomo cykl produkcyjny dużych gier nawet z załogą 300 i więcej ludzi musi trwać co najmniej 4-5 lat.
Dlatego dobrze, że wreszcie coś w tej sprawie się dzieje.
Rwałem sobie niemal resztki włosów na głowie myśląc ...... czemu oni o tym nie myślą ... :D

Nieco uspokoiła mnie ta wypowiedź. Tylko powstaje pytanie czy to daleko to jest 2026 czy też być może do premiery Projekt 13 .... a może by pominąć ten numer Projektu i od razu zabrać się za 14 .... :lol:

Moim skromnym zdaniem struktura taka jaka jest jest chyba jedną z lepszych jakie mogą być. Zawsze spada ryzyko, że słabo przyjęty jeden projekt załamuje finanse spółki.
Z mojego punktu widzenia stopniowy rozrost zespołów byłby najlepszym rozwiązaniem powiązany z bieżącymi potrzebami w zespołach.
Zastanawia mnie czy byłby sens tworzenia zespołu nr. 4 czy może lepsze byłoby stworzenie tak zwanej specgrupy która zasilałaby na 6-12 miesięcy zespół który miałby finiszować z pracami. Po premierze zespół trafiałby na projekt który miałby mieć premierę w następnej kolejności lub miałby jakieś problemy czy po prostu do największego projektu w tym czasie.

To są dość istotne decyzje będące kolejnymi milestones dla spółki który zdefiniuje jej rozwój co najmniej do końca dekady .... i tutaj zgodzę się, że to niezwykle ważne.
Tyle, że na takie decyzje oczekiwaliśmy już od jakiegoś czasu.
Fajnie by było gdyby spółka zakomunikowała nam chociaż schemat tej strategii gdy będzie już znany.
ODPOWIEDZ